Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

1
ParašėTemaŽinutė
xgx IGN1L - Ignitis grupė #792880   2024-06-07 07:49
Jei kažkam atrodo, kad įmonės skolų kaina "nelabai surišta" su EURIBOR, tai reikėtų grįžti prie knygų Alternatyvus klausimas - tai su kuo surišta?
xgx Obligacijos #792915   2024-06-07 11:03
Panašu, kad čia renkasi Malinausko laidų kontingentas, kuris tiki, kad per naktį gali tapti milijonieriais Jeigu kuris nors asset manageris generuotu 10% IRR ilguoju laikotarpiu, tai neatsigintu klientu. Ir as pirmas pas ji stoveciau eileje
xgx Obligacijos #793397   2024-06-12 06:55
Juokinga, kai bandoma manipuliuoti smulkių investuotojų neišprusimu. Citata: "Europos centriniam bankui įžengus į palūkanų mažinimo etapą, mūsų patrauklus rizikos ir grąžos santykis užtikrins obligacijų paklausą." Blin, ne šiandieninės bazinės palūkanos nustato efektyvią skolinimosi kainą, o lūkestis dėl tų palūkanų. Šitas mažinimas jau seniausiai įskaičiuotas.
Beja, profesionalus investuotojas šiandien skolina brangiau (už fiksuotas palūkanas) nei prieš pusmetį, nes šiandien bazinių palūkanų lūkestis yra 50 bp didesnis nei žiemą.

Tai SBA ėjimas į rinką su tokiu pačiu pasiūlymu atrodo oportunistiškai. Profesionalai nepirks, bet mažmena, velnias žino, gal ir susigundys.
Aišku, unsecured viską užmuša, nes, manau, geriau 10% obligacija su pirmos eilės hipoteka į ofisą Konstituvcijos pr., nei 8% unsecured su baldų gamintoja, kurios tikriausiai, absoliuti dauguma produkcijos parduodama 1 pirkėjui, o viskas, kas gali būtu įkeista, jau įkeista bankams Jei nesubombarduos Vilniaus, tai ofisą bent ant plytų bus galima išparduoti
xgx Obligacijos #793586   2024-06-14 07:28
Lažinčiausi, kad neišplatins, nebent savi patyliukais paims, nes, 11% už neužtikrintą obligaciją įmonės, kuri ir taip stipriai užskolinta, pelno praktiškai neuždirba, absoliučiai visas turtas, spėju, įkeistas bankams, akcininkai - bbz, nesu tokių girdėjęs, vadovybės irgi nesu girdėjęs. Jau nekalbant, kad ataskaitas audituoja UAB "Auditorius" Jei duotų kokių 20-25%, tai gal ir paimčia ušiek tiek dėl sportinio intereso. Tikrai geriau investuočiau į Dargytės tėvuko obligacijas su antrine hipoteka ir geru vardu, kad ir už tuos 8%.

Aš vis dar nesuprantu, ką ŠB galvoja - platina kiekvieną š. Nesu su makleriais susidūręs, bet ar jiems nėra svarbi reputacinė rizika ar kažkas pan.?
xgx Obligacijos #793590   2024-06-14 08:38
2 Dolar$

Jūsų komentaras yra kaip iš partijos rinkimų programos - keli marketinginiai/retoriniai sušukimai maždaug į tą pusę

Mano klausimas yra apie reputacinę riziką, o ne finansinę. ir ne tik riziką, bet client acceptance procedūrą, nes panašu, kad client acceptance teturi 1 kriterijų - klientas sumokės prieš platinimą

Ir ne, nekyla klausimas, kodėl pats SAB nefinansuoja tokios paskolos. Kas susipažinę su bankų reguliavimu, žino, kad esmė ne pelnas absoliučia suma, o pelnas nuo paskolai alokuoto kapitalo. Dažnu atveju, būsto paskola už 5-6% generuoja geresnę kapitalo grąžą nei Jūsų minima paskola už 11%.
1