Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

1
ParašėTemaŽinutė
Makiavelis Baltijos rinkų pulsas #672626   2021-04-13 11:38
Makiavelis [2018-10-26 13:40]:
ok, aš pamažu jau dabar, dar neprasidėjus visų prognozuojamai finansų griūčiai, pradedu save nuteikti, kad tampu ilgalaikiu investuotoju, nes turiu prisipirkęs SAB po 0.50. Bet keli aspektai - investuoti baltike pradėjau nuo 2011 m., nuo tada kiekvienais metais vyrinau gražų pelną: tai persimesdavau iš vienos akcijos ant kitos, tai vėl grįždavau, dividendai plaukdavo, kad net pamiršdavau, iš kur čia mano sąskaita papilnėjo. Visus šiuos metus realiai esu pačiupinėjęs apie dešimt pozicijų ir tik jomis domiuosi, ir tik baltike.

Tuo metu aš sau uždaviau paprastą klausimą: bliamba, kodėl per finansų krizę visi suskubo parsidavinėti, jeigu baltike per krizę nebankrutavo nei viena įmonė? Taip, akcijos "ant popieriaus" nuvertėjo po 50-90 proc., bet kainos atsistatė ir dar labiau paaugo. Todėl, jeigu ir ateina tariamoji krize, tai paprasčiausiai manau, kad esu psichologiškai tam pasiruošęs. O pasiruošęs dėl to, kad supratau vieną aiškia taisyklę - investuoti tiek pinigų, kad atėjus nenumatytam atvejui nereikėtų jų ištraukinėti fiksuojant minusą.

Eilinį kartą matau Pilypus išlindusius iš kanapių ir baksnojančius į italus, bet aš pradėjęs inevstuoti išgyvenau ir italus, ir graikus, ir brexit, ir man nusišvilpti buvo makroekomika. Jūs pažiūrėkite, juk realiai investuotojas į baltiką praranda pinigus ne dėl globalių sukrėtimų, o dėl vietinių reguliavimo ar valdžių sprendimų. Tai Snoro atvejis, Garbanius ir PST situacija, OEG smulkiųjų apiplėšimas vidury dienos.

Ir ne manau, kad pirkęs SAB po 0.5 buvau durnesnis už tuos, kurie gali dabar dar pigiau apsipirkti. Tie pirkėjai parsiduos po 0.45, o vėliau aš jiems dar kartą parduosiu savo SAB po 0.6

Aš esu godus, ir vadovaujuosi taisykle neparduoti akcijas pigiau už savikainą. Žiūrėsim


Neradau forume savo žinutės, kur lygiai prieš metus prisipažinau, kad turiu prisipirkęs SAB po 0.50, kai kaina smagiai čiuožė žemyn. Radau šiek tiek senesnę, bet joje ta pati mano ideologija dėl SAB. Vakar ir šiandien pridaviau visą SAB, kuri pirkau iki pandemijos po 0.50 ir per pandemija po 0.40. Dėl gauto pliuso net pats sau pavydžiu.

Investavimas (spekuliavimas) išskirtinai su SAB manau, kad mano atveju paneigė klasikines teorijas:

Pirma, jeigu baltike yra SAB, tai nereikia jokio diversifikavimo. Turi pinigų, perki SAB.
Antra, taisyklė stop loss galioja tik neturintiems kantrybės. Kai mano kolegoms prieš metus paleido trydą ir jie išsipardavinėjo, aš kantriai pirkau SAB toliau, kurį vakar-šiandien, kaip ir žadėjau prieš metus pardaviau beveik po savo target price, t.y. beveik po 0.60

Išeinu laikinai, nes manau, kad ilgai galime daužytis į 0,60 barjerą. Plius, atsiminkime, kad kažkur vasarį buvo pasirodę tiek analitikų, tiek LB ir ECB įspėjimai, kad būtent šiemet pasirodys tikrasis atidėjimų mastas dėl pandemijos, todėl pirmo ketvirčio ataskaita gali nuvilti =enkliai labiau, nei pranešimas, kad nebus dividendų. Atlaisvinti estų pinigai greitai nupūtė šį faktą į antrą planą, bet dėl to rinka ir yra iracionali.

Su cash‘u ramiai lauku kainos prie 0.50 (gal 0.53) arba prie 0,62 ;)
1