Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

1
ParašėTemaŽinutė
shtudent NT rinkos pulsas #725585   2022-09-22 12:10
Asmeniškai vadovaujuos visai kitu kriterijumi, o ne procentais. Labai rekomenduoju. Sekite naftos judesius - tai geriausias ekonominio aktyvumo indikatorius. Tiksliai žinosite - pigs ar brangs, kur aplamai juda visas ekonominis ciklas. Dabar esame šiek tiek atšokę nuo rekordinių viršūnių. Per 2008 m. krizę nukritome iki 30 USD už barelį, per koroną kritome iki 16. Nafta, dujos, elektra yra bet kokios ekonominės veiklos sudedamosios dalys. Negali galutinis produktas būti pigus, jei sudedamosios dalys kainų viršūnėse. Kažkur jau rašiau, kad vietoj to, kad triukšmauti pigzzz ar brangzzz, pastudijuokite NT statybų kompanijų veiklos aplinką - kiek kainuoja energija, žaliavos/statybinės medžiagos, darbuotojų atlyginimai, mokesčiai valstybei ir turėsite aiškų suvokimą, kur kaina judės. Į šauksmus, kad strojiteliai išsipardavinės pusvelčiui, taip pat atsakiau, kad jie paprasčiausiai nustos statyti ir įšaldys projektus. Viskas taip ir įvyko - praktiškai butai nebestatomi, dirbama su valstybiniais ar verslo užsakymais, taip pat užsienyje. O kas statoma toliau, lėtai, bet stabiliai brangsta. Tiesiog parduodama tiems, kas gali ir nori tai įpirkti. Man kaip investuotojui į NT - tai labai naudingas dalykas, nes nedidėja konkurencija nuomos rinkoje, nuomininkams tenka verstis su tuo būsto fondu, kuris jau yra. Skirtingai nuo čia susiformavusios nuomonės, nesu suinteresuotas ženkliu NT brangimu, nes tai pritraukia spekuliacinio kapitalo, kuris skatina besaikes prastos kokybės "kartonkių" statybas.
shtudent NT rinkos pulsas #725610   2022-09-22 14:51

Kiekvienam versle pelnas ir nuostolis vaiksto koja kojon

Kolega, matau, kad nuo nuosavo verslo esate toli. Versle bandymas išgyventi su nuostoliu baigiasi vienu ir tuo pačiu - skolos ir bankrotas. Jei neturi iš kur amortizuoti nuostolių (kitų pajamų/verslų), tai greitai užsilenki, dažniausiai pardavęs ir šeimos būstą. Versle ne lūkesčiai svarbiausia kaip čia postringaujate, o kaštai. Dabar statybininkai pamatė, kad žmonės prilaiko pinigą ir gyvenamasias statybas sustabdė. Nes kaštai neleidžia kainos mušti. Todėl galite čia persiplėšti perpus, bet jei nėra pasiūlos, nėra spaudimo ir kainai. Gal kokį privatniką užsiskolinusį kotedžiukų statyboms pavyks prigriebti, bet aplamai paėmus statybų industriją stebuklų nepamatysite. Ne tik jūs pamenate 2008 m. krizės pamokas.
shtudent NT rinkos pulsas #725629   2022-09-22 21:23
Pas mano pažįstamą tokia pati situacija. Pastatė Vilniuje keturis kotedžus - du iš karto pardavė, o du pasiliko sau. Klausiu, kam laiko? Tai sako, o ką aš po to su tais pinigais veiksiu, kai viskas taip brangsta. Stovi ir stovi, valgyt neprašo, vėliau žiūrėsiu. Bene abu kotedžai nuėjo iš po prekystalio, jokių skelbimų ar reklamos, "savi" paėmė
shtudent NT rinkos pulsas #725639   2022-09-22 23:09
Koks mokestis? Galioja statybų leidimas - nebaigta statyba.
shtudent NT rinkos pulsas #725660   2022-09-23 10:55
Registre kadastre registruoji objektą su nebaigta statyba (fiksuojamas baigtumo procentas) ir jokių mokesčių. Tokį gali be problemų parduoti kitam savininkui, tik reikalinga statybų inspekcijos pažyma apie atitikimą projektui. Tai kad marinuoti tokį NT gali kiek tik nori, mokėsi tik už šildymą kažkiek, palaikydamas minimalią temperatūrą.
shtudent Karas. Ginklai. Nesutarimai #725663   2022-09-23 11:17
Tai viskas jau viešumoje paaiškinta. Rusijos įstatymai neleidžia siųsti šauktinius ne į Rusijos teritoriją. Po referendumų visa okupuota teritorija bus Rusijos Federacija. Dabartinių šauktinių jau niekas namo nebepaleis, juos iš karto mobilizuos į frontą. Rudeninis šaukimas - planuojama surinkti dar apie 150 tūkst. ir po 3 mėn. parengimo jie visi fronte. Va štai ir gaunasi jums 300 tūkst., apie kuriuos kalbėjo Šoigu. Čia pirminiame etape. Antrajame etape planas - surinkti papildomai 700 tūkst. naujos mėsos iš rezervistų, o tokių didesnė dalis Rusijos mužikų. Viso 1 mln. Tai daugmaž atitinka, ką ukrai neformaliai skelbia mobilizavę šiuo metu pas save. RU siekia atstatyti jėgų paritetą fronte, kad išlaikytų 1500 km fronto liniją.
shtudent Karas. Ginklai. Nesutarimai #725698   2022-09-23 16:59

Gal kas nors gali blaiviai paaiskinti kodel reikalinga mobilizacija, jei ruosiesi panaudoti atoma?

Elementaru, kolega. Visi galvoja, kad Putinas blefuoja dėl atomo. Taip yra dėl to, kad nelabai supranta apie jis kalba. Jis šneka apie taktinį atomą. Šiuolaikinė karyba numato tris gynybos linijas. Pas rusus jos plačiai išdėstytos, kad galima būtų rezervus kaupti puolimui, toliau nuo fronto linijos. O pas ukrainiečius jos tankios kas kelis šimtus metrų dėl taip vadinamos manevringos gynybos. Žodžiu, vienu taktinio atomo smūgiu nuneši visas tris ukrų gynybos linijas. Pro tą skylę veržtųsi dabar mobilizuojama šviežia mėsa tiesiai per smūgio zoną. Kadrinės armijos tai gaila.
shtudent Karas. Ginklai. Nesutarimai #725764   2022-09-24 12:07
Darriusk klysta. Ne 10 kartų pigiau, o aplamai nemokamai. Dabartinis Sibiro dujotiekis į Kiniją buvo didesne dalimi užkredituotas pačių kinų. Maksimalia galia pumpuojant dujas, rusams dar 10 metų už jį mokėti. Dabar tiesia antrą iš Jamalos, tai ten beprotybė. Tas aplamai niekada neatsipirks, o ir pinigų rusai jau nebeturi. Kiek žinau, kinai atsisakė šitą finansuoti, tai rusai patys bandė tiesti. Dabar nori į Kiniją suskystintas varyti, bet čia reikia vakarietiškų technologijų ir priežiūros. Plius laivų draudimas, kuris visas vakariečių rankose. Bus matyti.
shtudent Karas. Ginklai. Nesutarimai #725775   2022-09-24 15:59
bugaga [2022-09-24 14:31]:
kinijoje visada pasikartoja vienas ir tas pats procesas, jau tūkstantį metų , gal ir daugiau. anksčiau ar vėliau ateina valdovas, kuris vykdo užsidarymo nuo pasaulio politiką.

Kolega, jūs nesuprantate Kinijos esmės. Ne Kinija užsidaro nuo pasaulio, o pasaulis, prie kurio prisilietė Kinija, turi tapti kinietišku. Finansuose tai vadinama konsolidacija. Tokie jūsų minimi užsidarymai paprastai vykdavo po teritorinių ekspansijų, kad kinietizuoti naujas teritorijas. Jei pastebite Kinijoje nėra tautinių mažumų politikos, nes viskas kiniška. Todėl jie niekada nekūrė mega-imperijų, nors pagal savo dydį galėjo, o pamažu kolonizavo ir asimiliavo aplinkines tautas, kol jos po tūkstančio meto pilnai ištrindavo savo kultūrinę atmintį ir tapdavo kinais. Visas pasaulis yra Kinija, o už Kinijos ribų yra teritorijos, kurios dar nėra Kinija - taip funkcuonuoja eilinio kino smegenys. Nes kas ne kiniška - jau nepilnavertiška savo esmėje. Dėl to rusams reikia labai bijoti dėl Sibiro - XV a. ten buvo Kinijos teritorija, o Kinija dar niekam istorijoje nėra užleidusi savų žemių. Jie gali laukti, kad ir tūkstantį metų, jie moka laukti, bet jie sugrįš.
shtudent NT rinkos pulsas #725796   2022-09-25 11:38
Vienas iš nedaugelio straipsnių, paskelbtas žurnale INVESTUOK, bandantis analizuoti, kodėl naujas NT nebus pigus malonumas.
"Jei nuo metų pradžios būtumėte investavę į akcijų indeksus, šiuo metu turėtumėte minusą. S&P 500 indekso grąža nuo metų pradžios – 21 proc., NASDAQ –30 proc.. Kriptovaliutų rinkoje buvo tikri fejerverkai. Vien bitkoinas nuo metų pradžios nuvertėjo daugiau nei 50 proc., o nuo savo aukščiausio taško pasikoregavo apie 70 proc. Pavienės akcijos, ypač technologijų sektoriaus, taip pat krito po 50 proc. ir net daugiau. Tad visi, kurie pastaruosius metus investavo į nekilnojamąjį turtą, neprašovė ir, tikėtina, gerai uždirbo."

Brangaus būsto iššūkiai: ar taps turtingųjų privilegija ir ar dabar verta investuoti
shtudent NT rinkos pulsas #725903   2022-09-26 17:36
Kolega, jūs man priminkite, ar ne dėl to 2008 m. crash'ino JAV finansų sistema, o paskui ir visą pasaulį nusitempė? Nes derivatyvų, susietų su būsto paskolomis, JAV bankai tiek prifarširavo, kad reguliuojančios institucijos pačios nesusigaudė, kas ir ką čia dengia. Popierius ant popieriaus ir dar pakištas po popieriumi, nežiūrint to, kad palūkanų mokėtojas buvo vienas ir tas pats. To šūdpopieriaus pirkėjai taip pat buvo Europos bankai ir pensijų fondai...
shtudent NT rinkos pulsas #725910   2022-09-26 18:11
Tai ir dabar turime NT euforiją. 50 proc. statistinis brangimas per dvejus metus, ar ne euforija? Bet kažkodėl necrash'inome ir necrash'insime vien dėl infliacijos. O 2008 m. crash'inome dėl JAV bankinykų gobšumo. Buvo maža, norėjo dar žmonių santaupas nudžiovinti. Ką gi, pavyko, nesiginčysiu. Man irgi skambino 2009 m. bankas, sakė, kuo jūs papildomai galite garantuoti savo NT paskolą. Atsakiau, kad eitų toli toli, padariau naują vertinimą ir nunešiau į banką, kad užsičiauptų. O buvo žmonių, iš kurių bankai va taip naglai NT atiminėjo. Atvirai kalbant, nusišvilpt, kiek tas NT kainuoja, aš vis tiek neparduodu. Pinigą virinu iš nuomos. Pajamingumas apie 10 proc. svyruoja. Įmonė gi neparduoda staklių, kurios pinigą kala. Kažkas čia rašė, kad nežinia, kaip čia nuomuojasi. Tai pas mane per 25 m. jokių problemų nebuvo. Vien aną mėnesį du butus nupūtė, tik padavęs skelbimą. O dėl kainos tai net žagtelėjau, be jokių derybų pastvėrė.
1