
Skurdžiausias gyventojų sluoksnis praktiškai nieko neturi, nes tiesiog negali sau leisti investuoti. Amerikoje šis skaičius sudaro maždaug pusę žmonių. Įdomu, kaip panaši analizė atrodytų mūsų šalyje (gali būti, kad vienas procentas visų gyventojų turėtų dar daugiau, o tikriausiai apie 70 - 80 procentų piliečių beveik nieko neturėtų).
Ši perspektyva įdomiai nušviečia turto pasiskirstymą visuomenėje, todėl būtų gerai, kad šį grafiką pamatytų ir Lietuvos politikai. Tiesą sakant, Amerikos politikai taip pat turėtų atidžiau į tai pažiūrėti.
Įsižiūrėjus matyti, kad vienas procentas turtingiausių visuomenės narių jau kurį laiką didina savo aktyvų dalį akcijų rinkoje, o visų kitų grupių – mažėja. Tai ne itin teigiamas vaizdas išvadoms apie visos visuomenės turto - gerovės kūrimą.
Priešingai, galima daryti išvadą, kad per pastaruosius keliolika metų Amerikoje bei matyt ir mūsų šalyje vidutines pajamas gaunanti socialinė grupė gerokai prarado savo svarbą ir tapo skurdesnė (sumažėjo nuo 19 iki 12 procentų). Tai gali būti toliaregiška išvada, o galbūt ir ne. Tačiau tai rodo, kad ši tendencija vis dėlto kelia nerimą visos visuomenės raidos požiūriu.
