Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

12
ParašėTemaŽinutė
daliux IGN1L - Ignitis grupė #687570   2021-09-20 09:52
Truputis naujienų - kaip ir buvo žadėta, kai penktadienį kreipiausi į Ignitis, jau nuo šio šeštadienio po planinio remonto vėl paleista Kauno atliekų jėgainė. Taigi, vėl turėsime papildomą elektros bei šilumos generaciją absoliučiai rekordine kaina. Atrodo, nors jėgainės dydis ir nėra ypatingas, tik 24 MW elektros galios, bet net ir tokia maža galia šiomis dienomis gali sukurti iki 100keur pajamų per dieną. O per mėnesį, dirbant ištisai, ji sugeneruotų netoli 2 mln eur pajamų. Dar pridėkim ir 70MW šilumos generaciją, kuri turėtų pridėti dar panašiai tiek, kiek ir elektros gamybos dalis. Na ir žinoma, dar papildomai prisideda vartų mokestis už toną sutvarkomų atliekų.

Taip pat, nuosekliai judame prie dar vieno rekordo - rugsėjo mėnesį pirmą kartą istorijoje vidutinė mėnesinė elektros biržos kaina viršys 100Eur/MWh ribą. Ankstesnis rekordas pasiektas šių metų liepos mėn, kai kaina buvo "tik" 88,32 eur/MWh. Tokia didelė kaina susidarė dėl kaip niekada žemo hydroenergijos reservarų lygio skandinavijoje, įtakoto ypatingai sausos vasaros, taip pat pakilusios taršos leidimų kainos bei drastiškai išaugusios dujų kainos. Bet, net dujų kainai esant tokiame aukštame lygyje, Elektrėnų kompleksas vis tiek geba pelningai vykdyti gamybą - ir ją vykdo daug intensyviau, nei pvz rugpjūčio mėnesį. Visa tai reiškia, jog rugsėjo mėnesį turėsime kaip niekada anksčiau dideles pajamas energijos gamybos sektoriuje. Kaip minėjau anksčiau - vien Elektrėnų kombinuoto ciklo blokas per dieną šiuo metu sugeneruoja net iki 1,5 mln eur pajamų.

Taip pat Kruono HAE vėl labai veiksmingai panaudoja savo lankstumą. Pvz šį savaitgalį vyraujant vėjuotesniems orams ir elektros kainai naktį nukritus iki 70-80 Eur/MWh lygio, ji veikė siurblio režimu ir pildė rezervuarus. O šiandien piko metu elektros kainai siekiant 180-205 Eur/Mwh ribą, ta sukaupta energija bus perduota į tinklą. Gausime net apie 65 Eur/MWh teigiamą skirtumą (su 0,74 naudingumu), arba virš 100t eur pelno.
daliux IGN1L - Ignitis grupė #687826   2021-09-22 12:38
Kol kas vidurkis tarp atnaujintų Swedbank (24eur) ir BoA (22eur) tikslinių kainų yra 23eur. Šiuo metu esame net žemiau šios zonos (21,9eur). Tiesa, atnaujinimai padaryti darant prielaidas, jog reguliuotojo siūlymai bus priimti tokie, kokie yra. Na, matysim, ar jie bus patvirtinti, o gal visgi dar keisis į vieną ar kitą pusę.

Dėl dividendų klausimo - didžiausios užsienio investuotojų baimės turbūt atsiranda šioje vietoje. Abejonės ar pavyks laikytis numatytos dividendų politikos bei ne tik, kad nemažinti, bet dar ir didinti po 3% kasmet būtent ir muša kainą.

Pabandykim pažiūrėti, ar turės Ignitis iš ko juos mokėti. Pažiūrėjus turimas lėšas, 2020-12-31 sąskaitose buvo 703,8 mln eur (iš jų 45mln sąlyginio deponavimo). Per šių metų pirmą pusmetį tie skaičiai padidėjo iki 723,4 mln eur (iš jų 45mln sąlyginio deponavimo). Taigi, bent jau lėšų dividendų išmokėjimui tikrai netrūksta - jų net daugėja net ir per 1q išmokėjus 43 mln dividendų, o išmokami dividendai sudarytų tik mažą dalį įmonės disponuojamų lėšų (~90mln per metus)

Žinoma, tam, jog dividendus būtų galima mokėti, reikia, jog įmonėje būtų pakankamai nepaskirstytojo pelno. Būtent jo po 2020 metų pelno paskirstymo bei rezervo savų akcijų supirkimui sudarymo (23mln eur) ir neliko. Per praėjusius metus buvo uždirbta 114 mln eur grynojo pelno. Didysis klausimas - kiek jo pavyks uždirbti toliau bei ar yra kitų rezervų, kurie galėtų papildyti sukauptojo nepaskirstytojo pelno eilutę.

Vat čia ir gali būti visokių "abra kadabra". Iš esmės atrodytų, jog išmokant dividendais visą būsimų laikotarpių grynąjį pelną, galbūt pavyktų vis tiek išlaikyti net ir dividendų augimą. Bet žiūriu kažkaip visi pamiršta, jog kliautis vien grynuoju pelnu galbūt net nereikia, nes yra kita eilutė balanse kurią galima panaudoti - perkainojimo rezervas. Šiuo metu jo turime 184mln eur, kai metų pradžioje buvo 155mln eur. Jis, kaip, jei atmintis neapgauna, rodo patirtis su LITGRID, gali būti perkeltas į nepaskirstytąjį pelną ir tada nebeliktų jokių kliūčių. Arba iš jo gali būtį padidintas, o vėliau, išmokant lėšas - sumažintas įstatinis kapitalas. Žodžiu, manau variantų kaip išmokėti lėšas (jei tik tų lėšų yra) galima sugalvoti. O bent Ignitis atveju, pinigų trūkumo nėra, finansiniai srautai yra teigiami, o ir skolos lygis yra pakankamai žemas. Be to, dar lieka ir variantas jog visgi reguliuotojas metodikos nepakeis, arba blogins ne tokia didele apimtimi. Kaip bebūtų, nuo jų dabar tikrai nemaža dalimi priklauso visos Lietuvos kapitalo rinkos ateitis ir patrauklumas.
daliux IGN1L - Ignitis grupė #687943   2021-09-23 01:15
Tropnas [2021-09-22 23:37]:
daliux [2021-09-16 15:39]:

Na matematika gan paprasta - pvz šiąnakt Kruonis užsikrovinėjo po maždaug 91eur/MWh, o dieną maždaug tą patį kiekį parduoda po 190 Eur/MWh. Prie naudingumo koeficiento 0,74, gauname apie 50eur/Mwh pliusą. Tai, priklausomai nuo dienos gamybos, dabar susiveda į maždaug 50-100keu pelną per dieną.

Bet čia tik gėlytės. Jei pažiūrėtumėte Elektrėnų kombinuoto ciklo bloką - va ten tai vyksta dideli dalykai. Dabar per parą jis suakumuliuoja po maždaug 1,5 mln eur pajamas. Jei taip vyktų visą mėnesį, vien iš Elektrėnų pajamos siektų 45 mln eur - t.y. būtų apie trečdalis grupės mėnesio pajamų. Žinoma, tiek pajamų nebus, kelias dienas mėnesio pradžioje jis neveikė, be to ne visomis dienomis buvo tokios didžiulės kainos, bet skaičių pateikiau tiesiog supratimui, kas dabar vyksta. O didžiausias klausimas čia - kokiu pelningumu jis tas dujas degina. Bet bent jau pajamų eilutė už rugsėjo mėnesį bus, na, tiesiog kosminė.

Didžiausia nuoskauda, jog šiuo metu kaip tik vyksta Kauno atliekų jėgainės planinis remontas, tad ji neveikia. Taip pat nuo rugsėjo 11d neveikia ir Vilniaus jėgainė. Na, belieka pasiguosti, jog Vilniuje pirmąsias 10 rugsėjo dienų atliekos buvo deginamos ir iš jų gaminama aukso vertės elektros energija, bei šiluma, tuo pačiu dar gaunant ir pajamas už šiukšlių sutvarkymą. Kaune jėgainė veikė kol kas tik 4 pirmas rugsėjo dienas. Skambinausi, sakė šį savaitgalį-kitos savaitės pradžioje Kauno jėgainė turėtų vėl būti paleista.
Beje, nepamirškime Pomerania, kuri gamina energiją vis dar rinkos kaina - belieka melstis jog jai kuo ilgiau nebūtų išduodamas gamybos leidimas, nes nuo to momento jos energija bus pradėta supirkinėti daug mažesne fiksuota aukciono kaina.

Kaip bebūtų, jei taip toliau, panašu jog rugsėjį galime turėti absoliutų pajamų rekordą. O pelno turėsim ne tik iš padidėjusios ir gerokai brangesnės gamybos, bet ir iš dujų rezervo perkainavimo. Labai gaila, kaip minėjau, jog tokiu netinkamu metu atliekami atliekų jėgainių sustabdymai. Bet, matyt, nelabai buvo kaip iš anksto suplanuotų remonto terminų nukelti.


Ką jūs čia svaigstat?

Nors Pomeranijos VP (94 MW) statybos darbai Lenkijoje yra baigti
ir jėgainė pagamino pirmąją elektros energiją 2021 m. gegužę,
susiduriame su apie 6 mėn. komercinės veiklos pradžios vėlavimu
(nuo apie 2021 m. I ketv. iki III ketv.). Vėlavimas pagrinde yra susijęs
su COVID-19, dėl Lenkijos tinklų operatoriaus gauto leidimo
nukelti įvairius darbus 12 mėnesiams, kas nulėmė vėjo parko
prijungimo darbų vėlavimą
. Papildomai vėlavimas yra dalinai dėl
aukštos įtampos elektros eksporto linijų paleidimo sutrikimų,
kas yra įprasta rizika, vystant tokio pobūdžio projektus. Svarbu
paminėti, kad šis vėlavimas, atsižvelgiant į pastarojo meto iššūkius,
yra palyginus nedidelis.Ponuli, prieš kitus "svaigindamas" nepatingėkite sudalyvauti Ignitis pristatymuose, užduoti rūpimus klausimus (ką aš dėl Pomerania parko ir padariau). Jei vis tiek tingite, tai bent peržiūrėkite jau vykusius pristatymus - gal ten rasite atsakymus. Be to, jei kažkas sako, jog kol kas naudinga, jog gaminama be gamybos leidimo - na tiesiog pagalvokite, kodėl taip sakoma - negi iš lempos žmogus ėmė ir sugalvojo.

P.S. Jei vis tiek labai tingite ieškoti, įkelsiu čia paaiškinimą, gal bent jį paskaitysite :

Jonas Rimavičius, Grupės finansų ir investicijų vadovas:

Kalbant apie Pomeraniją, jūs teisūs. Vėjo parkas yra pilnai pabaigtas, visos turbinos prijungtos prie tinklo ir jos visos
gamina elektros energiją. Ši elektra yra parduodama rinkoje, tačiau, kalbant apie pajamų pripažinimą, jos dar nėra
pripažintos, bet sumuojamos balanse, tad, kai bus pradėta oficiali komercinė veikla, tos pajamos bus perkeltos į
pelną / nuostolius. Kalbant apie kainos lygį, šiuo metu gaminama elektra yra parduodama rinkos kainomis, o po
komercinės veiklos pradžios bus taikomas tarifas. Šiuo metu, rinkos kainos yra net didesnės nei tarifas, tad, iš
esmės, iš to uždirbame papildomai.

P. P. S. Pakuždėsiu į ausį - laimėtas tarifas yra apie 48eur/MWh ribose. Pastaruoju metu elektros rinkos kainos biržoje dienos metu jį viršyja 4-5 kartus (200eur) nakties metu 1.5-2 kartus (~80eur). Tai sumoje vienas mėnuo gamybos rinkos kainomis atstoja 3 mėnesius gamybos cfd feed-in tarifu.
daliux IGN1L - Ignitis grupė #687951   2021-09-23 09:33
Na ką, kol kas turime 4 atnaujintus analitikų vertinimus. Visi jie yra aukštesne kaina, nei paskutinė kaina rinkoje (21,75). BoA vienintelis teikė rekomendaciją parduoti, bet tikslinė kaina yra jau aukštesnė, nei esant biržoje. Taigi realiai, rekomendacija turėtų keistis į "Neutrali".

Morgan Stanley Pirkti 24,90 EUR 2021-09-21
Swedbank Neutrali 24,00 EUR 2021-09-21
J.P.Morgan Pirkti 27,00 EUR 2021-09-21
BoA Merrill Lynch Parduoti 22,00 EUR 2021-09-21

Išvadas kiekvienas žinoma savo daromės. Bet mano nuomone, panikos kol kas daugiau, nei adekvataus vertinimo. Šiuo metu jau pasikoregavom apie 10proc, panašiai tiek, kiek VERT siūlymai gali daryti įtaką EBITDA (30mln per metus įtaka nuo 310 mln metinio EBITDA). Taigi, galima sakyti, jog rinka vertina, kad VERT siūlymai bus priimti tokie, kokie pateikti, su 100 proc tikimybe tam. Na, pamatysim. Bet nepamirškim, jog kiti veiksniai niekur nedingo - tiek žalios gamybos plėtra ir reguliuojamos dalies Ignitis pajamų struktūroje mažinimas (per didėjančią bazę kituose sektoriuose), tiek ypatingai išskirtiniai metai elektros ir dujų rinkoje, tiek numatomi, sakyčiau, grandioziniai projektai - pvz 700 MW galios jūrinis vėjo parkas, kuris, pagal generaciją, būtų daugiau nei 10 kart didesnis, nei Pomerania. Visa tai, jei bus įgyvendinta, keis Ignitis kaip įmonę apskritai.

Todėl, jei Iginitis prieš tai buvęs akcijos kilimas buvo daugiausia inicijuotas ateities augimo lukesčių, tada tie lūkesčiai juk niekur neturėjo dingti. O, net jei VERT sprendimas ir bus priimtas toks, koks yra, tai sukels pasėkmes tik toje dalyje, kuri ir taip buvo mažėjanti Ignitis dalis.

UPDATE pasikeitus kainai
daliux IGN1L - Ignitis grupė #687966   2021-09-23 10:47
GX [2021-09-23 10:37]:
Tomassp [2021-09-23 10:32]:
Londone po 21eur duoda..

Pagal kainos turbulencija, atrodo, kad ne uždirba+40proc pelno daugiau šiais metais, bet jau bankrotas. Metai įmonės augimo, o kaina už Ipo. Nežinau kaip jūs, bet aš pavėluotai visgi sudalyvausiu IGN IPO.. Tikėjaus rudeniui korekcijų ten Sab, coop , Bet pasirodo labiausia koreguojasi ta kur šiaip safe haven dividendinė pozicija.


Koreguojasi pagrinde ne dėl mūsų, o dėl Londono GDR'ų čia permetamų, kai po VERT naujienų Londone kaina nusmigo žemyn.

Istorija vėl kartojasi. Iš kart po įvykdyto IPO Londone buvo galima susirinkti pigiai Igničio po 19-20 eur. Po to kažkaip atsikvošėjo Londono investuotojai, pamatė, kokią klaidą padarė pigiau nei per IPO akcijas dalindami, sustabdė pardavimus ir užkilo kaina iki 25 eur lygio. Neabejoju, šį kart vėl bus tas pats. Kelnės vėl pas juos pilnos baimės, panika valdo - bėga lauk. Pamatys po kiek laiko vėl rezultatus bei gaunamus dividendus - vėl nusigraužinės rankas iki alkūnių. Tik bėda jog atpirkti pigiai paleistų GRD'ų nebegalės. Jau apskritai, manau, perkeltas toks kiekis GDR'ų, jog Vilniuje ir Londone esantis akcijų kiekis greičiausiai susilygino, o gal Vilnius Londoną net jau ir aplenkė.
daliux IGN1L - Ignitis grupė #688075   2021-09-24 10:13
Tikėtina tuoj kilsim vyrukai. Gavo VERT pylos tiek nuo Europos Rekonstrukcijos ir Plėtros banko, tiek nuo Finansų ministerijos, tiek nuo kitų suinteresuotų šalių. Bus čia fejerverkų kaip reikiant.
daliux IGN1L - Ignitis grupė #688078   2021-09-24 10:18
Finansų ministerijos atsiliepimas. Jei jau vyriausybė, bei Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas eina prieš VERT, tai tuoj pačiam VERT vadovui Pociui kinkos pradės drebėti. Prisidirbo vaikinas ir taip, šitaip kapitalizaciją ir užsienio investuotojų pasitikėjimą numušęs:

Finansų ministerija, atstovaudama valstybę kaip Grupės akcininkę, vertina, kad Tarybos
nutarimų projektais siūlomas teisinis reglamentavimas reikšmingai neigiamai paveiks pagrindinio
akcininko (valstybės) nustatytų lūkesčių įgyvendinimą bei sukels riziką dėl Nacionalinėje
energetinės nepriklausomybės strategijoje bei kituose šalies strateginiuose dokumentuose numatytų
tikslų, kuriuos įgyvendina Grupė, vykdymo.
Pažymėtina, kad ESO vykdoma reguliuojama veikla ir jos valdomas turtas yra kertinė šalies
elektros tinklų skirstymo infrastruktūra, nuo kurios kokybės ir patikimumo priklauso šalies elektros
energetikos sektoriaus tolesnis vystymasis (žalioji generacija, gaminantys vartotojai), vartotojams
teikiamų paslaugų kokybė bei dėl technologijų vystymosi kuriamos papildomos naudos (taupymas,
paprastumas, pasiekiamumas, prieinamumas, atviri duomenys, padidėjusi konkurencija ir kt.).
Todėl yra ypatingai svarbu užtikrinti, kad ESO reguliuojamos veiklos kontekste turėtų realias
galimybes investuoti į jos valdomą infrastruktūrą, t.y. įmonės finansiniai bei veiklos rodikliai
sudarytų galimybes palankiomis sąlygomis užsitikrinti finansavimą rinkoje ir išlaikyti tvarius
veiklos rodiklius be valstybės paramos. Tarybos nutarimų projektais siūlomas reguliavimas kelia
riziką „peržengti“ tarptautinėje praktikoje priimtiną Grupės užskolinimo lygį, kas sąlygotų teikiamų
reguliuojamų paslaugų brangimą ir investicijų stabdymą.
Pirminė rinkos dalyvių reakcija Vilniaus ir Londono akcijų biržose po viešos konsultacijos
paskelbimo leidžia daryti pagrįstą prielaidą, kad Tarybos nutarimai turės reikšmingos įtakos ir Lietuvos investicinei aplinkai. Siūlomas retrospektyvus pakeisto reguliavimo taikymas
pagrįstai gali būti laikomas Lietuvos investicinės aplinkos nenuoseklumu bei lemti investuotojų
pasitikėjimo praradimą. To pasekmėje ne tik brangtų skolinto ir nuosavo kapitalo kaštai šalies
įmonėms, bet ir būtų padaryta didelė žala Vyriausybės planams spartinti šalies kapitalo rinkos
plėtrą.

Atsižvelgdama į Tarybos strateginį tikslą, bet tuo pat metu vertindama pateiktų Tarybos
nutarimų projektų pasekmes, Finansų ministerija prašo visapusiškai įvertinti ir išdiskutuoti
reikšmingus reguliavimo pokyčius prieš juos priimant bei tobulinti Metodikos pakeitimo projektą
taip, kad būtų užtikrintas tvarus ESO įsiskolinimo lygis, būtų išlaikoma stabili investicinė aplinka
bei būtų sudaromos prielaidos įgyvendinti valstybės, kaip pagrindinio akcininko, lūkesčius.
daliux IGN1L - Ignitis grupė #688091   2021-09-24 10:37
Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko atsiliepimas :

https://www.traders.lt/datas/users/447-european_bank.pdf

Net Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija, kuri, galėtum pagalvoti palaikys VERT, eina prieš tokius pokyčius reaguodama, jog tai gali pabloginti energetikos įmonių darbuotojų sąlygas:

https://www.traders.lt/datas/users/447-vert+ra%C5%A1tas+pasira%C5%A0ytas.pdf

Čia, manyčiau, VERT vadovo Pociaus kėdė stipriai svyruoti pradės tuoj. Nors tai ir "nepriklausoma" institucija, bet kai tokie rimti veikėjai, kaip finansų ministerija atsistoja priešingoje barikadų pusėje, pats laikas būna pagalvoti, ar tą kelią žmogau pasirinkai...
daliux IGN1L - Ignitis grupė #688099   2021-09-24 11:04
GX [2021-09-24 10:49]:
studentas [2021-09-24 10:42]:
Maladėc daliux, operatyviai info dalinies. Tau pliusas nuo manęs.Pliusas ir nuo manęs, bet kai rinkoje neadekvačios kainų žirklės ir panika, žmonės žiūri kaip pinigų nesudegint, o ne ataskaitas skaito.;) Bent didžioji dalis. ps: Uk ir toliau po 20eurų mėto, o pas mus net atšokinėja link 21.2 ) čia tiek nekantrių bulių


Matot, žirklės yra dėl to, jog UK investuotojai apie tokius Finansų ministerijos, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko bei kitus atsiliepimus, kuriuos čia pateikiau, net nežino. Gaunasi turimos disponuojamos informacijos disbalansas. Kažkada tai ir juos pasieks - galbūt tada, kai VERT reikšmingai pagerins dabar pasiūlytą metodiką. Kad ji liktų tokia pat, kokia yra dabar pasiūlyta, po tokio FinMin atsiliepimo - na tikrai VERT vadovui reikės stiprių kiaušinių ir sukauptų santaupų tam laikotarpiui, kai liks be darbo ir pajamų, bei galimybės tęsti karjierą valtybinėse institucijose.

Beje, po 20 nebemėto, jau užstatęs pavedimą kuris laikas po 20,1, nieko negaunu.
daliux IGN1L - Ignitis grupė #688104   2021-09-24 11:19
Meska [2021-09-24 11:14]:
Kiek laiko trunka arbitražas, t.y. kada pas mus biržoj atsiras akcijos, pirktos po 20?


nė kiek, jei esi toks didelis kaip SWBT ir protingai vykdai arbitražą. T.y. iš karto tik nusipirkęs vienoje rinkoj parduodi kitoje. Būtent taip jie ir elgiasi
daliux IGN1L - Ignitis grupė #688122   2021-09-24 12:36
tavo [2021-09-24 12:20]:
Kazkaip Londonas GDR neduoda. Ir 20.20 ir 20.30 sunkiai. Tikiuosi vakare pigiai padalins.Vilniuje parsiduoda be problemu atpirkimas slubuoja. Jei tokiu daugiau kaip as atsiras -laukia atsokimas. Paprastai vakare padalindavo. Manau pagal isanstini susitarima.


jei iki vakaro finmin'o ir ERBP raštai į Londoną nenueis - gal ir pavyks pagauti. Jei atvirkščiai - būsi pigiai pardavęs Vilniuje bei liksi be galimybes atpirkti pigiai Londone.

Man kadangi pabodo laukti kol/ar pigiau paduos kas nors Londone, pasiėmiau keletą tūkstantėlių akcijų po 20,4. Matysim, ar per daug paskubėjau, ar visgi išlošiu.
daliux IGN1L - Ignitis grupė #688127   2021-09-24 12:40
biskis [2021-09-24 12:38]:
Dar iki estų tie raštai nedaėję, o tu apie Londoną šneki


Estai vykdo arbitražą. Jiems raštai nei šilta, nei šalta. Pavyksta kainų skirtumą išgauti - pardavinėja Vilniuje. Nepavyksta - laukia geresnių laikų.

Bet pagal tai, jog nemeta bet kokia kaina, o dalį paimtų Londone pasilaiko sau - spėju bandys uždirbti ir iš arbitražo ir iš kainos kilimo.
daliux IGN1L - Ignitis grupė #688157   2021-09-24 14:44
Aš tai siūlyčiau Vyriausybei sudaryti galimybę Pociui ir visai VERT solidariai prisidėti prie to, kad energijos kainos kiltų mažiau. Tereikia pakeisti koeficientus finansavimo, nes taryba finansuojama tiesiogiai iš elektros ir šilumos tiekėjų sąskaitos (arba kitaip - iš tarifo, kurį moka kiekvienas gyventojas) bei atitinkamai sumažinti atlyginimus. Tai va - nori žmogus iš raidės P, jog kainos didėtų kiek mažiau - yra tam visos galimybės. Kaip sakoma - pasaulį keičiam nuo savęs - tiesa ?

Va čia yra VERT gaunamas darbo užmokestis : https://www.regula.lt/Puslapiai/bendra/Veikla/darbo-uzmokestis.aspx

Kaip matome augimas tikrai solidus, darbuotojų apie 200. Viršininkų atlygis viršija 6000 eur ribą. Vidutiniškai sumažinus VERT darbuotojų atlyginimą po kiek mažiau nei 500 eur, sutaupymą gautume 1mln eur per metus. Visai nebloga pradžia būtų. Tada gal galės ir Ignitis grupė prisidėti nebe 30, o 29 mln per metus. Kaip sakant - jei veržiamės diržus - tai gal veržkimės visi. O pirmiausiai tie, kurie tuos diržus susiveržti pasiūlė pirmieji. Savas pavyzdys gi užkrečia - žiūrėk, gal tada visi tiekėjai net savanoriškai patys niekieno neprašyti paseks VERT iš paskos. Kaip kaži manot tiktų VERT toks dylas ?

P.S. ale labai įdomi VERT darbuotojų sandara - beveik pusė darbuotojų vadovai, direktoriai, vedėjai, pirmininkai, patarėjai, ir tik likusi kiek daugiau nei pusė - specialistai. Kaip čia taip, santykis maždaug 1 viršininkui po beveik 1,5 pavaldinio Tai žiūrėk, gal ir čia resursų neišnaudotų yra sutaupymams.

Per vėlai susisgribau - būtų buvę galima kaip siūlymus pateikti viešąjai konsultacijai dėl elektros kainos tarifo dedamosios mažinimo. Deja, vakar diena buvo paskutinė siūlymams teikti.
daliux IGN1L - Ignitis grupė #688165   2021-09-24 15:24
Tomy [2021-09-24 14:52]:
daliux [2021-09-24 14:44]:
Va čia yra VERT gaunamas darbo užmokestis : https://www.regula.lt/Puslapiai/bendra/Veikla/darbo-uzmokestis.aspx


P.S. ale labai įdomi VERT darbuotojų sandara - beveik pusė darbuotojų vadovai, direktoriai, vedėjai, pirmininkai, patarėjai, ir tik likusi kiek daugiau nei pusė - specialistai. Kaip čia taip, santykis maždaug 1 viršininkui po beveik 1,5 pavaldinio Tai žiūrėk, gal ir čia resursų neišnaudotų yra sutaupymams. Per vėlai susisgribau - būtų buvę galima kaip siūlymą pateikti viešąjai konsultacijai. Deja, vakar diena buvo paskutinė siūlymams teikti.


Keistai paskaičiavote. > 150 darbuotojų yra paprasti darbininkai (patarėjai, vyr. spec. ir t. t.). O atlyginimai yra tikrai menki. 1000 Eur į rankas vyr. specialistas. 1500 Eur į rankas patarėjas. Kiek moka, tai tokie darbuotojai ir ateina. Galiausiai - tik keli darbuotojai uždirba padoresnius Vilniaus atlyginimus.


Siūlyčiau į mano šį postą žiūrėti per ironijos prizmę.

O jei rimtai, tai VERT tikrai rizikuoja tokiais pasiūlymais ne tik savo kėdėmis ar atlyginimais, bet ir pakenkimu Lietuvai, kaip valstybei. Iš esmės tokia nekompetencija man sunkiai suvokiama - tikrai ne vieta žmonėms kaip Pocius dirbti tokioje įstaigoje. Paaiškinsiu toliau.

Galimi sutaupymai, taip žiūrint, iš vis nėra sutaupymai. Tarifą toks pasiūlymas įtakotų nykstamai maža dalimi - nes kainų kilimas pirmiausiai vyksta dėl energetinių išteklių ypatingai staigaus brangimo. Be to - jį sumažinus ta minima maža dalimi - praktiškai beveik tokia pat dalimi galėtų sumažėti ir biudžeto pajamos (jei ja būtų sumažinti dividendai) - nes valstybė yra pagrindinis virš 70 pro valdantis akcininkas. Daug paprasčiau pagalbą gyventojams teikti tikslingai - t.y. kompensuoti MAŽIAUSIAS PAJAMAS turinčių žmonių išlaidų dalį energijai - kas beje yra svarstoma. O dabartinis siūlymas liestų visus - net tuos, kam to nereikia. Be to - vis tiek mažiausias pajamas gaunantieji lauktų pagalbos - nes toks siūlymas geriausiu atveju jiems padėtų sumažinti išlaidas tik keliais centais per mėnesį - nes kaip minėjau anksčiau - kainos bet kokiu atveju kils, ir kils jos daug - dėl energijos išteklių brangimo.

Bet to, VERT na tikrai mato tik vieną žingsnį į priekį, bet net nesusivokia, jog toks "sutaupymas" iš tikro greičiausiai taptų grynu praradimu. Kodėl ? Nes Ignitis grupė kaip mat prarastų turimą tiesiog puikų kredito reitingą. Tai reiškia jog jiems brangtų finansavimas, o tai reiškia jog - o likimo ironija - dėl to didėtų tarifas.

Apie praradimus Lietuvai, kaip valstybei aš apskritai nebekalbu - bet kokiam naujam vykstančiam IPO dabar turėsim papildomą rizikos premiją - kaip nepatikimos šalies. Dėl to didės kapitalo kaštai. Dar daugiau - antras Ignitis didžiausias akcininkas po Lietuvos valstybės yra Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas. Jo akcininkai - kitos valstybės - US, Prancūzija, Vokietija ir net ta pati Lietuva https://en.wikipedia.org/wiki/European_Bank_for_Reconstruction_and_Development

Tai reiškia, jog būtent ERPB patirs didžiausius nuostolius - taigi ribos investavimą į kitus atsinaujinimo projektus Lietuvoje. Be to, galime susilaukti pagrūmojimų kitų pagrindinių didžiųjų ERBP akcininkų - tų pačių amerikiečių, vokiečių ir tt. Be to - ir patys , kaip ERBP dalininkai patiriame nuostolių.

Žodžiu - prie ko vedu - globaliai žiūrint tokiais Pociaus ir Co pasiūlymais bus ne sutaupyta - o turėsim tiesioginį finansinį grynąjį nuostolį. Gaila, kad žmonės, vadovaujantys VERT nemato toliau savo nosies ir įsivaizduoja jog tokiais siūlymais sukuria naudą ir daro gerą darbą žmonių naudai - o realiai pakenkia visiems sukurdami finansinę žalą. Būtų puiku, kaip Kuodis pasakytų, jei tokiais atvejais būtų daroma Kaštų-Naudos analizė.P.S. kadangi atsirado klausiančių iš kur gavau VERT teiktus raštus/pasiūlymu - tai įkeliu nuorodą čia (mums aktuali viršuje esanti naujausia konsultacija) :

http://www.regula.lt/Puslapiai/bendra/viesosios-konsultacijos/vykstancios-viesosios-konsultacijos.aspx
daliux IGN1L - Ignitis grupė #688215   2021-09-24 20:39
Na įdomų pirmadienį turėsim - pamatysim, ar visgi pasitvirtins niūriausios prognozės ir dividendų mokėjimas bus sustabdytas/sumažintas. Prekyba Vilniuje greičiausiai turėtų nevykti, dėl vyksiančio VAS.

Londone tuo tarpu taip - nemažas kiekis buvo nusimestas po prekybos užbiržiniu sandoriu po 20,03 (34t vnt). Taip pat (25t vnt) suprekiauta po 19,9 bei daug mažesnis (2,5t vnt) po 19,6 , nors prekybos pabaigoje ties šia kaina nepatenkinta pirkimo paklausa liko įspūdingi apie 50k vnt. Vis tik žymiai didesnis kiekis nei po 19,x buvo suprekiautas po 20 (45t vnt), dar apie (40t) - kaina virš 20.

Taigi didžiąją dalį prekybos turime ties 20 eur/akciją, dar tiek pat - virš 20. Turime prasisukusias 147t vnt akcijų, kas sudaro greičiausiai įspūdingus apie 1,5% likusių GDR, nes, mano spėjimu, šiuo metu Londone GDR'ų yra likę panašiai tiek, kiek Vilniuje PVA (dėl arbitražo). Taip - mano spėjimu jau yra perkelta apie 3,5 mln akcijų. Gaila, jog nėra viešų duomenų tam.

Taip pat rugsėjo 30 d turėsim skelbiamus preliminarius 8mėn veiklos rezultatus, bet jie šiuo metu žiūriu jau niekam neįdomūs Visi LONDONE šiuo metu susikoncentravę į galimą EBITDA sumažėjimą kiek mažiau nei dešimčia procentų, dėl to pagal paskutinę kainą, numušo Ignitis vertę jau 18% - beveik dvigubai tiek, nei butų poveikis EBITDA.

Na - laukiam pirmadienio, o toliau - iki spalio 15 d tvirtinamos metodikos.
daliux IGN1L - Ignitis grupė #688292   2021-09-27 10:25
GX [2021-09-27 09:51]:
lc9 [2021-09-27 09:46]:
Gal kas žino, ar šiandien vyks prekyba Vilniuje?


O kodėl ji turėtų nevykt? Beje UK net žemiau 20 pavažiuota. Na okis užbiržinis 20.03, o pas mus aukcionas 21.25. Drąsūs tie žmonės lietuviai.


Na, kas nerizikuoja, tas negeria šampano. Arba degtinės, jei nepasiseka ;)

O jei rimtai - paskutinė kaina Londone 21, tiesa tik su 15vnt sandoriu. Šuo metu, kaip suprantu, ten aukcionas dėl didelio volatility. Paskutinis ask'as taip pat ties 21
daliux IGN1L - Ignitis grupė #688301   2021-09-27 10:55
GX [2021-09-27 10:38]:
Nesiginčiju Daliux. Bet, kolegos komentarus skaitant penktadienį, buvo tikrai nemažai nusivylimo. Net pradėjai apie nepaskiriamus divus skleist. Pagalvojau-Proso mokykla nori pigiau gaut. Šiaip jau divai garantuoti ir jie už 2020m pusmetį. Ir jie bus 99proc tikimybe.. Tai pirkt po 21 n ėra jau tokia didelė rizika. rizika yra kiek arbitražas akcijų turi ir kiek muš. Jei supirks 21, lauksim gero atšokimo. Nes, panašu apart arbitražo likutinių akicijų, IGN kas norėjo pabėgt jau pabėgo. Arba įstrigo aukštesniuose lygiuose.

Kalbant apie esminį dalyką. Na aš netikiu, kad kažkoks pyzdukas iš VTEK yra aukščiau už Finansų ministrą, Šimonytę, ECB ir ERPB. O jau penktadienį buvo pasakyta, jog jų niekinis planas turi būt tobulinamas. Pradėta politinė atsitraukimo propoganda, visa tai sugalvojau nes smulkiesiems elektra brangsta ir t.t. Tai yra labai didelė tikimybė, jog planas bus patobulintas IGN naudai, arba visai atšauktas, kaip berods Biskis svajoja


Oj ne, aš toliau optimistiškas Ignitis atžvilgiu. Pasipildžiau Ignitis iki tikrai labai aukšto užpildymo ( daugiau nei vienos tūkstantosios Vilniuje per IPO išplatinto kiekio). Beje, penktadienį paskelbiau tiek apie ERPB, tiek Finmino, tiek kitus raštus, kurie ir man pačiam buvo postūmis pildytis poziciją.

O tai, jog dividendai gali būti atidėti arba sumažinti - išlieka tikimybe net ir dabar. Bet, kaip daugybėje postų minėjau, Ebitda galimas sumažėjimas iki 10proc niekaip nepaaiškina akcijos kritimo visu 20-čia proc. O ir tai - metodika dar nėra patvirtinta ir tikrai tikiu bus gerinama. Be to, išlieka kitų veiklų nešami teigiami veiksniai. Todėl ne - nusivilti mano komentarais kaip ir neturėjo būti pagrindo ;) Bet rizikas kiekvienam privalo įsivertinti asmeniškai
daliux IGN1L - Ignitis grupė #688306   2021-09-27 11:25
Beje, pasistengsiu sudalyvauti šiandien 13h vyksiančiame VAS, gal ką naujo išgirsiu. Bus gal daugiau dalyvaujančių ?
daliux IGN1L - Ignitis grupė #688310   2021-09-27 11:37
Rikis [2021-09-27 11:33]:
daliux [2021-09-27 11:25]:
Beje, pasistengsiu sudalyvauti šiandien 13h vyksiančiame VAS, gal ką naujo išgirsiu. Bus gal daugiau dalyvaujančių ?

O kokiu dokumentu reikia, kad galima butu dalyvauti? Turiu omeny ar reikia pagristi, kad esi akcininkas?


Akcininkų sąrašus jie patys turi. Svarbu, jog būtum turėjęs akcijų VAS apskaitos dieną. O pasiimti reikia tik asmens dokumentą, galimybių pasą (nes viešbutyje renginys) ir asmens apsaugos priemonių.
daliux IGN1L - Ignitis grupė #688312   2021-09-27 11:38
DJD [2021-09-27 11:36]:
daliux [2021-09-27 11:25]:
Beje, pasistengsiu sudalyvauti šiandien 13h vyksiančiame VAS, gal ką naujo išgirsiu. Bus gal daugiau dalyvaujančių ?


Kaip tik to norėjau klaust.
Atsilaisvino laiko, bet nesiregistravau, kai reikėjo (galvojau negalėsiu dalyvaut).
Žiauriai būtų įdomu paklaust, kaip mato dabartinę situaciją vadovybė, dėl akcijų supirkimo iš stabilizatoriaus ir pan.

Parašyk, kaip ten nuotaikos, nes iš protokolo VAS nuotaikos nepajusi.


Gali dalyvauti ir nesiregistravęs (ten tik prašymas, o ne reikalavimas). Aš irgi nesiregistravau.

Dalyvausi?
12