Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

1
ParašėTemaŽinutė
daliux IGN1L - Ignitis grupė #719258   2022-06-22 17:46
Naujienos ir mano pamąstymai, kas domitės energetika, o tuo pačiu ir energetikos politika

Tikėtina, jog šį svaitgalį būsime atjungti nuo BRELL žiedo. Ir tai bus parodomasis rusijos veiksmas "reaguojant" į geležinkelio vėžės "blokadą". Aišku - nesivelsiu čia labai į diskusijas, apie tai, jog tai nėra blokada, o apie sankcijas kai kurių medžiagų transportavimui ji jau seniai žinojo. Bet rusijai savai auditorijai vis dar labai reikia parodyti, jog aplink ją vien priešai ir tai - jog ji geba tiems priešams duoti "tinkamą atkirtį". Kadangi jokių daugiau stiprių kozirių kišenėje rusija neturi, nes energetiškai mes ir taip nepriklausomi. Karine prasme nei pajėgų, nei techninių galimybių atidaryti karo frontą su NATO taip pat nėra. Max kelioms sekundėms gali įskristi į mūsų oro erdvę ir kuo greičiau apsisukę skristi atgal - kol koks NASAMS, Stingeris ar oro policijos naikintuvas nenukalė. Ir turint omeny, jog ši "tryda" iš rusijos pusės net nebūtų pradėta - jei nebūtų ruošiamasi kažkokį veiksmą daryti. Tai labiausiai tikėtinas veiksmas bus BRELL transformavimas į BR.

Viskas labai aiškiai čia susidėlioja ir duočiau tam labai didelę tikimybę (spėjimą). rusams ir lukašenkai jokios naudos likti BRELL nebėra. Komerciniai srautai nebevyksta, galimybės panaudoti Kruonį ir taip balansuoti Astravą taip pat negavo. Išpešti kažkokį netikėtumo, ar šantažo faktorių ateityje irgi nebeliko - nes Lietuva ir Baltijos šalys jau pakankamai neblogai pasiruošė ir gali veikti prisijungę prie Vakarų Europos tinklų su pakankamai maža blackout'o rizika. Tai toks Karaliaučiaus "blokados" pretekstas labai jiems sueis. Nes - o kam jiems laikyti mus prijungtus prie pirminio rezervo ir dažnio palaikymo, jei galima bent kažkokią sumaištį su reikiamu pretekstu sukelti.

Ar reikia panikuoti ? Ne - nereikia. Tiesiog reikia būti pasiruošus tam. Pamatysim jau labai greitai. Birželio 25-tą dieną numatytas Kaliningrado izoliuoto darbo bandymas. Numatyta trukmė - 8 valandos. Klausimas, ar neprasitęs neribotam laikui. Ignitis Grupės rezerviniai blokai paruošti.
daliux IGN1L - Ignitis grupė #719334   2022-06-23 10:31
^la [2022-06-23 09:26]:
Ar Rusija, kol vis dar esam BRELL dalyviai, tikslingai veikdama galėtų pas mus sukelti blackout'ą?


Sakyčiau, jog ne. Reikėtų suprasti, jog kol esam prijungti, tai reiškia, jog veikiam sovietiniam žiede, tad norint pakenkti vienai iš žiedo dalių - reikštų jog reikia pakenkti visam žiedui. Dažnis, įtampa visam žiede yra [beveik] vienodi, tad reiktų gesinti visą žiedą, jog pakenkti kuriai nors jo daliai.

Prieš tai su didesne tikimybe galėjo pakenkti nebent atjungdami, kai buvom nepasiruošę veikti izoliuotai, bei neturėjom tarptautinių jungčių, bei dar vyko dideli srautai tarpsisteminėmis jungtimis (t.y. didelė dalis vartojimo buvo dengiama importu iš Baltarusijos/Kaliningrado). Tada mus staiga atjungus nuo BRELL, tuo metu kai didelė dalis vartojimo būtų dengiama iš jų, bent trumpam, kol nepaleisti rezerviniai blokai būtų galėję kilti bėdų. Dabar gi - iš esmės jau ir taip veikiam beveik savarankiškai, realiai srautai tarp mūsų ir jų vyksta tik techniniai - valdant mažus svyravimus. Tiesiog atjungus jiems dabar - nelabai kas pasikeistų. Trūktų aišku inertiškumo, kol nepasileistų pradžioje Kruonis (pagal reikalavimus iki 30 minučių, bet iš tikro netruktų nė 10 minučių), o po to dujiniai generatoriai (Elektrėnai, Ryga ir tt). Paveiktume tada kažkiek laiko izoliuotai Baltijos šalys. Tada susilygintume dažnį su Lenkija ir prisijungtume prie Vakarų tinklų.

P.S. tai, jog fiziniai srautai su Baltarusija/Rusija beveik nebevyksta, galima matyti čia : https://www.litgrid.eu/index.php/sistemos-duomenys/tarpsisteminiai-srautai/85

Jei pastebėsite kažkada, jog žydra ir oranžinė kreivės nebesvyruoja ir sustojo ties nuline reikšme - žinokit, jog mus jau atjungė ;)
daliux IGN1L - Ignitis grupė #719338   2022-06-23 10:46
Petras Kurmelis [2022-06-23 10:38]:
daliux, mano žiniomis BRELL įsteigtas 2005 metais todėl nevadintinas sovietiniu.


Kažką maišote. Žiedas kurtas Lietuvai esant okupuotai sovietų sąjungos, jungiant į ratą Minsko, Ignalinos, Kruonio, Elektrėnų, Rygos ir tolimesnius Estijos, Rusijos ir Baltarusijos didžiuosius generatorius bei vartojimo objektus. Kad kažkokios taisyklės keistos ar patvirtintos 2005 metais - gali būti, nesigilinsiu. Bet faktas lieka faktu - žiedas sukurtas ir veikia dar nuo sovietų sąjungos laikų.
daliux IGN1L - Ignitis grupė #719349   2022-06-23 12:00
RolandasXD [2022-06-23 11:55]:
Tai gal jau ir atjungė? Kaliningradas 0 Mw.

daliux [2022-06-23 10:31]:
P.S. tai, jog fiziniai srautai su Baltarusija/Rusija beveik nebevyksta, galima matyti čia : https://www.litgrid.eu/index.php/sistemos-duomenys/tarpsisteminiai-srautai/85

Jei pastebėsite kažkada, jog žydra ir oranžinė kreivės nebesvyruoja ir sustojo ties nuline reikšme - žinokit, jog mus jau atjungė ;)Ne - pagindiniame puslapyje rodomi komerciniai srautai. Senokai jie lygūs nuliui. Reikia žiūrėti fizinius srautus. O jie - mano nuorodoje
1