Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

1
ParašėTemaŽinutė
spektras Karas. Ginklai. Nesutarimai #716887   2022-05-20 21:03
spektras Žemės ūkio paskirties sklypas #716910   2022-05-21 16:49
sliekx [2022-05-21 12:43]:
Sveiki kolegos, turiu klausimų dėl "Žemės ūkio paskirties sklypo". Esu girdėjas jei turint ūkininko pažymėjimą galimą statyti tokiame sklype gyvenamąjį namą ir ūkinės paskirties pastatus.
Ar galima statyti, bet kokiame "Žemės ūkio paskirties sklypuose" ar turi atitikti tam tikrus reikalavimus "ūkio paskirties sklypas" dėl pastatų statymo?
Ar daug dokumentacijos reikalauja perdaryti iš "Žemės ūkio paskirties sklypo" į "namų valdos sklypą"?

Visumoj galima statyti namą su priklausiniais. Tai yra bent vienas iš priklausinių turėtų būti ūkinis pastatas. Kiti gali būti įvairūs. Pvz klėtis, svečių namai. lauko virtuvė. Jei paties specializacija bus Kaimo turizmas (kas dabar populiariausia tarp ūkininkų) tai visi kiti statiniai galės būt skirti svečių apgyvendinimui.
Reikalavimų sklypui yra. Pvz turi būti atitinkami atstumai tarp statinių ir vandens telkinių, upelių arba miško, jei tokių yra sklype. Visais atvejais rekomenduoju prieš perkant sklypą konsultuotis su arcitektais arba geodezistais, kurie rengia Kaimo plėtros projektus. Bet ir čia yra labai daug niuansų. Šių specialistų labai skirtinga kvalifikacija ir požiūris į klientą. Koks nors nevykėlis arba plėšikėlis gali išmelšti kelis kartus daugiau pinigo nei vertas toks projektas. Ir taip yra todėl, kad iki galutinio rezultato reikia atlikti daug procedūrinių žingsnių ir kiekviename galimi išvartymai.
Keisti paskirtį į namų valdą kaip ir nėra reikalo. Tai brangu, ilgai trunka, retai įmanoma. Nebent pačiam susišvietė, kad pakeitus paskirtį padalinsi po 6 arus ir pardavinėsi.
1