Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

ParašėTemaŽinutė
shtudent NT rinkos pulsas #725585   2022-09-22 12:10
Asmeniškai vadovaujuos visai kitu kriterijumi, o ne procentais. Labai rekomenduoju. Sekite naftos judesius - tai geriausias ekonominio aktyvumo indikatorius. Tiksliai žinosite - pigs ar brangs, kur aplamai juda visas ekonominis ciklas. Dabar esame šiek tiek atšokę nuo rekordinių viršūnių. Per 2008 m. krizę nukritome iki 30 USD už barelį, per koroną kritome iki 16. Nafta, dujos, elektra yra bet kokios ekonominės veiklos sudedamosios dalys. Negali galutinis produktas būti pigus, jei sudedamosios dalys kainų viršūnėse. Kažkur jau rašiau, kad vietoj to, kad triukšmauti pigzzz ar brangzzz, pastudijuokite NT statybų kompanijų veiklos aplinką - kiek kainuoja energija, žaliavos/statybinės medžiagos, darbuotojų atlyginimai, mokesčiai valstybei ir turėsite aiškų suvokimą, kur kaina judės. Į šauksmus, kad strojiteliai išsipardavinės pusvelčiui, taip pat atsakiau, kad jie paprasčiausiai nustos statyti ir įšaldys projektus. Viskas taip ir įvyko - praktiškai butai nebestatomi, dirbama su valstybiniais ar verslo užsakymais, taip pat užsienyje. O kas statoma toliau, lėtai, bet stabiliai brangsta. Tiesiog parduodama tiems, kas gali ir nori tai įpirkti. Man kaip investuotojui į NT - tai labai naudingas dalykas, nes nedidėja konkurencija nuomos rinkoje, nuomininkams tenka verstis su tuo būsto fondu, kuris jau yra. Skirtingai nuo čia susiformavusios nuomonės, nesu suinteresuotas ženkliu NT brangimu, nes tai pritraukia spekuliacinio kapitalo, kuris skatina besaikes prastos kokybės "kartonkių" statybas.
shtudent NT rinkos pulsas #725610   2022-09-22 14:51

Kiekvienam versle pelnas ir nuostolis vaiksto koja kojon

Kolega, matau, kad nuo nuosavo verslo esate toli. Versle bandymas išgyventi su nuostoliu baigiasi vienu ir tuo pačiu - skolos ir bankrotas. Jei neturi iš kur amortizuoti nuostolių (kitų pajamų/verslų), tai greitai užsilenki, dažniausiai pardavęs ir šeimos būstą. Versle ne lūkesčiai svarbiausia kaip čia postringaujate, o kaštai. Dabar statybininkai pamatė, kad žmonės prilaiko pinigą ir gyvenamasias statybas sustabdė. Nes kaštai neleidžia kainos mušti. Todėl galite čia persiplėšti perpus, bet jei nėra pasiūlos, nėra spaudimo ir kainai. Gal kokį privatniką užsiskolinusį kotedžiukų statyboms pavyks prigriebti, bet aplamai paėmus statybų industriją stebuklų nepamatysite. Ne tik jūs pamenate 2008 m. krizės pamokas.
shtudent NT rinkos pulsas #725629   2022-09-22 21:23
Pas mano pažįstamą tokia pati situacija. Pastatė Vilniuje keturis kotedžus - du iš karto pardavė, o du pasiliko sau. Klausiu, kam laiko? Tai sako, o ką aš po to su tais pinigais veiksiu, kai viskas taip brangsta. Stovi ir stovi, valgyt neprašo, vėliau žiūrėsiu. Bene abu kotedžai nuėjo iš po prekystalio, jokių skelbimų ar reklamos, "savi" paėmė
shtudent NT rinkos pulsas #725639   2022-09-22 23:09
Koks mokestis? Galioja statybų leidimas - nebaigta statyba.
shtudent NT rinkos pulsas #725660   2022-09-23 10:55
Registre kadastre registruoji objektą su nebaigta statyba (fiksuojamas baigtumo procentas) ir jokių mokesčių. Tokį gali be problemų parduoti kitam savininkui, tik reikalinga statybų inspekcijos pažyma apie atitikimą projektui. Tai kad marinuoti tokį NT gali kiek tik nori, mokėsi tik už šildymą kažkiek, palaikydamas minimalią temperatūrą.
shtudent Karas. Ginklai. Nesutarimai #725663   2022-09-23 11:17
Tai viskas jau viešumoje paaiškinta. Rusijos įstatymai neleidžia siųsti šauktinius ne į Rusijos teritoriją. Po referendumų visa okupuota teritorija bus Rusijos Federacija. Dabartinių šauktinių jau niekas namo nebepaleis, juos iš karto mobilizuos į frontą. Rudeninis šaukimas - planuojama surinkti dar apie 150 tūkst. ir po 3 mėn. parengimo jie visi fronte. Va štai ir gaunasi jums 300 tūkst., apie kuriuos kalbėjo Šoigu. Čia pirminiame etape. Antrajame etape planas - surinkti papildomai 700 tūkst. naujos mėsos iš rezervistų, o tokių didesnė dalis Rusijos mužikų. Viso 1 mln. Tai daugmaž atitinka, ką ukrai neformaliai skelbia mobilizavę šiuo metu pas save. RU siekia atstatyti jėgų paritetą fronte, kad išlaikytų 1500 km fronto liniją.
shtudent Karas. Ginklai. Nesutarimai #725698   2022-09-23 16:59

Gal kas nors gali blaiviai paaiskinti kodel reikalinga mobilizacija, jei ruosiesi panaudoti atoma?

Elementaru, kolega. Visi galvoja, kad Putinas blefuoja dėl atomo. Taip yra dėl to, kad nelabai supranta apie jis kalba. Jis šneka apie taktinį atomą. Šiuolaikinė karyba numato tris gynybos linijas. Pas rusus jos plačiai išdėstytos, kad galima būtų rezervus kaupti puolimui, toliau nuo fronto linijos. O pas ukrainiečius jos tankios kas kelis šimtus metrų dėl taip vadinamos manevringos gynybos. Žodžiu, vienu taktinio atomo smūgiu nuneši visas tris ukrų gynybos linijas. Pro tą skylę veržtųsi dabar mobilizuojama šviežia mėsa tiesiai per smūgio zoną. Kadrinės armijos tai gaila.
shtudent Karas. Ginklai. Nesutarimai #725764   2022-09-24 12:07
Darriusk klysta. Ne 10 kartų pigiau, o aplamai nemokamai. Dabartinis Sibiro dujotiekis į Kiniją buvo didesne dalimi užkredituotas pačių kinų. Maksimalia galia pumpuojant dujas, rusams dar 10 metų už jį mokėti. Dabar tiesia antrą iš Jamalos, tai ten beprotybė. Tas aplamai niekada neatsipirks, o ir pinigų rusai jau nebeturi. Kiek žinau, kinai atsisakė šitą finansuoti, tai rusai patys bandė tiesti. Dabar nori į Kiniją suskystintas varyti, bet čia reikia vakarietiškų technologijų ir priežiūros. Plius laivų draudimas, kuris visas vakariečių rankose. Bus matyti.
shtudent Karas. Ginklai. Nesutarimai #725775   2022-09-24 15:59
bugaga [2022-09-24 14:31]:
kinijoje visada pasikartoja vienas ir tas pats procesas, jau tūkstantį metų , gal ir daugiau. anksčiau ar vėliau ateina valdovas, kuris vykdo užsidarymo nuo pasaulio politiką.

Kolega, jūs nesuprantate Kinijos esmės. Ne Kinija užsidaro nuo pasaulio, o pasaulis, prie kurio prisilietė Kinija, turi tapti kinietišku. Finansuose tai vadinama konsolidacija. Tokie jūsų minimi užsidarymai paprastai vykdavo po teritorinių ekspansijų, kad kinietizuoti naujas teritorijas. Jei pastebite Kinijoje nėra tautinių mažumų politikos, nes viskas kiniška. Todėl jie niekada nekūrė mega-imperijų, nors pagal savo dydį galėjo, o pamažu kolonizavo ir asimiliavo aplinkines tautas, kol jos po tūkstančio meto pilnai ištrindavo savo kultūrinę atmintį ir tapdavo kinais. Visas pasaulis yra Kinija, o už Kinijos ribų yra teritorijos, kurios dar nėra Kinija - taip funkcuonuoja eilinio kino smegenys. Nes kas ne kiniška - jau nepilnavertiška savo esmėje. Dėl to rusams reikia labai bijoti dėl Sibiro - XV a. ten buvo Kinijos teritorija, o Kinija dar niekam istorijoje nėra užleidusi savų žemių. Jie gali laukti, kad ir tūkstantį metų, jie moka laukti, bet jie sugrįš.
shtudent NT rinkos pulsas #725796   2022-09-25 11:38
Vienas iš nedaugelio straipsnių, paskelbtas žurnale INVESTUOK, bandantis analizuoti, kodėl naujas NT nebus pigus malonumas.
"Jei nuo metų pradžios būtumėte investavę į akcijų indeksus, šiuo metu turėtumėte minusą. S&P 500 indekso grąža nuo metų pradžios – 21 proc., NASDAQ –30 proc.. Kriptovaliutų rinkoje buvo tikri fejerverkai. Vien bitkoinas nuo metų pradžios nuvertėjo daugiau nei 50 proc., o nuo savo aukščiausio taško pasikoregavo apie 70 proc. Pavienės akcijos, ypač technologijų sektoriaus, taip pat krito po 50 proc. ir net daugiau. Tad visi, kurie pastaruosius metus investavo į nekilnojamąjį turtą, neprašovė ir, tikėtina, gerai uždirbo."

Brangaus būsto iššūkiai: ar taps turtingųjų privilegija ir ar dabar verta investuoti
shtudent NT rinkos pulsas #725903   2022-09-26 17:36
Kolega, jūs man priminkite, ar ne dėl to 2008 m. crash'ino JAV finansų sistema, o paskui ir visą pasaulį nusitempė? Nes derivatyvų, susietų su būsto paskolomis, JAV bankai tiek prifarširavo, kad reguliuojančios institucijos pačios nesusigaudė, kas ir ką čia dengia. Popierius ant popieriaus ir dar pakištas po popieriumi, nežiūrint to, kad palūkanų mokėtojas buvo vienas ir tas pats. To šūdpopieriaus pirkėjai taip pat buvo Europos bankai ir pensijų fondai...
shtudent NT rinkos pulsas #725910   2022-09-26 18:11
Tai ir dabar turime NT euforiją. 50 proc. statistinis brangimas per dvejus metus, ar ne euforija? Bet kažkodėl necrash'inome ir necrash'insime vien dėl infliacijos. O 2008 m. crash'inome dėl JAV bankinykų gobšumo. Buvo maža, norėjo dar žmonių santaupas nudžiovinti. Ką gi, pavyko, nesiginčysiu. Man irgi skambino 2009 m. bankas, sakė, kuo jūs papildomai galite garantuoti savo NT paskolą. Atsakiau, kad eitų toli toli, padariau naują vertinimą ir nunešiau į banką, kad užsičiauptų. O buvo žmonių, iš kurių bankai va taip naglai NT atiminėjo. Atvirai kalbant, nusišvilpt, kiek tas NT kainuoja, aš vis tiek neparduodu. Pinigą virinu iš nuomos. Pajamingumas apie 10 proc. svyruoja. Įmonė gi neparduoda staklių, kurios pinigą kala. Kažkas čia rašė, kad nežinia, kaip čia nuomuojasi. Tai pas mane per 25 m. jokių problemų nebuvo. Vien aną mėnesį du butus nupūtė, tik padavęs skelbimą. O dėl kainos tai net žagtelėjau, be jokių derybų pastvėrė.
shtudent Karas. Ginklai. Nesutarimai #726158   2022-09-29 14:36
Vakar ukrų saugumo šefas Danilovas sakė, kad nėra sudėtinga pasigaminti purviną atominę bombą, jei rusai smogtų taktiniu branduoliniu ginklu. Su purvina bomba ukrai galėtų paversti Belgorodo, Kursko ir Rostovo sritis praktiškai negyvenamomis kaip dabar Pripetė Černobilyje. Žiūriu, ko čia Lavrovas mikčiojo Amerikoje - Luganskas pas jį virto Laoso respublika, Zaporožė jau Zapyryžė, ir referendumas vyksta Charkovo srityje vietoj Chersono . Vadinasi, JAV davė žalią šviesą ukrams atomu atsakyti į atomą. Šitai Blinkenas turėjo mintyje, kalbėdamas apie katastrofines pasekmes Rusijai.
shtudent NT rinkos pulsas #726632   2022-10-06 12:09
Kolegos, nedėkite kažkokių nuograužų, kurių negali skaityti VISI portalo dalyviai. Gerbkime vieni kitus, nespaminkime skyrelio. Ačiū.
shtudent NT rinkos pulsas #726636   2022-10-06 12:53
Kolega, iš kelių sakinių-nuograužų gali suprasti tik ką viena bobutė pasakė. Reikalingi faktai, argumentai, skaičiai. Skaičiai tokie, kad neparduoto būsto sandėlys šiai dienai yra apie 3800. Tai yra gerokai mažiau nei ilgametis vidurkis apie 5500. Atsižvelgiant į tai, kad statytojai dabar praktiškai nebestato arba priduoda, kas jau suderėta iš anksčiau, tai NT rinkai perkaisti nėra jokių šansų. Sakyčiau, dar kitas reikalas - bankuose rekordinės žmonių santaupos, vadinasi, pinigo tikrai yra, bet visi laukia, kad butai pigzzz. Tokiom sąlygom mažai tikėtinas kainų kritimas, nes daugeliui vystytojų didėja kreditinė našta dėl kylančių palūkanų ir energetinių kainų. Galbūt jau pasikartoju kaip užstrigusi plokštelė, bet statyti pigiau pradės tada, kai atpigs statybinės medžiagos, energetika ir darbo jėga. Tiesiog spoksojimas pro vitrinos langą į prekę tikrai neprivers pardavėjo prekės nukainoti.
shtudent NT rinkos pulsas #726907   2022-10-09 14:00
Kolega augisss, jumyse giliai įsišaknijusi tokio prasto raugo pirk-parduok špekulio filosofija. Begalę tokių mačiau 90-aisiais po sovietų imperijos griūties. Vakarų filosofija - tai investavimo filosofija. Net jūsų minimos akcijos šūdo vertos ir negalėtumėte jomis špekuliuoti, jei kažkas nebūtų padaręs rimtų investicinių sprendimų ir sukūręs gerų realių daiktų kaip google, facebook ar apple. Jei Bill Gates tik špekuliuotų kaip jūs, tai ar kažkada būtų atsiradęs microsoft? Ar verslininkas sėkmingai nusipirkęs stakles, kurios sekančiais metais pabrango, tuoj čia pat puls naikinti savo įmonę, atleisdinėti žmones, nes atsirado galimybė uždirbti porą kapeikų? Nusikalbėjimas iki absurdo. Taip pat ir žmonės šiame skyrelyje ne spekuliuoja savo NT, o iš jo uždirba investuodami. Mano staklės man per metus neša 10-12 proc. grąžos. Tokia grąža mane tenkina, ne kiekvienas verslas šiais laikais užvirina tokią gražą. O kad staklės brango per metus 22 proc., o per 3 metus iš viso jau +70 proc., tai tikrai malonus bonusas. Be šito turiu dar keturis verslus, visi pasyvūs nereikalaujantys mano žutbūtinio darbo ir kovos už juos. Jei verslo aplinka mane vers dirbti į minusą, verslą stabdysiu iki geresnių laikų, orientuosiuos į likusius. Tas pats ir su NT. Vystytojas nestatys sau į minusą, jei pirkėjas nesutinka padengti statybų kaštų. Simple as that.
shtudent NT rinkos pulsas #726962   2022-10-10 11:36
gali sau ir toliau pirkti kartonkes ir laikyti , kol ateis senatve ir mirtis.

Kolega, pas jumis kažkas netvarkoje su mąstymu, jei leidžiatės į tokius kraštutinumus. Ramiai žiūrėkite ir vertinkite procesus, kam tas karščiavimasis? Štai pavyzdžiai iš mano asmeninio gyvenimo. Baltike prisirinkau stambų kiekį akcijų, po penkerių metų pardaviau, gavau +300 proc. pelno. Per metus gavosi apie 60 proc. grąžos. Bet tai buvo ypatingas laikas po krizės, aukso amžius. Prieš 19 metų pajūryje pirkau sklypą, prieš porą metų pardaviau, gavau +1000 proc. pelno. Gaunasi tie patys 60 proc. metinės grąžos. Kas geriau? Už gautus pinigus iš sklypo įsigijau butą Vilniuje, kurio rinkos vertė jau +75 proc. per porą metų ir dar daro po 10-12 proc. iš nuomos, viso apie 50 proc. metinio. Tai sakykite, kolega, kokios dabar akcijos galėjo man atnešti daugiau naudos? Koks jūsų godumo laipsnis? Mane asmeniškai pilnai tenkintų 5-7 proc. metinis NT augimas ir 10-12 proc. grąža iš nuomos. Viso 17-20 proc. stabilaus metinio pelno yra daugiau nei galėčiau tikėtis iš LT ekonomikos.
shtudent NT rinkos pulsas #726999   2022-10-10 15:10
Kolegos, šiame skyrelyje dalinamės investavimo į NT privalumais ir trūkumais, taip pat galimomis rizikomis. Gal kažkam reikia patarimo, gal kažkas nori pasidalinti savo asmenine investavimo į NT patirtimi ar įžvalgomis. Skaitom, priimam ir gerbiame vieni kitus. O šiaip buhalteriškai pasismaukyti siūlyčiau pasirinkti tinkamesnius skyrelius forume, jei šiame skyrelyje nieko iš esmės neturite ką pasakyti. Vat, kolega augisss, įrodinėja, kad grąža iš akcijų yra rimtesnė ir mažiau nuobodi nei iš NT. Žmogus turi savo požiūrio kampą ir argumentuoja. Pagirtina. Mokykitės kalbėti į temą. Pamenu, dar spekuliantai.lt buvo tokių, kurie įgriūdavo nuo pečiaus. Tad nekartojame bardako, o šiaip į temą jūsų žinutės visada laukiamos.
shtudent NT rinkos pulsas #727019   2022-10-10 19:17
Klaustukas [2022-10-10 16:12]:
Nera nei vienos temos, diskusijos ar parasymo, kiek kokiu akciju pirko ir koki profita gavo...

Tai jo, visiška teisybė. Nueikite į FX temą, tai ten visi pogrindiniai melejonieriai, nė vieno prapisusio depozitą nėra, kai statistiškai 99,3 proc. lieka su numautomis kelnėmis. Užėjau 3 metams su 10k, tai kazino su muiline pavyko laimėti, bet pelnas jėzus tu marija, ašaros kažkokios. Tuom man NT patinka, kad inertiška ir aišku bei paprasta. Įeidinėti į pozą gali pusę metų ir išeidinėti tiek pat. Didelis reakcijos greitis didina klaidos riziką. Kiek dabar ant šmitkoinų ar akcijų nusvylusių. Ant NT nusvilti dar reikia turėti neeilinių gebėjimų.
shtudent NT rinkos pulsas #727055   2022-10-11 12:20
mantas0 [2022-10-10 16:49]:
Bet verslas vienaip ar kitaip, jei gerai valdomas, daugumoje atvėju yra geresnė investicija nei NT ar akcijos.

Tai brandus požiūris. Akcijos, FX ar šmitkonai - tai uždarbiai ar pradirbiai iš kazino. Brandi asmenybė visada orientuosis į stabilų cash flow, tik taip gali kurti ilgalaikį investicinį planavimą. Vis dėlto niekaip nesuprantu, kodėl NT nuomos verslas (tame tarpe komercinės paskirties) statomas į vieną gretą su akcijom