Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

1
ParašėTemaŽinutė
sliux Traders LT - DAO #603481   2019-07-14 23:40
youngcat, ok įtikinai, google paieškoje reikia vesti "dao organization"

saulius-fx, būtent- tai yra bandymas išleisti "akcijas" skaitmenine forma. Privalumas tokios formos tame, kad akcijų leidimo laikotarpis laike gali tęstis iki begalybės, o potencialių akcininkų gretos neribotos, nes jais galės tapti bet kas, prisidėdamas prie šio projekto netgi nebūtinai lėšomis bet tiesiog savo indėliu į jo vystymą ar turinį.

Šiandien atlikau pirmąjį lėšų pervedimą į DAO seifą (vault). Šiame seife bus kaupiamos lėšos ETH ir ERC20 tokenų pavidalu, iš kurių vėliau bus atliekamos investicijos arba išmokamas pelnas DAO "akcininkams". Pirmasis pervedimas į seifą atliktas BAT tokenais, kuriuos tinklapis uždirba reklamuodamas tikrai puikią interneto naršyklę Brave. Nuoširdžiai ją visiems rekomenduoju dėl greičio ir trackinimo bei reklamų automatinio blokavimo: url=https://brave.com/tra260]https://brave.com[/url] Apie šį ir kitus traders.lt tinklapio pajamų šaltinius detaliau aprašysiu specialiai tam užvestoje naujoje temoje.

DAO seifo balansą visada bus galima matyti šiuo adresu:
https://mainnet.aragon.org/#/traders/0x00d439660e56eeb959411e33cb251d2ee49a544c
sliux Traders LT - DAO #603483   2019-07-15 00:05
Prisipažinsiu, kad tikslus ekonominis modelis dar tikrai nenumatytas, yra tik kelios idėjos, dėl kurių dar reikės pasitarti su visais. Akcininkų gretų didėjimas neturėtų įtakoti akcijų kainos- ji kaip ir normalių įmonių atveju turėtų labiausiai priklausyti nuo projekto generuojamų (arba potencialių) pajamų ir pelno.
sliux Traders LT #603691   2019-07-17 21:52
Ačiū Pravalas ir kitiems už palaikymą. Į skeptikų komentarus ir patyčias kol kas stengsiuosi nekreipti dėmesio, o protingos nuomonės ir patarimai visada laukiami.

Bandau dėlioti startinį ekonominį modelį, kuris sudomintų kuo platesnį bendruomenės narių ratą ir padėtų išjudinti viską iš mirties taško. Kaip minėjau norėtųsi viską daryti viešai, keliant finansus ir nuosavybę į blockchain. Kaip teisingai kažkas pastebėjo, vargu ar bus daug susidomėjusiųjų, jeigu iškarto pradėsim dalinti kripto tokenus, nes kad juos pasiimti ir laikyti dar ir kripto piniginę reikia mokėti susikurti. Todėl turiu tokią mintį, kad viską lygiagrečiai reikėtų daryti per virtualius portalo taškus ir virtualius tokenus, kuriuos bet kada norintys gali konvertuotis į realius kripto token, padengtus realiu turtu. Tokiu atveju pirminis "pažaidimas" niekam nesudarys papildomo galvos skausmo, o jeigu viskas įsivažiuos ir pavyks, bet kada skeptikai galės pakeisti nuomonę ir prisidėti. Aišku patikėję ir prisidėję ankščiausiai ateityje turės didžiausią naudą.

Pirminė idėja, kuri galbūt verta kritikos, tokia:

Kiekvieną mėnesį portalo nariai už naudingą veiklą renka virtualius taškus, panašiai kaip dabar tarkim pliusai už geras žinutes forume, tačiau tų veiklų bus daug įvairesnių. Mėnesio gale generuojama eilinė fiksuota virtualių token emisija ir proporcingai išdalinama už tą mėnesį surinktus virtualius taškus. Lygiagrečiai tiek pat jau realių tokenų sugeneruojama ethernet tinkle (DAO) ir jie saugiai stovi, kol bet kada ateityje kas nors neužsinorės savo virtualius token konvertuoti į realius. Konvertavimas vyksta sudeginant virtualius token ir pervedant rezerve sukauptus realius. Kiekvieną mėnesį ar ketvirtį į DAO siunčiamas tinklapio uždirbtas pelnas ir padedamas taip, kad realių token turėtojai bet kada jį gali išsigryninti. Tokiu būdu net ir išsigryninant tik pavieniams "akcininkams" pas kitus atsiras tikėjimas, kad tie virtualūs tinklapio taškai ir token tikrai kažko verti.

Toks ekonominis modelis, su fiksuota token emisija kiekvieną mėnesį, galėtų laike tęstis ilgai, o daugiausia laimėtų tie, kas prie token dalybų prisidėtų pirmieji, nes jiems pavyktų pradžioje susirinkti santykinai didelius jų kiekius, panašiai kaip pirmiesiems bitcoin kasėjams. Žinoma būtų puiku, jeigu į visą šį modelį pavyktų pačioje pradžioje įterpti absoliučiai visus dabartinius tinklapio narius, suskaičiavus ir įvertinus jų indėlį per daugelį tinklapio gyvavimo metų.

Pabandysiu artimiausiomis dienomis su kokiu nors exceliuku pamodeliuoti, kaip tokių idėjų realizavimas atrodytų su realiais procesais ir skaičiukais.
sliux Traders LT #603775   2019-07-18 11:37
Mr Ra [2019-07-17 23:23]:
Aš niekaip nesuprantu, kodėl man reikėtų mokėt už žinutes?
Gal geriau kokią knygą padovanot, ar suorganizuot kokį Meet up’a su bafetu

Geriau apskritai narystę apmokestint ir į labdaros fondą.. na, bet suprantu čia jau nebeatšaukiama, tai tiesiog laukt ir žiūrėt reik


Na su savo uždirbtais virtualiais ar realiais token galėsi daryti ką nori, pvz perleisti kitam nariui už jo gerus darbus (puikų straipsnį arba tas pačias forumo žinutes) ar net labdarai paaukoti. Galėsim padaryti viduje tinklapio virtualią labdaros piniginę, kurioje kaupsis labdarai paaukoti virtualūs token, o pvz metų gale prieš Kalėdas juos per DAO ir kripto keityklas konvertuosim į fiat ir pervesim kokiai nors labdaros organizacijai

kikas [2019-07-17 23:43]:
Jei bus galima parduoti tokenus, tik problema kas nores juos pirkti


Pagal mano aprašytą idėją pirkėjų ir nereikės, tiesiog iš kaupiamo pelno bus pastoviai didėjantis kokio nors stablecoin balansas DAO seife ir tu proporcingai savo turimiems token galėsi bet kada savo dalį iš seifo išsiimti.

Parshiukas [2019-07-17 22:11]:
Kazkokia pauksciu kalba. Ir kaip sita VMI paaiskint?


O ką VMI gali prikišti, jeigu čia jau naudosim pelną po absoliučiai visų legaliai sumokėtų mokesčių?

Baltas [2019-07-18 10:44]:
Pala, o tu dabar pažiūrėk į mano statusą, į eu...Teoriškai ir pagal tavo deklaruojamas tiesas, taip ir turėtų būti, kaip tu rašai...Klausimas kitas, kodėl to NĖRA?...Vadinasi, yra dar kitas statusas, apie kurį net neužsimenama...Greičiausiai, plaukuota ranka korekcijas daro, pagal save...


Teoriškai turėtų būti taip, kaip sako C#- minusus gali dėti tik senbuviai ir yra jų limitas už kažkokį laikotarpį (berods 5 minusai per einamas 7 dienas) ir jeigu juos išnaudojęs, turi laukt kol atsinaujins. Nepamenu, kad būtų kada nors dėti kokie papildomi apribojimai konkretiems nariams, bet vakare detaliau patyrinėsiu šį skundą.
1