Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

ParašėTemaŽinutė
Disclaimeris Korona virusas #635912   2020-05-24 00:19
Kas liečia koronos naujienas, tai dabar manau labiausiai reikia stebėti kaip jau jį vadina "pediatrinis multisisteminis uždegiminis sindromas", kuris diagnozuojamas vaikams sergantiems korona arba kaip nekeista jau turintiems koronos antikūnių po 6 savaičių persirgimo. Jei šis ūminis uždegimas prieš savaitę buvo diagnozuojamas tik Niujorke virš 70 atvejų, tai šią savaitę jau parėjo tokios diagnozės iš Luizianos, Misisipės ir Kalijornijos. Žinoma, kol kas labai maži skaičiai, panašu, kad reiškinys retas, bet jei šita statistika plėsis, na tada tai jau all bets are off, nes viena kai senukai pasimiršta, o dėl vaikų tai bet kokia vyriausybė imsis radikalių priemonių.
Krosneles.eu Korona virusas #635913   2020-05-24 00:43
Tai čia jau senos naujienos. Žmonės pradėjo nebebijoti coronos ir jiems DZIN jau , tai buvo sugalvotas KAWASAKI sindromas, kad mamos su vaikais sėdėtų namuose. O tai burbulas jau bliūkšta. Turėtų ir delfis pradėti gasdinti, gal dar nurodymo negavo. O pasiskaityti galima:
https://www.euronews.com/2020/05/16/coronavirus-what-is-kawasaki-disease-and-its-possible-link-with-covid-19-in-children
Gerai Korona virusas #635914   2020-05-24 06:36
Bėda, kad reikia kovoti ne tik su virusu, bet ir su to viruso gynėjais, ne tik sukurti vakciną, bet ir įveikti jos priešininkus.
Parshiukas Pasaulio Ekonomika #635915   2020-05-24 07:33


Geguzes 21 seminaro istrauka Demuros.

Kinijai isstate saskaita 9 trln baksu. I koalicija piratu ieina kaip ne keista ir Rusija. USA nori sau skolas nubraukt.
Parshiukas Pasaulio Ekonomika #635919   2020-05-24 16:18


Beveik visas pasaulis ritasi i Pietu Amerikos ekonomika kazkur 50 metu. Vidurine klase visai nyksta. USA paskutines 2 savaites defliacija siaucia.
^la Pafilosofuokim II #635921   2020-05-24 16:43
Pafilosofuokim II tema pastebimai virsta į eilinį fakenews'ų ir propagandos kanalą.
tamagochi Tamagochi dienoraštis #635922   2020-05-24 17:50
Istorija su nafta

Balandžio 15

Mano pirmas pirkinys turėjo tapti nafta. Buvau nusižiūrėjęs USO fondą šią savaitę ir ketinau jį pirkti. Bet išlindo netikėtas siurprizas - paprastiems ES piliečiams uždrausta pirkti JAV ETF Taigi teko ieškoti alternatyvų. Pasirodo europinius fondus pirkti galiu, tad šiek tiek paieškojęs suradau WisdomTree naftos fondą eurais Vokietijoje OD7F.

Galimybė: naftos kaina dabar 20 USD, todėl ilguoju laikotarpiu tikrai turėtų atsigauti. Daugumai naftos gavėjų ši suma yra žemiau savikainos, tad užsitęsus nuosmukiui jie bus priversti tiesiog užsidaryti. O sumažėjus pasiūlai, kaina atsistatys. Į futures rinką lįsti nenoriu, tad išeitis pirkti ETF.

Kritikos balsas: šitas instrumentas kažkoks keistas. Nafta yra istorinėse žemumose, tačiau ETF iki kovo mėnesio dugno dar liko 10%. Be to, tai yra B rizikos grupė, ar tikrai nori taip smarkiai rizikuoti?

Sprendimas: Savo portfelyje gali turėti keletą didesnės rizikos aktyvų, todėl su rizika yra ok. O štai su kaina tai iš tiesų įdomu. Kainą eurais galima šiek tiek paaiškinti USD/EUR kainų svyravimais, tačiau USD fondai dar irgi nepasiekė dugno. Tad reikia elgtis atsargiai.

Taigi pirmas pirkinys 1000 vnt. 0D7F po 2,95 EUR. Gan nemaloniai nustebino komisinių dydis: europiniams fondams ir akcijoms minimumas yra 4 EUR. Kai tuo tarpu amerikoje 1USD. Ačiū europos sąjungai už draudimus ir sukeltas kainas.

Balandžio 16

Mano nafta vakar užsidarė ties 2,82, tad jau sėdžiu minuse. Nekoks jausmas tiesa pasakius, nors protu ir suvokiu, kad tai nėra reikšminga suma, o ir nuostolis kol kas popierinis.

Man rodos galėjau padaryti protingiau pirkdamas ne visą kiekį iš karto, o dalimis. Tokiu būdu būčiau susimažinęs savikainą iki kokių 2,88.

Balandžio 18

Mane neramina, kad ne visai suprantu kaip tas nusipirktas instrumentas veikia. Tad paieškojau daugiau informacijos. Pasirodo yra WTI (amerikos) ir Brent (likusio pasaulio) naftos rūšys ir aš nusipirkau pirmos. Dar paaiškėjo, kad Brent yra brangesnė už WTI dėl įvairių politinių priežasčių (daugiausia dėl arabų nestabilumo). Pažvelgus į istorinius WTI/Brent grafikus, matosi, kad labiau apsimoka investuoti į pastarąją.

Tada mano pirktas fondas savo kainą nustato pagal Bloomberg indeksą. Kuris savo ruožtu apima plačią futures kontraktų kombinaciją. Būtent tai paaiškina kodėl kai kuriomis dienomis fondo vertė elgėsi priešingai negu tos dienos kainos.

WTI indekso kaina nuo kovo mėnesio dugno atšoko +4,33%, o Brent indekso jau +12,63%. Atrodo, kad būsiu paskubėjęs ir nupirkęs ne tą fondą (reikėjo pirkti Brent).

Balandžio 21

Taigi su nafta kol kas nieko gero Portfeliukas jau nukrito kažkur 30% - baisu jį net atidaryti. Buvo kilusių minčių atidaryti shortus, tačiau po riebaus minuso naftoje, nedrįsau. O buvo visai gera idėja atrodo. Anyway, laikas parodys.

Buvau išsikėlęs sau tikslą netikrinti indeksų visą dieną, bet neatsilaikiau. Ir tikrinau kokius 30 kartų gal. Gerai nors tiek, kad pirminės emocijos jau atslūgo ir galiu ramiai priimti situaciją. Ir susikoncentruoti ties kitais darbais.

Beje pirmadienį buvo dramatiškas naftos kritimas iki neigiamų kainų Dugnas buvo pasiektas ties -37 USD.
Kyla klausimas - gal nusipirkti daugiau naftos? Bet po šios savaitės fokusų, aš norėčiau gyventi ramiau Čia jau yra A rizikos klasė, tai geriau nekišti galvos kur nereikia.

Neigiamas naftos kainas iš tiesų buvo sunku numatyti. Juoda gulbė taip sakant. Gerai nors tiek, kad šitas cirkas galiojo tik gegužės kontraktams, o maniškis fondas apima plačiau. Nes galėjo ir liūdniau pasibaigti.

Manau, kad Trumpas neleis taip paprastai nuskęsti naftos pramonei, tad anksčiau ar vėliau nutiks kažkas teigiamo.
Taigi strategija kol kas nieko nedaryti ir laukti signalų.

Balandžio 22

Nafta šiek tiek atsigavo, bet vis dar labai silpnoje pozicijoje ir stipriai nukraujavo per šią savaitę. Fondas kainuoja 2,06 EUR, vadinasi sukaupiau 900 EUR popierinio nuostolio

Na dabar neverta graužtis nagų, nes žinojau, kad perku rizikingą investiciją. O kritikos balsas buvo 100% teisus Tad ir kitą kartą reikės būtinai su juo pasitarti.

Šiek tiek patyrinėjęs kaip veikia naftos rinka ir ETFai, supratau, kad tai yra gana pavojingas instrumentas. Nes neša savyje paslėptus kaštus (kiekvieną mėnesį reikia persivesti kontraktus). Todėl vertė laikui bėgant mažėja, o po didelių kritimų nebeatsistato.

Balandžio 25

Nusprendžiau išsiaiškinti iš ko susidaro Bloomberg naftos indeksas. Šiek tiek pagooglines, radau įdomią lentelę:


Pasirodo, kad nafta indekse persiverčia kas du mėnesius. Pakeitimas pradedamas 6-ą mėnesio darbo dieną po 20% per dieną. T.y. balandžio 7-ą buvo 100 May kontraktas, balandžio 8-ą 80% May / 20% July... Balandžio 16-ą jau turėjo būti 100% July (galėjo dar šiek tiek pasistumti dėl velykų). Vadinasi mano turimas CRUD/OD7F jau yra 100% July iki birželio 8-os dienos, kai bus konvertuojamas į September. Šiuo metu liepos kaina yra gerokai pakritusi, bet turi potencialo atsigauti, tad turbūt verta palaukti.

Dar vienas dominęs klausimas buvo ką reiškia žodžiai "total returns" Pasirodo, kad tai yra naftos kaina + užstato generuojamos palūkanos (kurios šiuo metu nulinės šiaip ar taip).

Atsitiktinai dar suradau keletą papildomų naftos fondų, kurie vadinasi CMCI. Jų skirtumas nuo tradicinių fondų, kad jie žvelgia daugiau mėnesių į priekį ir perkėlimus atlieka kiekvieną dieną. Todėl ilguoju laikotarpiu generuoja didesnę grąžą.

OILUSA | 13,90 USD | Imituoja UBS Bloomberg CMCI WTI Crude Oil TR index

Tas OILUSA atrodo visai patraukliai. Jei 15 dieną būčiau nusipirkęs po 17,45, tai dabar nuostolis būtų "tik" 20% vietoj 30% su CRUD Anyway, kol kas strategija - laikyti naftą iki birželio ir progai pasitaikius parduoti po 3 EUR. Tam reikia, kad liepos kontraktas pakiltų iki 30 USD.

Balandžio 27

Po savaitgalio atsidariau savo portfelį ir olala Naftos fondas jau tik 1,734. Tai reiškia 1200 eurų nerealizuoto nuostolio. Įdomu kada gi pasibaigs tas naftos smukimas. Šiaip ar taip, nutariau palaikyti naftą iki birželio pradžios ir dabar jau teks to laikytis. Amžinai gi nekris

Gegužės 7

Visą savaitę delsiau grįžti prie investicinio portfelio ir pagaliau ketvirtadienio vakare atsidariau. Laukė malonus siurprizas - nafta atsigavo iki 2,62 EUR. Taigi popierinis nuostolis jau tik 300 EUR. Tolesnis veiksmų planas gana aiškus - reikės parduoti naftą kai tik pasieks 2,95. Ant nulio. Geriau nelaukti, nes kaina svyruoja gana stipriai ir gali per naktį padaryti gapą. Kurio po to nebeužpildo.

Gegužės 17

Sekmadienio vakare puikus metas apžvelgti savaitės rezultatus. Laukimo strategija pasiteisino. Portfelis toliau sėkmingai kyla. Tačiau suneramino vienas dalykas: nafta jau atsistatė į 30 USD (na trūksta kelių procentukų), tačiau Bloomberg indeksas vis dar -10% Tad ar jis tikrai seka liepos kontraktą? Gal jau perėjo į rugsėjį?

Šiek tiek pagooglinau - ir iš tiesų: dėl baimės, kad nepasikartotų neigiamų kainų scenarijus gegužės mėnesį, kontraktų perkėlimas buvo paankstintas į gegužės 7. Tad dabar jau sėdi 100% rugsėjo kontraktuose Dėl to ir atsilieka.

Birželis: 29,43 USD
Liepa: 29,52 USD
Rugsėjis: 30,69 USD

Pavertimas vyko kai liepa kainavo 25,50, o rugsėjis 29,50. Tad štai ir visa magija. Sekanti konvertacija bus rugpjūčio 7.

Tai keičia situaciją. Aš planavau išlipti iš traukinio kai pasieks 30$. O čia pasirodė, kad apgavo Šiaip ar taip, traukinys atvažiavo ir teks iš jo išlipti. Tad teks fiksuoti nuostolius pirmadienį. Pabandysiu priduoti po 2,66 EUR. Užfiksuojant 300 EUR nuostolį. Bet čia dar ganėtinai sveikas išlipsiu iš balos

Gegužės 18

Šiandien nustebau pamatęs naftos kainas. Jei vakarykštis planas buvo priduoti po 2,66, tai šiandien laisvai jau galima planuoti ir 2,70. Nutariau neskubėti ir šiek tiek palaukti. Galų gale įvedžiau pardavimo kainą 2,79 EUR - tai yra arti galimos dienos viršūnės ir yra šansų, kad nupirks. Ir 10 minučių nuo sesijos pradžios, nupirko! Taigi gavau 13ct daugiau nei tikėjausi. Ir šį kartą išsisukau su 160 EUR fiksuotu nuostoliu. Po tokios netikėtos sėkmės susimąsčiau ar nebus tai klaida - parduoti kylančioje rinkoje? Bet dar kartą priminiau sau, kad šis instrumentas yra nepatikimas, o taikinys buvo naftos kaina po 30 USD. Tad pasielgiau teisingai. Net jei kaina ir toliau kils, tai neįtakos mano sprendimo motyvų.

Smalsumo genamas, vakare vėl atsidariau grafikus pažiūrėti kaip sekėsi per dieną. Ir vėl buvau nustebintas. Nafta prekiavo jau po 2.93 !!! O Bloomberg indeksas pakilo iki 68. Šiaip jau būtų aukščiau uždarymo kainos 04-15, tačiau euras nusmuko, todėl žemiau. Šiek tiek nuliūdino, kad galėjau fiksuoti mažesnį nuostolį... Tačiau kas padaryta, jau padaryta.

Epilogas:

Esminė klaida, kad pirkau pažeisdamas savo taisyklę: nežinodamas kaip tiksliai tas instrumentas veikia. T.y. įsivaizdavau, kad perku naftą "žemumose" po 20 USD, o pasirodo, kad ji kainavo 30 tuo metu. Visuomoje CRUD, USO ir panašūs fondai netinka ilgalaikėms investicijoms, kadangi jie nuolat perkėlinėja savo aktyvus į brangesnius ateities kontraktus. Žmonės yra linkę vertinti ateities perspektyvas optimistiškiau nei ji iš tiesų realizuojasi. Todėl jei susiklostys situacija, kad naftos kaina bus stabili (30 USD pvz), tai 3 mėnesiai į priekį ji kainuos 35 USD, o kai artės pristatymo laikas, kaina kris. ETF tada parduos atpigusius kontraktus ir pirks brangesnius toliau ateityje, todėl jų kaina gali nuolatos kristi, net jei priekinė naftos kaina nejuda. Galbūt verta pamąstyti apie constant maturity naftos indeksą (CMCI), bet kol kas nuotykių man čia užtenka.

Antras dalykas, kurį galėjau patobulinti, tai įeiti ir išeiti iš rinkos dalimis. Tai būtų leidę susimažinti pirkimo kainą ir padidinti pardavimo.

Ir trečia: galima buvo papildomai užsidirbti perkant dugne po 1,72. Tikrai buvo kilusi mintis tuo metu, tačiau susilaikiau dėl pozicijos dydžio ir rizikos ribojimo. Techniškai tai nėra klaida, bet tiesiog neišnaudota proga.

Trečiadienį fondo kaina pasiekė 3 EUR, tad šiek tiek palaukęs būčiau galėjęs uždaryti poziciją netgi su pliusu. Bet šiuo atveju nesigailiu ir manau, kad tai buvo teisingas sprendimas. Visumoje iš balos išlipau beveik sausas, kai kiti patyrė didelius nuostolius dėl neigiamų kainų bajerio. Tad vertinu šią istoriją kaip sėkmės atvejį.
Darriusk Tamagochi dienoraštis #635923   2020-05-24 18:01
Viskas labai įdomu...

Turiu tik vieną pastebėjimą - kažin ar verta buvo atsidaryti iškart tokią didelę poziciją. Kodėl neišskaidyti pirkimo porcijomis ? Dėl komisinių ?
tamagochi Tamagochi dienoraštis #635924   2020-05-24 18:04
augisss [2020-05-21 22:41]:
Zodziu,su 3k. galima zaisti ir demo,o jei tikslas yra uzdirbti,tai pradeti reiketu bent nuo 10k.Ir siaip,jei tai tik kazkoks hobis,tai viskas yra paprasciausias shudas.I rinkas ateinama su vieninteliu tikslu -UZDIRBTI.O kai ideja prasideda nuo tokiu nesamoniu kaip hobis,pazaisti ar seksas ,susikisus rankas i kisenes,tai geriau jau skaityti knygas.Siulau nedaryti nieko,nes daryti bilekaip ir bileka yra blogiau,nei nieko nedaryti visai.Nors kazkam atrodo atvirksciai.
Ir dar.Viesai skelbti apie savo investicijas ar spekuliacinius sprendimus yra totali nesamone.Tu jau patikek.Ir as busiu pirmas,kuris mes i tave akmeni nesekmes atveju.Tiesiog siap sau.Profilaktiskai.Ar supratai,ka norejau paciam pasakyti.Ir visiems kitiems.


Žaidžiant su demo trūksta esminio elemento - darbo su emocijomis. Dėl tos priežasties ten daug lengviau "uždirbti".

O sprendimų viešinimo tikslas yra crowdsourcing. Aš žinau, kad dar labai daug nežinau apie investavimą. Todėl yra naudinga kai kiti pastebi mano klaidas ir komentuoja. Nes tai padeda greičiau tobulėti. Ir tada bus galima pamąstyti apie didesnių sumų investavimą. O gal kaip tik, įsitikinsiu, kad aktyvus investavimas ne man ir pasitrauksiu - tai irgi būtų laimėjimas.
mantas0 Tamagochi dienoraštis #635925   2020-05-24 18:05
Dirbu pats su nafta - produktas ilgalaikiui nesvarbu kokia forma, tikrai rizikingas, plius kiek pamenu rasete kad investuosite, o cia jau panaseja i gana aktyvia prekyba taip geriausiai ieidineti dalimis, tai pat ir iseidineti cia kiekvienam pagal smegenine.
I naftos tema - keli draugeliai nieko nesuprasdami pradejo i ja merkti pinigus - prekiauti,
Per pastaraja savaite kaina naftoje padare grazu longu isdulkinima, vienas patyre -12k minusas, kitas -3k, butu juokinga jei nebutu liudna, ir toliau jie uzsivede

nafta tik spekuliacijai, pats bandziau krautis ilgesniam laikui ja, taciau velniskai juda,ir ka susikrauni ta pelna keli judesiai zemyn labai suvalgo , delto psichologiskai lengviau paspekuliuoti bent man.
Dar labai svarbu kainos vidurkis, pats darau daznai klaida pildausi kai kaina kyla, dazniausiai tai buna klaida, kazkodel smegenys nenori islaukti kai bus mini kainos prasedimas ir tada pasiimti dar dali i krepseli, tokie neteisingi dalykai labai sugadina pozicijos vnt vidurki, tas poto neleidzia efektyviai pelningiau uzdarineti pozicijos dalimis kai kaina pasisuka ne i ta puse kuri man reikalinga, daznu atveju tai priartina prie uzsidarymo su 0, nesenai taip ir man buvo. Darbo idejau o viska uzsidariau arti nulio.
Poto atsokime pasigavau gabaliuka ir uzsidariau su pliusu.
Sekmes toliau
lorpak Pafilosofuokim II #635926   2020-05-24 19:24
smagu, kad užsuki,^la, la la...

Matai - it depends... Čia konjunktūrai nepaklūstama, massmedia meinstryminė nepropoguojama...Gal gi atvirkščiai...

Na, filosofai visada visuomenės paribiuose trinasi..., kas čia nuostabaus...

Čia, kreivų veidrodžių karalystėje, man daugelis temų užvestų telpa į tavo
eilinį fakenews'ų ir propagandos kanalą.

....taip, kad susitaikyk su tuo jau....
M42 Pafilosofuokim II #635927   2020-05-24 20:07
O , geras, čia žiūrėk toks filosofijos kanals, jog ištrina-išvalo nuo nefilosofinių pasisakymų
CeslovasI Interactive Brokers #635928   2020-05-24 20:44
Sveiki! Gal kas intesyviai prekiaujantys JAV akcijomis per IB susidūrėte su tuo, kad norint shortinti, IB šortinamų akcijų (kompanijų) sąraše esančiomis akcijomis, praktiškai nedelsiant jos neskolinamos pardavimui (shortinimui) arba prašoma jų palaukti prieš tai užsisakant. Kiti kai kurie iš didžiųjų brokerių turi papildomas į platformą integruotas programėles, per kurias rankiniu būdu pavieniui turi užsisakyti. Pvz. TradeStation turi Appsą Intraday Short locate. MAn toks būdas ne visai yra priimtinas, nes negaliu operatyviai atlikti daytradingo režimu visų reikalingų prekybinių operacijų pagal savo algoritmus. Kaip yra pas IB? Ar visos akcijos ( žinoma, iš paties brokerio turimų tokių akcijų "arsenalo") yra lengvai techniškai shortinamos?
seoadvice Interactive Brokers #635929   2020-05-24 22:38
Man nepasitaike, kad neleistu short'inti...gaunu tik tokius automatinius pranesimus, kad tos akcijos kurias jau "naudojau" short, yra itrauktos i galimu short'inti sarasus...bet as prekiauju tik didelio likvidumo akcijomis.
Parshiukas Kriptovaliutos (altcoinai) #635930   2020-05-24 23:06


Hamaha tapo narodui antiindikatorium, komentai vienas uz kita taiklesni
zemaituks EUR/USD #635931   2020-05-25 01:01
Nu ka paskutini dabar šuoli i viršų suorganizuojam ir paskui i apačią.
IT17 EUR/USD #635932   2020-05-25 07:40
NEDIRBA siandien londonas ir jav, tai likvidumas mazesnis turetu but...
Klaustukas Prekyba JAV #635933   2020-05-25 09:02
Eldoradas

Taip išeina, teks , pačiam, mokėti didžiulius mokesčius JAV?
O po to, dar įrodinėti VMI, kad neatskaičiuotų 15 proc.?
Užjaučiu..
Lasko Interactive Brokers #635934   2020-05-25 09:22
regis pats atsakei į savo klausimą, tai net nežinau ar nori tiesiog pasitikslinti? ) IB skolinasi akcijas iš kitų savo klientų, tai manytina, kad absoliuti dauguma akcijų yra prieinamos šortinimui. Taip, kartais užtrunka "paieškos" procesas, bet paprastai nekyla sunkumų.
kvazaras Lietuvos ekonominė krizė #635935   2020-05-25 10:05
Lyginat nesulyginamus dalykus. Konservatoriai prieš krizę palaikydami Kirkilo mažumos vyriausybę skatino išlaidauti, o per krizę veržė iki išprotėjimo diržus. LT ekonomikos nuosmūkis 2009 metais buvo didžiausia ES, o emigracijos mastai neturintys analogų. Konservatorių krizės valdymas buvo beviltiškas. Dabartinė valdžia daro priešingai, taiko anticiklinį modelį. Kai ekonomika augo, vyko taupymas (kas iš tiesų nelengva, nes atsiranda daug norinčių pasitaškyti pinigais), kai kilo krizė - padidino išlaidas. Esu tikras, kad toks modelis suveiks teigiamai ir šį kartą tos krizės beveik nepajusim.