Dienoraščiai »

Apžvalga

Vėliausiai atnaujintų dienoraščių įrašų apžvalga. Viso įrašų: 343. Per paskutinę savaite sukurta arba atnaujinta: 1.
Apžvalga Visi įrašai Asmeninis dienoraštis

Aktyvus investavimas - 2007 Balandis

reboot 2007-04-25 10:53 (14)

2007-03-29

Ankstesniame dienoraščio lape pradėjau aprašinėti, nuo ko pradėti investavimą į akcijas. Vėliau jį dar papildysiu patarimais, kokias akcijas rinktis, bei kokią akcijų laikymo ir pelno fiksavimo strategiją bandysiu naudoti. O šiame lape jau aprašysiu realiai atliktus sandorius, bei trumpus jų komentarus.
Portfelio sudėtį ir atliktus sandorius visada bus galima rasti čia: http://www.traders.lt/plug.php?e=portfolio&id=2

1 sandoris. Pirkti APG 300 vnt. po 16,06 Lt. Motyvas, tai gana "saugi" ir pakankamai likvidi pozicija, kuri po paniško kritimo kovo pradžioje, pastarųjų kelių savaičių bėgyje turėjo pirkėjų palaikymą įvairiuose kainų lygiuose. Dabar šis palaikymas persikėlė į 16Lt lygį. Be to jau šį antradienį bus skelbiami 1 ketvirčio pardavimai, kurie tikiuosi eilinį kartą bus rekordiniai ir patvirtins optimistinių planų vykdymą.
Daugiau..


Pinigai Lenkijos rinkoj

n3sve1k4s 2007-04-20 16:32 (9)

Sveiki visi skaitantys si mano pirmaji dienorasti vat norejau apibendrint sawo spekuliavima Lenkijos rinkoj. Jau lygiai dvi savaites kaip sukinejuos ten ir esu ganetinai patenkintas sawo rezultatais.
1-a savaite ir pacia pirma diena buvo sekminga, pasiemiau pirmaji pelna is ten, jis buvo ~ 5%. Tada seke keletas nesekmingu pirkimu, bet manes tai neatbaide ir ragino ieskotis geresniu poziciju. Taip pirma savaite baigiau su ~ -8% portfelio vertes.
2-oji savaites pirma diena nieko ypatingo taip pat nepastebejau, bet atidziau paziurejes pajutau banga. Truputi apsiziurejes, ivertines ir pasikliaudamas intuicija meciau kone visas lesas i viena pozicija, kuri, kaip ir turejo buti pagal mane, kilo akimirksniu. Taip vienoje pozicijoje prasitryniau 4 dienas, retkarciais iseidamas truputi bijodamas atiduot prieaugi, taip elgdamasis truputi prasoviau (~35%) bet 4 dienu pelnas siekia db ~ 40%. Kadangi pozicija db krenta tai tenka ieskotis kitu saldaineliu

Gah.
Daugiau..


Einame toliau.

valerij 2007-04-17 08:07 (15)

Pirmadienis buvo pakankamai optimistiskas. Manau visiems veikia pavasaris. Man taip pat. Padariau dar pavedima pirkti NVS fobda SEB banke. Nes kazkaip nelabai juda i virsu tas fondas.Tikiuosiu dar pigiai vienetu pririnkti.
Knygoje perskaiciau idomia metodika kaip atsikratyti skolu o dideles skolas restrukturizuoti. Pabandysiu, nes sudariau excel modeli.

KAs ka galvuoja apie rinkų tendencijas?

2007/03/21/
-----------------------------------------------------------------------------
Dekoju visiems uz patarimus kaip pildyti dienorasti.

Tai matome optimizmo tendencijas rinkose. Tai malonu, bet ar tai ne bus tik lengvas grizimas? Ar tai bus krizes superkompensacija, kada kotiruotes pasieks istorinius maksimumus? Jausiu pasaulis dabar sustojo laukiant Amerikos rez.sistemos naujienu.

O SEB fondai po truputi auga. Tikesimes ir mano balansas suzalios.

Yra rimti pamastimai paimti Japan fond. Negali tokia ekonomika po nuosmukio neeiti i visrsu.
Daugiau..


Aktyvus investavimas - pradžia

reboot 2007-04-02 23:18 (8)

2007-03-29

Prieš gerą pusmetį buvo kilusi mintis truputį aktyviau paprekiauti akcijų rinkoje, savo veiksmus ir rezultatus užrašant dienoraštyje. Šio eksperimento užrašus vis dar galima rasti čia: http://www.traders.lt/plug.php?e=weblogs&m=page&id=17

Tiesa tada tokia prekyba tęsėsi neilgai, nes trūko laiko, o be to rankos buvo truputį "surištos" ir negalėjau prekiauti visomis akcijomis, nes tame pačiame portfelyje laikiau ir viešai neatskleistų pozicijų. Vienu žodžiu buvo šiokia tokia makalynė

Vis pagalvodavau apie tokios prekybos atnaujinimą, tačiau ilgai tai atidėliojau. O va per pastarąjį mėnesį net trijų skirtingų asmenų paragintas netingėti rašyti dienoraščius , apsisprendžiau pabandyti atlikti panašų eksperimentą dar kartą. Kad išvengti ano karto keblumų, šiam tikslui atsidariau investicinę sąskaitą kito asmens vardu. Be to pagalvojau, kad visą šią investavimo istoriją
Daugiau..


2007.03.18. Laukiame pirmadienio.

valerij 2007-03-18 09:07 (6)

Vakar patalpinau pirma lapa savo dienorascio ir sulaukiau keleta komentaru. Gal ir nebloga mintis rasyti dienorasti.
Sekiant tobulinti zinias apie investavima ir vert.pop. rinka vakar dar padariau islaidu (kada pagaliau bus ir pelnas?) ir nupirkau knyga apie investavimo strategijas. Perskaiciau per vakara idomiu minciu yra, bet labai jau kvepia Kiosaki ir kitu veikeju darbais. Tik yra keleta straipsniu apie rinkos kripti tam tikromis salygomis.
O dar kila mintis paklausti Jusu nuomones:

AR REIKIA ATSIKRATYTI SKOLU AR VERTA KAIP TIK SKOLINTIS IR MOKETI PERIODAIS?

ir dar apie knygas. Gal verta jau grizti prie senu biblioteku? Nes labai jau pavargsta akys skaityti is neto? Kaip mintis? Mainai mainai mainai. Ekonomikos pagrindas.

O siaip laukiame pirmadienio, ka parodys rinkos.
Daugiau..


Ilgas kelias prasideda nuo pirmo zingsnio.

valerij 2007-03-17 10:12 (6)

Sveiki kas skaitys sita pirma gyvenime bandyma kazka periodiskai rasyti, stebeti ir sistematizuoti. MEs su mano draugu Vitalijum nutarem pasitelkti savo burimo, vadybos, fizikos, info gaudymu ir t.t.zinias tam kad truputi uzdirbti. O pagrindinis tikslas gauti truputi ziniu. Tai pradzia galima apibendrinti taip:
1. Pasiskaitem labai daug informacijos apie investavima - Kiosaki, Schaffer, Tvid, ir t.t. - Isvada: tokios knygos tik skatina investuoti, tai teisinga, siulo keleta investavimo strategiju, bet tikrai neduoda ziniu kaip prekiauti. Todel teko nupirkti dar keleta rimtesniu knygu - Short ir t.t. Nebloga buvo knyga rusu kalba apie investavimo strategiju klaidas.
2. Nuejome i SEB investavimo 60 min paskaita. - Išvada: kad seb bando aktyviai dirbti tai sveikintina, bet tu paslaugu kokybe labai prasta. Paskaitoje mes uzduodavome konkrecius klausimus, o vadybininke matyt turejo savo kalba, tai naudingos info beveik negavome. Tik pagal tam tikrus zodzius mes padareme tam tikras isvadas.
Daugiau..


I metai

Egis 2007-03-17 00:50 (1)

Nors visciukus iprasta skaiciuot rudeni, bet jo gero tiek laukt per ilgai. Uazrasysiu sau, o gal dar kam idomu bus pradedanciojo investuotojo/ spekulianto istorija. Viskas prasidejo nuo mergos,- Finasta CRE fondo. Po to 2006 02 nutariau apsipirkt aciju. Paemiau TEO,APG, o kadangi VST negavau dar ir MNF po 10,39 viso uz 7k.Kaip istorija parode ne geriausias laikas buvo, bet pamoka gavau labai nebrangiai.
Taip atsitiko, kad vasara atsirado daug laisvo laiko tai nutariau igyvendint savo sena svajone ir rimtai uzsijamt investavimu.Prisklauses ivairiu patareju ir analitiku patarimu pasidariau portfeli is 10 akciju ir 2 obligaciju fondu ir maza dali akcijoms.Gerai, kad uzteko proto, visa portfeli skelt i 2 dalis (fondai, akcijos) ir pamatuot kur didesne graza.Po pirmu 2 men. nutariau, kad obligacijos tikrai ne man ir permeciau i akcijas. Pirmi pirkiniai buvo SRS po 45, LFO po 15, bet kadangi buvo ikalta i galva, kad graza is invest. 5-10% yra labai gerai tai pasistengiau greit
Daugiau..


2007 m. kovas

reboot 2007-03-09 19:04 (11)

10 savaitė

Ko gero šią savaitę galėčiau pavadinti lemiamų išbandymų periodu. Korekcijai visose rinkose užsitęsus 7 sesijas iš eilės, reikėjo imtis kažkokių veiksmų. "Juodasis" pirmadienis jau buvo ta diena, kai prisiverčiau (taip taip prisiverčiau, nes parduodi daug sunkiau nei pirkti) parduoti visas smulkesnes savo pozicijas ir virš metų išlaikytą Finastos Naujosios Europos fondą. Portfelyje pasilikau tik UKB, APG ir EEH akcijas, kurias būčiau pardavinėjęs kiek vėliau. Džiugu, kad to neprireikė, nes jau antradienį rinkose pasimatė optimizmas. Dabar jau galima konstatuoti, kad pirmadienis buvo šios korekcijos dugnas ir ta diena nebuvo geras metas pardavinėti, tačiau nei kiek nesigailiu, nes pagrindines akcijas išlaikiau o lėšas už parduotus fondo vienetus tikiuosi pelningai įdarbinti ir pasiekti bent jau ne prastesnį pelningumą už Finastą. Nors lengva nebus Paskaičiavau, kad per 13,5 mėnesio fondas man uždirbo +45% prieaugį.
Daugiau..


Laukiu dar vienos panikos

vyva 2007-03-09 14:28 (3)

pardaviau UKB1L ir laukiu dar vienos panikos bangos... manau, kad šis 3 dienų kilimas tik techninis atšokimas, ne daugiau...
Gali tekti palaukti savaitę ar dvi.
Daugiau..


Tobulybės besiekiant...

pluto 2007-03-07 00:08 (1)

Lexus reklamose gali pamatyti "The relentless pursuit of perfection" ir atrodo tai normalus siekis - tobulybė. Tik vienas bet.... aš esu žmogus.... o žmonės, sako, nėra tobuli. Tobulybė yra siekis, tik va to siekio galiu ir nepasiekti. Ko aš iš tikrųjų galiu siekti, tai tai ką darau - daryti dar geriau. O tobulybė visgi turi būti atidėta į šalį, ypač treiderio veikloje, beatodairiškas jos siekimas jaučiu liūdnai baigsis.

Taip dažnai noriu surasti pačią geriausią galimybę, kad paprastai didžiąją laiko dalį tiesiog žiūriu, o ne prekiauju. Nenoriu prarasti pačios-geriausios-galimybės. Nieko blogo tikriausia tame nėra, kad ieškau gero varianto, gero įėjimo, bet tai tiek daug užima laiko. Na ir kodėl tiek laiko skiriu paieškoms..... Tikriausia baimė eilinį kartą nudegti.

Tikiu, kad idėjęs daug triūso į paieškas, rasiu tikrai gerą variantą ir gausiu gerą pelną.
Daugiau..