Investavimo žaidimas »

Taisyklės

196 etapas, 2022-12 | Žaidėjų : 8 | Pradinis kapitalas : 10000 EUR | Laikotarpis : 2022-12-01 / 2022-12-30 | Atnaujinta : 2022-12-30
Žaidėjai Instrumentai Valiutos Portfelis Taisyklės Istorija

Apie žaidimą

Šis investavimo žaidimas yra mokomasis, nekomercinis projektas, kurio tikslas suteikti galimybę išbandyti investavimo sugebėjimus ir patikrinti savo strategijas virtualiai. Šiame žaidime gali dalyvauti tik registruoti portalo traders.lt nariai. Administracija pasilieka sau teisę žaidimo metu koreguoti žaidimo taisykles ar dalyvių portfelius, su tikslu maksimaliai imituoti realią rinkos padėtį.

Taisyklės

 1. Pradinės virtualiai investuojamos lėšos yra 10 000 eurų (EUR).
 2. Visos vertybinių popierių (VP) kainos ir žaidimo statistika skaičiuojama taip pat eurais (EUR). VP kainos, kurių valiuta yra kitokia, automatiškai konvertuojamos į EUR pagal tos dienos oficialų Lietuvos banko kursą, tariant kad 1EUR=3.4528LTL
 3. Žaidėjai investavimui gali rinktis tokius instrumentus:
 4. Pasirinkti instrumentai portfelyje yra išreiškiami procentiniais punktais, skaičiuojant nuo viso portfelio. Portfeliui nustatomos tokios diversifikavimo taisyklės:
  maksimalus pozicijų skaičius: 10;
  minimalus vienos pozicijos dydis: 5%;
  maksimalus vienos pozicijos dydis: 100% investicinių fondų vienetams bei ETF ir 25% kitiems VP. Be to žaidėjai gali ne tik pirkti, bet ir parduoti (short sell) norimus instrumentus, tokiu būdu bandydami uždirbti iš instrumento vertės mažėjimo.
 5. Žaidėjai turi suformuoti savo portfelius prieš prasidedant žaidimo etapui. Prasidėjus etapui, portfelių sudėties keisti nebegalima. Nauji žaidėjai gali prisijungti tik sekančiame žaidimo etape. Dėmesio: draudžiama vienam žaidėjui (realiam asmeniui) turėti daugiau kaip vieną portfelį viename žaidimo etape. Išaiškinus šios taisyklės pažeidėjus, visi jų sukurti portfeliai iš žaidimo etapo bus pašalinti! Būkite sąžiningi.
 6. Jei žaidimo metu įvyksta esminis, instrumento kainą įtakojantis įvykis (akcijų skaidymas, dividendų mokėjimas ir kt.), daromos atitinkamos korekcijos ir žaidime. Jei, nesvarbu dėl kokių priežasčių, investavimo instrumentas yra išbraukiamas iš prekybos sąrašų (pvz. bankroto ar delistingavimo atveju), jo kaina žaidime fiksuojama tokia, kokia buvo paskutinė prekybos sesijos uždarymo kaina.
Žaidimo eiga
 1. Žaidimo etapai yra nepriklausomi vienas nuo kito. Kiekvienas etapas pradedamas su naujomis pradinėmis virtualiomis investavimo lėšomis, naujais žaidėjais ir naujais jų portfeliais.
 2. Žaidimas yra statiškas ir portfelių kūrimas bei korekcijos leistinos tik iki žaidimo etapo pradžios. Nauji žaidėjai gali prisijungti prie žaidimo tik prieš sekančio etapo pradžią. Susikūrus portfelį sekančiam žaidimo etapui, pasinaudojant paieškos įrankiu į jį įtraukiami norimi investavimo instrumentai. Tai atliekama, nurodant pasirinkto instrumento kiekį (%) portfelyje. Jei žaidimo metu norima laikyti trumpąją instrumento poziciją (short), reikia pasirinkti ir kiekį ir žymę "parduoti". Sudarant porfelį, būtina laikytis aukščiau nurodytų diversifikavimo taisyklių.
 3. Rezultatų skaičiavimams yra naudojamos biržų prekybos sesijų uždarymo kainos bei einamosios fondų vienetų kainos. Pradinės investavimo instrumentų (akcijų ir fondų) kainos yra fiksuojamos pirmąją žaidimo etapo dieną. Galutinės kainos ir rezultatai yra fiksuojami paskutinę etapo dieną. Kainos ir rezultatai atnaujinami darbo dienomis 20:30GMT (16:30ET), t.y. kai uždaromos JAV biržos.
 4. Žaidimo nugalėtoju, po administracijos patikrinimo ir patvirtinimo, tampa tas žaidėjas, kurio portfelio prieaugis etapo pabaigoje buvo didžiausias.

Sėkmės žaidime ir realiame investavime !
traders.lt komanda