Verslo ir rinkų naujienos » Rusijos milžinai praranda pajamas


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2023-12-07 13:05.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=36918


Vakarai stengiasi padėti Ukrainai apsiginti nuo Rusijos tiekdami ginklus Ukrainos kariuomenei ir tuo pačiu atsiribodami nuo rusiškų žaliavų. Nors pasekmės, žvelgiant iš Kijevo perspektyvos, rusams galėtų būti skaudesnės, akivaizdu, kad milžinai praranda pajamas.

Prokremliškas laikraštis Izvestija rašo apie Rusijos įmonių pajamų mažėjimą. Dienraščio pranešime matyti, kad Rusijos kompanijų pajamos pirmąjį 2023 metų pusmetį, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, krito net 50,7 procento. Tiksliau, nuo 694 iki 342,2 trilijonų rublių (apie 375 mlrd. dolerių).

Daugiausiai dėl sankcijų ir apribojimų Rusijai po Ukrainos atakos prarado valstybinė energetikos milžinė Inter RAO. Jos pajamos susitraukė 43 procentais, o tai, be kita ko, lėmė Estijos, Lietuvos ir Latvijos rusiškos elektros importo nutraukimas.

Gazprom taip pat užfiksavo didelį nuosmukį. Dujų bendrovė pirmąjį pusmetį skaičiavo 36 procento mažesnes pajamas nei prieš metus. O jei pažvelgtume į laikotarpį nuo Vladimiro Putino armijos puolimo prieš Ukrainą, praradimai jau artėja prie 80 procentų.

Lukoil tikriausiai taip pat atidžiai stebi savo pajamas, nes Bulgarijoje kyla problemų. Neatmetama galimybė, kad dėl planuojamo vietinio naftos embargo iš Rusijos bendrovė nuspręs parduoti savo Bulgarijos naftos perdirbimo gamyklą. Be to, ji yra didžiausia Balkanuose.

Lukoil pirmąjį pusmetį, remiantis oficialia informacija, baigė 12 procentų sumažėjusiomis pajamomis. Kitos naftos bendrovės Rosneft nuosmukis siekia aštuonis procentus.

Tačiau ekspertai atkreipia dėmesį, kad pajamų mažėjimą lėmė ir aukšta praėjusių metų bazė, kai prasidėjus karui energetinių žaliavų kainos pakilo į viršų.