Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

1
ParašėTemaŽinutė
daliux IGN1L - Ignitis grupė #761847   2023-09-18 09:28
Ignitis vadovo diskusija Žinių Radio. Kodėl Ignitis nėra monopolija? Priežastys, kodėl vėl kyla kaina biržoje. Ar dar bus didelių elektros kainų šuolių? Kodėl fiksuota didelė (iš dabartinių pozicijų) dujų kaina. Gaminančių vartotojų (net billing'o) poreikis. Jūrinis parkas. Tikrai verta paklausyti, įdomi diskusija. Ypač jos pabaiga man asmeniškai patiko, baigta svarbiomis temomis diskutuojant (net bilingas ir Jūrinis parkas)

https://www.ziniuradijas.lt/laidos/verslo-pozicija/kokios-bus-energijos-kainos?video=1


O atsakant Seresui - taip, čia mano toks side darbelis/hobis, kai turiu laiko paseku biržose tendencijas ir paspekuliuoju su dalimi portfelio, kai tam susidaro tinkamos sąlygos. Tad jau buvau užstatęs pardavimo pavedimą Londone tinkama parduoti kaina. Pavedimui įvykus ir atpirkus pigiau Vilniuje, pardaviau antrą kartą dar kiek didesnį kiekį ir jį vėl atpirkau Vilniuje pigiau.
Kai kas eina į lošimo namus ir bando ten laimėti. Aš labiausiai mėgstu su nuline rizika ir šimtaprocentiniu pelnu (nors ir nedideliu) prekiauti - taip, kaip pavyko penktadienį. Kaip beje ir pačio Igničio filosofija yra viską kuo labiau apdrausti ir turėti kuo mažiau rizikų, nors ir paaukojant kartais rinkos rizikos suteikiamas didesnio pelno galimybes - bet tuo pačiu apsidraudžiant ir nuo galimų didelių nuostolių.
daliux IGN1L - Ignitis grupė #761943   2023-09-19 09:16
Ignitis Grupei patvirtintas geresnis ESG reitingas, kuris keliamas į B- nuo buvusio C. Kuo toliau - tuo labiau investuojant į fondus, jie pasirenkami ir atsižvelgiant į tvarumą. Fondams savo ruožtu, pagal jų turimas investicijas, nustatomas jų pačių ESG reitingas. Tad aukštesnis Ignitis ESG reitingas reiškia ir tai, jog fondai bus labiau suinteresuoti turėti Ignitis akcijų pas save portfelyje.

https://view.news.eu.nasdaq.com/view?id=b1745f4add9988c557e8e602941682a01&lang=lt&src=listed

ISS ESG reitingų agentūra „Ignitis grupei“ patvirtino aukštą „B-“ reitingo vertinimą ir suteikė „Prime“ statusą. Šis naujas statusas reiškia, kad „Ignitis grupės“ aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir valdysenos (angl. ESG) veiklos atitinka ambicingus tvarumo principus, o jų rezultatai viršija energetikos sektoriui nustatytą ribą ir yra orientuoti į reikšmingus teigiamus pokyčius. Šiuo metu „Ignitis grupė“ patenka tarp 20 proc. ISS geriausiai vertinamų energetikos bendrovių pasaulyje. Pernai Grupė buvo gavusi reitingo vertinimą „C“ (skalė – nuo „D-“ iki „A+“, kur „A+“– geriausias galimas vertinimas).
daliux IGN1L - Ignitis grupė #761946   2023-09-19 09:55
liutas.a galite išeiti, žinoma. Tik klausimas - o ar Ignitis akcijų pats apskritai turite ?

Matyti ESG reitingo kilimą kaip sell signalą reikia tikrai neblogo sugebėjimo, kai fondams tai yra priešingas veiksnys. Beje, ESG reitingas yra ne vien apie aplinkosaugos reikalus ir tvarumą, o veikiau priešingai - apie finansų tvarumą ir veiklos rizikų [nesi]materializavimą per laikymąsi/nesilaikymą Environmental, Social ir Governance kriterijų.

Be to - Ignitis ne ESG reitingui ir prisitaikymui prie jo dirba, o veikiau ir taip vykdoma veiklos pertvarka link žaliosios energetikos, bei socialinių ir governance standartų laikymasis savaime duoda aukštesnį reitingą, bei suteikia ateities galimybes.

Bet žinoma, galima ESG kilimą ir kaip sell signalą vertinti, kiekvienas gi laisvas savo investavimo strategijas rinktis
daliux IGN1L - Ignitis grupė #762107   2023-09-20 10:59
Kaip liejasi pastaruoju metu Nagevičiaus (apsimetančio nepriklausomu ir atsinaujinančią energetiką skatinančiu pūkuotuku, o realiai kaip lobistas atstovaujančiu savo verslo grupę) FB ašarų pakalnės, net juokas ima:

Koks Kreivys blogas, kokie Lietuvos įstatymai blogi, kaip čia CFD aukcionų nėra saulei/vėjui (taip taip - valstybė ir jos gyventojai riziką turi prisiimti, ne vystytojai, nes kitaip nevyks žaliosios energetikos plėtra, bet oj, wait, bet ji kažkodėl vyksta ir labai sparčiai, tik vysto ne tie...), kokie bankai blogi, nes iš vystytojų reikalauja nuo šiol turėti tiekimo portfelį ar PPA kontraktus, jei nori gauti paskolą parkų vystymui (o PPA tokie blogiečiai kaip Ignitis jo verslo grupėms neduoda), ir koks Ignitis blogas, nes turi apie 70proc tiekimo rinkos, bei kokie žmonės kvaili, kad renkasi Ignitį ir nesutaupo tų kelių cento dalių. Bei kiek nėra konkurencijos, nes nors ir gali rinktis kažką kitą, bet visi renkasi Ignitį, na ir vėl, kokie dėl to žmonės kvaili. Ir kaip reikia priverstinai Igničio tiekimo veiklą išskaidyti ir išdalinti, jog ir kiti (jo atstovaujamieji) galėtų žaliosios generacijos projektus vykdyti, oj oj, t.y. turėjau omeny, kad žmonės sutaupytų, čia žmonės svarbiausia (o tikrai tikrai ne jo atstovaujamos verslo grupės), reikia kad būtų nu jau ta teisinga (tokia pagal jo taisykles, kokios jo atstovaujamiems verslams reikia) konkurencija. Na maždaug tokia suvestinė. Desperacija, kitaip sakant

O nesuprantantiems, kokį privalumą dabar turi Ignitis - labai gerai padeda suprasti tokie postai. Taip - iš ties bankams nebeužtenka vien rožėmis klotų ir iš oro nuleistų ateities elektros kainų prognozių. Prašoma užtikrinimui tiekimo kontraktų (PPA), kuriuos tokie vystytojai, kaip Ignitis, susidengia savo grupės viduje. O visi kiti, nenorintys-negalintys tiekimo veiklos vystyti ir perimti rinkos dalį (pvz pasiūlius tikrai geras tiekimo kainas gyventojams/verslui), arba nesugebantys tikrai geras kainas pasiūlyti per PPA egzistuojantiems tiekėjams (IGNITIS,ELEKTRUM, ENEFIT) jog jie susidomėtų - priversti didinti savo įnešamo kapitalo dalį į projektus. O ir skolintas kapitalas išbrangęs. Dar vienas Ignitis pranašumas - turimos geros finansavimosi sąlygos (mažesnės palūkanos), kurių neturi joks regiono vystytojas. Tai va - skaudu Nagevičiaus verslo grupėms, milijonus pelno iš oro skaičiavo, o čia bam ir pasikeitė sąlygos pasaulyje, elektros kainos sumažėjo, bankai apsidraudimų pradėjo reikalauti. Tai prisiimti mažesnio pelningumo nesinori - visos pastangos dabar į dabartinio ministro nuvertimą ir pasistatymo sau naudingos marionetės. Kitaip sakant - laukimas naujų rinkimų. Bet net to neužtenka - bankų požiūrio gi nepakeisi. Tad dar reikia ir tiekimo veiklos dalį perimti ir Ignitis tiekimo veiklą išskaidyti. Planas didelis, pinigai dideli, tik šansų mažai ir labiau panašu į pralaimėjusiojo savęs guodimą
daliux IGN1L - Ignitis grupė #762219   2023-09-20 20:37
agrollc [2023-09-20 16:20]:
Kažkaip niekas netiki Ignitis skaidrėmis. Londonas pirko IPO dabar parduoda, netenkina pelningumas. Šešių procentų pelningumas mažokas, esant dabartinei palūkanų normai.


Būtų gerai, jog parduotų, laukiu. Jau beveik mėnuo visiškas štilis. Net ir nežinau, pirkti čia Vilniuje perstatyti viską, ar ką daryti. Įpratęs aš, jog dalis GDR, dalis PVA pas mane. O dabar, GDR praktiškai išpardaviau, likę beveik vien PVA.

Beje, agrollc, o kuri bendrovė mūsų regione duoda didesnį garantuotą dividendų pajamingumą (plius augimą bendrovės)? Gal rimtai Igničio dalį į kažką kitką iškeisti, gal ką pražiūriu ?
daliux IGN1L - Ignitis grupė #762291   2023-09-21 09:53
Tomy [2023-09-21 08:07]:

Bet jeigu nebūtum per daug sukęs galvos, "neieškojęs" geros akcijos, nebūtum nusipirkęs IGN "net su 6 proc." dividendais, o būtum padaręs pasirinkimą, kurį rekomenduoja kas antras youtuberis ir nusipirkęs VUAA ETF, tai nuo metų pradžios jau būtum uždirbęs 18 proc.

Žiūrint iš ilgos buvusios perspektyvos, tai uždarbis ir nuo anksčiau būtų didesnis nei IGN. Ir labai tikėtina, jog ir toliau bus.


Hmm, na pažiūrėjau aš į tą stebuklą VUAA, tai nuo metų pradžios matau +14proc (o ne +18), kai IGN +11Proc. Na taip, VUAA truputį geriau, bet visada galima rasti tūkstantį aktyvų, kurie būtų buvę geresni ir tūkstantį aktyvų, kurie būtų su blogesne grąža praeityje. O ar kažką tai sako apie ateitį?

P.S. tas pats VUAA imant nuo 2022 metų sausio 1 dienos turi lygiai 0% pokytį, kai IGN per tą laiką +7%. Tai ką, lygiai tą patį jūsų tekstą, pakeitus datą galima antraip išversti tada ir sakyti kokia gera investicija būtų buvęs IGN, ir kokia bloga VUAA ?

P.P.S. dar geresnę datą pasirinkime pradžiai 2022-03-08. Nuo to laiko IGN +29%, kai VUAA tik +10%. Tai ? Gal tiesiog prieikim išvados, jog reikia laiku ir vietoje į tinkamą instrumentą užeiti ? Bet kas tas tinkamas ir kaip numatyti ateitį? Kažkodėl visi post factum labai gudrūs būti ekspertais, tiek su dujų kainos fiksavimu/nefiksavimu, tiek su elektros rinkos pokyčiais, tiek ir su investavimu.

O su IGN kaip niekur gerai veikia taisyklė "buy the dip". Kristi kažkur žemai į dugną, su tokiais rezultatais, vykdoma plėtra bei mokamais solidžiais dividendais nėra kur. Kilti, kol Londonas pilnai neiššluotas galbūt irgi. Bet trendas bus vis tiek "up", tuo labiau jog ir Londone ten ne kažką belikę. Man maži svyravimai svarbu. Kiti gal didesnį adrenaliną jaučia su +- 10proc pokyčiais per dieną.
daliux IGN1L - Ignitis grupė #762302   2023-09-21 11:08
Tomy [2023-09-21 10:51]:

3) nei VUAA +14, nei IGN +11 proc. Jeigu jau nori ING skaičiuoti, tai skaičiuok minus mokesčiai.
4) visai nereikia atsirinkinėtų tų konkrečių datų, bet jeigu nori atsirinkinėti, tai pradėk nuo IGN IPO datos.
5) komentaras visai nebuvo susijęs su "laiku ir vietoje", kaip tik su primityviausiu sprendimu ir pasirinkimu, t. y. priešingybe nei "laiku ir vietoje".


3) Jei dividendus po mokesčių norite skaičiuoti - tai ir kilimo "grąžą" reikia skaičiuoti po mokesčių. Elementari logika. Vieninteliu atveju tokia logiko neveiktų ir būtų išsiskyrimas, jei akcijos kilimas būtų neigiamas (būtų kritimas) ir nebūtų portfelyje kitų pelningų pozicijų, kurias pardavus pelningai būtų mokestinis pelnas mažinamas. Nes dividendai vis tiek būtų apmokestinti, net akcijos kilimui esant neigiamam. Bet čia reti atvejai, ypač ilgalaikėje perspektyvoje. O dividendai apmokestinami lygiai tokiu pat GPM, kaip ir akcijų kilimas. Tad ir renkamės lyginant tada, arba viską lyginam prieš mokesčius, arba viską po mokesčių, sutariam ? Nes kitaip lyginsime nelyginamus dalykus. Čia gausis, kaip du draugai lygintusi savo darbo užmokestį, tik vienas kalbėtų apie bruto, o kitas apie tai ką gauna į rankas.
4) Aš ir nenoriu nieko atrinkinėti. Tik parodžiau jūsų vertinimo kriterijų netobulumą (juk pats tai rinkotės YTD, norėdamas palyginti, tai pasirinkau kitą datą - ir jau visas jūsų pagrindimas krito kaip kortų namelis, nes gavosi priešingas rezultatas)
5) Tas jūsų primityviausias sprendimas, investavus 2023 sausio 1d būtų uždirbęs tik 2,5 procentinio punkto daugiau, nei investavus į Ignitį (taigi beveik tiek pat). Jei investavimo datą renkamės 2022 sausio 1d, tada jau investicija į Ignitį butų atnešusi 7,5 procentinio punkto didesnę grąžą (0 vs 7.5%). Tai ? Ką čia palyginote ? Ką įrodėte ? Dar juokingiau, jei specialiai pasirenkame post faktum žinomą geriausią datą kovo 8d., tada Ignitis būtų atnešęs iki dabar 3 kartus didesnę grąžą (29% vs 10%). Kažkaip jūsų įrodymai silpnoki.
daliux IGN1L - Ignitis grupė #762307   2023-09-21 11:22
agrollc, 27, 28 ir 30 metais baigiasi obligacijų emisijos. Jau beje ta tema buvau rašęs. Ir reikia tikėtis iki to laiko euribor vėl pasikoreguos žemyn kažkiek, nes emisijas reikės refinansuoti, tad gerai būtų, jog palūkanos būtų žemesniame lygyje, nei šiuo metu eina rinkoje. O kitos skolos - einamosios paskolos. Svertinė palūkanų norma ataskaitoje kiek pamenu irgi nurodyta. Labai ten žemas lygis, lyginant su dabartiniu euribor. Didžioji dalis Ignitis skolos yra fiksuotomis palūkanomis. Beje, labai neblogas likvidumas pas Ignitį yra ir per grynųjų pinigų eilutę, kuri greičiausiai gali būti taip pat kažkiek mažinama, tiesiog grąžinant dalį skolų papildomai nesiskolinant. Einamosios veiklos pinigų srautas teigiamas, veikla pelninga, bet aišku labai daug suvalgo didžiulės daromos investicijos. Dar aišku lieka ir turto rotavimas ateityje, atnešiantis teigiamą srautą, bet dabar matyt nelabai tinkamas laikotarpis, dėl to ir delsiama su tuo
daliux IGN1L - Ignitis grupė #762327   2023-09-21 13:18
Dividendai patvirtinti, kokie ir numatyti. Nieko naujo ;)
daliux IGN1L - Ignitis grupė #762469   2023-09-22 13:55
Tomy - yra ir antra [loginė] klaida pas jus, jog grąžą procentais skaičiuojate nuo visos investuotos sumos. Toks rodiklis iš esmės nieko nerodo, kai investuojama kaupiamuoju principu. O tada kiti dar tuos procentus dalina iš laikotarpio ir įsivaizduoja jog tai metinė grąža (maža žinoma gaunasi, bet kokiam aktyvui ji tokiu būdu skaičiuojant maža gautųsi).

Ne - tai iš vis joks rodiklis toks skaičiavimas. Jei norima tokiu skaičiavimu metinę grąžą gauti - tada reikia visą sumą iš karto laikotarpio pradžioje investuoti ir po to rinvestuoti tik dividendus, o ne investavimo laikotarpius išskaidyti. O šiuo atveju, kai investuojama išdalintomis dalimis, reikėtų XIRR skaičiuoti, kas ir rodytų investicijos vidutinį pajamingumą, kurį galima su kitais aktyvais lyginti, arba su pvz fondų, ETF ar kitų aktyvų pokyčiais metiniais ir tt. Kaip skaičiuoti XIRR rasite čia : https://cleartax.in/s/xirr-mutual-funds
1