Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

1
ParašėTemaŽinutė
Aleksandras SFG1T - Silvano Fashion Group #794485   2024-06-21 09:00
Na ką. Įvyko labai svarbus įvykis - akcininkų susirinkimas. Nors sprendimai priimti pagal skelbtą projektą, tačiau jis svarbus tuo, kaip buvo balsuota. Taigi, reziumė, prasideda akcininkų karai. Net už atskaitomybės tvirtinimą "Prieš" balsavo net 38 proc. dalyvavusių. O pelno neskirstymo projektas palaikymą gavo per plauką - "Už" balsavo tik 50,63 proc. dalyvavusių. Peikiu save, kad nedalyvavau susirinkime, nes jei bučiau balsavęs "prieš" - sprendimas palikti pelną nepaskirstytą nebūtų priimtas ir tektų skelbti pakartotinį susirinkimą su alternatyviais sprendimais. To tikrai nesitikėjau. Ir ką toks rezultatas sako apie situaciją?
Toom'as net neturi apčiuopiamos daugumos, nekalbant apie galimybes traukti bendrovę iš biržos. Todėl patraukimas iš biržos dar labiau mažiau tikėtinas. Dabar vyksta akcijų pirkimas biržoje siekiant vienai ar kitai pusei sukaupti daugumą. Ir santarvės ten nėra. Toom'as sieks blokuoti lėšų išvedimą dividendais, nes nori, kad pasitrauktų jam nepatogūs akcininkai. Bet jėgų jis turi tikrai nedaug. Jei visi likę smulkieji (balsavo viso labo 61,35 proc. visų akcininkų) susivienytų ir balsuotų kitose susirinkimuose prieš Toom'o poziciją, bei teiktų alternatyvius pasiūlymus, visa ta kompanija sugebėtų priimti sprendimus be Toom'o. Tai labai daug ką pasako apie situaciją. Kas turi akcijų - vienykimės.
Aleksandras SFG1T - Silvano Fashion Group #794498   2024-06-21 12:18
Vsevolod: Taigi viską aiiškiai parašėte. Viso balsų 36 mln. Balsavo (dalyvavo) tik 22 mln. (t.y. 61 proc.).
Aleksandras SFG1T - Silvano Fashion Group #794509   2024-06-21 15:48
Makiavelis [2024-06-21 14:00]:
SFGT per biržą gegužės 29 d. paskelbė VAS projektus, kuriame buvo aiškiai nurodyta: Shareholders' resolutions can be voted on from May 29 to June 20, 2024 (inclusive). If a shareholder does not cast his or her votes, he or she shall be deemed to have voted against the resolutions.

Išeina, kad nėra ko graužti nagų, nes jeigu nebalsavote, tai reiškia, kad automatiškai balsavote prieš VAS pasiūlymus įskaitant ir pasiūlymą nemokėti dividendus.

Palyginimui, praėjusiais metais prieš pasiūlymą nemokėti balsavo 14 669 378 votes, representing 40,75% of the votes of the AGM.

Šiemet - 17 772 968 votes, representing 49,37% of the votes.

Vadinasi norinčiųjų gauti akcijų padidėjo, bet einančiųjų kartu su pagrindiniu akcinink, išlieka dauguma. Tai čia ir lieka klausimas, kodėl neskirsto tų dividendų. Gal tiesiog dėl karo ir spaudimo iš Estų valdžios (?)


Ačiū, Makiaveli, už pataisymą. Esi teisus, nes ankščiau aš atkreipiau dėmesį į procentus, bet neatkreipiau į balsų skaičių. Taigi šiek tiek keičiasi reziumė. Kaip ten bebūtų, Toom'as ir ko (vienminčiai) turi trapią daugumą, to nepaneigsi ... Bet matyt ji užtikrinta priimti tik balsų daugumos reikalingiems sprendimams (dividendai ir pan.). Bet kvalifikuotos balsų daugumos reikalingiems sprendimams (pasitraukimas iš biržos, įstatinio didinimas ir pan.) jie akivaizdžiai neturi ir nori ją sukaupti. Pagal balsavimo rezultatus jam reikia surinkti dar apie 16 proc. balsų minimum (reikalingi 66 proc., jis užtikrintai turi 50,68 proc.). Atrodo, kad jis tai bando padaryti biržoje. Nebent kažkoks stambesnis akcininkas, kuris yra jų "kompanijjoje" tiesiog nebalsavo ir automatiškai papuolė į "Prieš" balsavusiųjų sąrašą.
1