My Blog [2008]

» Dienoraščiai » siMS
Autorius: siMS Atnaujintas: 2008-08-06 Komentarai: (0) Kartai: 2474
Dėl visų patogumo blogas perkeltas į saltinis.eu

2008 08 05

Šįkart į rankas papuolė trumputė elektroninė knygutė: How to sleep less and have more energy. Šią knygą skaičiau norėdamas sužinoti, kaip galima sutaupyti kelias brangias valandas miegant mažiau. Studijos asocijuojasi su įtemptu grafiku ir laiko trūkumu, todėl ir nusprendžiau sužinoti kaip to laiko sutaupyti.

Pabandysiu trumpai aprašyti kokie patarimai yra aprašyti šioje knygoje:


    1 Daugiau sportuoti ( rytinė mankšta; vakarinis sportas )
    2 Stengtis sugerti kuo daugiau saulės šviesos ( atsikėlus ryte; dienos metu )
    3 Pastovus miego režimas
    4 Per dieną išgerti bent 8 puodelius vandens ( 1,5 - 2l )
    5 Naudotis pietų miegu ( 10-45 min )


Taip pat knygoje aprašyta, kaip veikia miego mechanizmas, kuo reikšminga kūnų temperatūros kaita, kaip greičiau užmigti, dušo poveikis miegui( ryte rekomenduojamas karštas dušas, vakare šaltas(bent 1h prieš miegą)), kavos, alkoholio žada miego sistemai, nevalgyti 3h prieš miegą ir t.t.

Artimiausiomis dienomis išbandysiu šią metodiką ir aprašysiu bandymo rezultatus



2008 07 21
Ir ką gi aš veikiau visą šį mėnesį ? Kelios dienos po Anglų kalbos egzamino rezultatų paskelbimo (tiesa, gavau 88%) paaiškėjo ir pakviestųjų į testus sąrašas, jame radau ir savo pavardę. Tad Liepos 7d vykau į testus, kurie buvo tikras brainstorm'as. Keliais žodžiais apžvelgsiu juos: pirma testo dalis buvo esė tema "Ką aš tobulinčiau savo visuomenėje, jeigu kiekvieną mėnesį skirčiau kelias savo valandas?". Negavę net 5min pertraukos pradėjom ir kitą dalį: 20min. 36 uždaviniai: paveikslėlių sekos: 9 paveiksliukai, vieno trūksta ir reikia atrinkti iš 8. Laiko užteko vos 26 padaryti, poto pasakė, kad liko 5 min ir sekos iškart dingo, tad likusias teko suspėlioti. Po šito sekė mintinas skaičiavimas: 15min 76uždaviniai. Spėjau visus, nes buvau pasikartojęs mintiną skaičiavimą. Bet galvą jau buvo pradėję skaudėti... Nepaisant to, laukė dar 20min ir 13 labirintų, tiesa, tokių patobulintų su besikeičiančiom kryptim. Spėjau padaryti vos 8, o iš jų dar manau buvo keli netaip padaryti. Gavom 15 min pertrauką ir poto sekė paskutinė dalis: 60min ir 46 matematikos uždaviniai, šį kartą rimtesni. Kiek mokėjau tiek padariau, bet buvau savimi nusivylęs, nes per tą laiką spėjau kai ką pamiršti, o ir kai kurie įgūdžiai suprastėjo. Testai baigti. Rezultatai Liepos 11d.

Paaiškėjo, kad esu atrinkas į interviu. Beabejo pasižiūrėjau internete kai kuriuos klausimus, kad neateičiau kaip žalias agurkas. Papuoliau kalbėti su dekane, maloniai šypsojosi, klausinėjo standartinių klausimų: kodėl sse/ ką darytum jei neįstotum/ kaip pasiūlytum spręsti lietuvoje susidariusęs ekonomines problemas/ kaip žadi finansuoti savo studijas/ tavo geros/blogos sąvybės/koks dalykas labiausiai nepatiko mokykloje ir ką su juo darei/ kas labiausiai/ kur pasireiškė tavo lyderiavimo įgūdžiai ir t.t. Atsisveikinant pasakė, kad rezultatai bus liepos 23d.

Su nekantrumu jų ir laukiau ir sulaukiau. Mane pakvietė, kelnės pilnos laimės Konkursas buvo nemažas: 6,4 į vieną vietą, po testų liko tik 2 į 1.

Prie širdies labiau pradėjo linkti SSE. Turiu truputį laiko apsispręsti


2008 06 22
Paaiškėjo matematikos rezultatai. Neveltui jis buvo mylimiausias, iš kurio daugiausia ir tikėjausi - 97%. Taigi, aš įvykdžiau Royal Holloway sąlygas ir galiu skaityti save studentu. Bet žmogus jau toks yra, kad kai yra gerai, jis nori dar geriau. Kas būtų jeigu būtų ? Toks klausimas iškilo, kai pagalvojau apie SSE Ryga. Jeigu surinksiu padoriai iš Anglų k. egzamino, turėčiau būti pakviestas į testą (mintino skaičiavimo, logikos ir anglų k.) ir jeigu jį praeičiau, sektų interviu, po kurio paaiškėtų ar įstočiau ten ar ne. Taigi klausimas, kur geriau stoti: į RHUL ar SSE ?
Pinigine prasme: RHUL bakalauras kainuotų 9500 svarų + ganėtinai brangus pragyvenimas. SSE bakalauras nuo šių metų kainuoja 4500 eurų (1500e/metam) + vidutinis pragyvenimas. RHUL nėra top10 universitetas, bet ir ne Liutonas, o SSE baltijos šalyse pirmauja ekonomikos srityje. Kokios perspektyvos pabaigus atitinkama universitetą, šis klausimas vienas iš svarbiausių, tačiau atsakymo vis dar nesugebu rasti...

2008 06 20
Net keista, tačiau greitai ta laisvė atsibodo. Kai nieko nereikia daryti, tai ir nedarai, o tada jau sąžinė pradeda graužti kad nieko naudingo neveiki. Ilgai nelaukus, griebiau knygos ir pradėjau skaitymo sezoną.
Pirmoji (ir tikiuosi nepaskutinė) perskaityta knyga - Freakonomics: A Rogue Economist Explores the Hidden Side of Everything. Net nežinau, kaip teisingai reikėtų išversti šios knygos pavadinimą. Daugiausiai prie knygos turinio prisidėjo Steven D. Levitt, o prie leidybos Stephen J. Dubner. Autorius - ekonomistas, tačiau jis gyvenimą mato ne taip, kaip daugelis kitų ekonomistų, jam neįdomi nei mikro nei makro ekonomika. Vietoj to, jam kyla įvairūs klausimai, kuriuos jis ir bando paaiškinti (tiesa, naudojant ekonomikos principus) savo knygoje. Kodėl sukčiauja mokytojai ? Kokios buvo tikrosios priežastys, dėl kurių sumažėjo nusikaltimų lygis 1990'aisiais JAV smarkiai sumažėjo ? Ar vaikų vardai turi įtakos jo tolimesniam gyvenimui? Ar nekilnojamo turto agentai iš tikrųjų stengiasi parduoti jūsų būstą kiek galima brangiau ? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų autorius pateikia savo nuomonę, kuri dažnai skiriasi nuo visuotinai priepažintų tiesų.

2008 06 04
Šiandien užbaigiau neįprastu stiliumi parašytą knygą "Kaip parduoti ratą? by Jeff Cox, Howard Stevens" Pirmąkart gyvenime teko skaityti knygą, kurioje apsakymas surištas su teorija ir aiškiais pavyzdžiais. Pagrindinė tema - pardavimai. Knygoje rašoma apie pardavėjus ir klientus, jų santykius. Ratas simbolizuoja kiekvieną rinkoje esantį gaminį ar paslaugą, o jo tobulėjimas - įvairius rinkos etapus. Rekomenduočiau norintiems sužinoti pardavimų pradmenis, skaitosi lengvai ir greitai.

2008 02 28
Kad neužsimirštų, kokius spektaklius aplankiau, tai nusprendžiau juos susirašyti į dienoraštį. O "investuoju" kolkas į visus spektaklius, kurie atvažiuoja į mano miestelį

2008.02.28 - „Melo detektorius“ - "Domino" teatras (rež. K. Smoriginas)
2008.02.24 - „Laukinė moteris“ - "Domino" teatras (rež. K. Smoriginas)
2008.02.09 - „Urvinis žmogus“ - Vaidotas Martinaitis (rež. D. Kazlauskas ir K.Smoriginas)
2007.11.14 - „Šykštuolis“ - Nacionalinio dramos teatro spektaklis (Moljero)
2007.10.26 - „Meilė pagal grafiką“ -Nacionalinio dramos teatro spektaklis (R. Cooney)


2008 02 27
Pasikalbėjęs su zhaltis, pagavo įkvėpimas ir noras sužinoti dar daugiau apie Royal Holloway. Paveiksliuką galite rasti paspaudę ant nuorodos. Šis jaukus universitetas įsikūręs Egham'e. Šis miestelis yra net mažesnis už dabartinį Jame gyvena tik 5,7 tūkst. žmogelių. Apie 32km nuo Londono centro. Studentų miestelį (campus) supa jaukus parkas. Nežinau ar visuose U.K. universitetuose yra tokios pačios galimybės tobulėti, tačiau kadangi tik apie šį domėjausi plačiau, tad man jis pasirodė super, galimybė tobulinti savo anglų kalbą beveik už dyką (10 svarų mokestis 4arba 7 savaičių kursą). Metinis abonementas į sporto centrą kainuoja 140 svarų, gautųsi apie 12+ svarų per mėn. Irgi nėra daug žmogui, mėgstančiam pasportuoti. Per savaitę studentas turi nuo 2 iki 4 paskaitų, žinoma, namuose dar reikia paskaitinėti papildomai.
Apibendrinant - noriu studijuoti ten!

Pataisyta:
Per savaitę studentas turi 10 ir daugiau paskaitų/seminarų/konsultacijų (nuo 2 iki 4 iš vieno modulio).

2008 02 23
Ekonomikos olimpiada. Pagaliau galėjau sudalyvauti joje. Jau nuo 11 klasės galvojau apie ją, tačiau... Mokytoja nerodė didelės iniciatyvos ir net neužregistravo manęs į ją. Pasiteisinimas buvo gana lėkštas: "...negavau popierių apie olimpiada iš švietimo centro, tai ir nespėjau užregistruoti...". Poto žadėjo kad vešis į Greičiūno organizuojamą olimpiadą, tačiau turbūt nujaučiat, kad ir ten neteko apsilankyti...
Metai praėjo ir galų gale mokytoja pasiūlė sudalyvauti olimpiadoje. Aišku, galėjau atsisakyti, tačiau norėjau išbandyti savo jėgas olimpiadoje. Nors man labiau prie širdies investavimas ir finansai, tačiau turėjau progos pasiskaitinėti ir apie ekonomiką
Sudalyvavau ir išėjau pakelta galva, testai ir užduotys neatrodė sunkūs. Laiko buvo duota daugiau, nei jo prireikė. O rezultatai bus žinomi už savaitės ar kitos.


2008 02 22
Vakar gavau Unsuccessful iš University of Southampton, bet perdaug to nesureikšminau, nelabai į jį ir norėjau. O šiandien gavau conditional iš University of Leeds. Sąlygos šiek tiek sudėtingesnės, o ir universitetas reitinguojamas praščiau nei RH (Royal Holloway). Bet atsarga gėdos nedaro...


2008 02 07

Po beveik mėnesio laukimo, gavau ir antrą atsakymą, tiesa - neigiamą, mano svajotasis University of Nottingham atmetė mane. Kodėl išsvajotasis ? Net nežinau, tikriausiai dėl to, kad mūsų spekuliantų bendruomenės narys el_dorado jame mokosi Kiekviename kelyje pasitaiko kliūčių, kurias mes turime pereiti norint pasiekti galutinį tikslą, tad neliko nieko kito, kaip tik susitaikyti su "Unsuccessful".

Tiesa, parašiau jiems laišką ir paklausiau kodėl atmetė mane, tai gavau tokį šablonišką atsakymą: šiais metais pas mus daug stoja, ir mes radome geresnių moksleivių atitinkančių mūsų kriterijus.
Nieko, gyvenimas tęsiasi.


2008 01 15
Royal Holloway primasis pasiūlė man studijuoti pas save, sąlygos gana nesudėtingai įgyvendinamos (9 in BA and 9 in Math). Šis pasiūlymas (offer) pradžiugino ir nuteikė mane optimistiškai laukti kitų universitetų atsakymų


2008 01 01
Su naujais metais visus. Sėkmingų investicijų šiuo sudėtingu laikotarpiu.
 
Dar nėra komentarų