Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

1
ParašėTemaŽinutė
Dunkelheit IGN1L - Ignitis grupė #786887   2024-04-16 11:12
1. Priėmė sprendimą ir nutarė dalyvauti antrame jūrinio vėjo aukcione?
2. Palieka poziciją dėl politinės (rinkimai) ir geopolitinės situacijos?
3. Elektros kainos balandžio mėnesį mušė rekordus žemumų
4. EV kiekio augimas mažėja, bet į EV charger investuoja
5. Neturi kur kišti vystyto vėjo parko, nepaisant to, kad įstatyme atsirado Grynasis atsiskaitymas, tačiau produktas tapo ekonomiškai nereikalingas, o parkui PPA ar CfD neturėjo, dabar pafiksuoti negali.
6. Čia jau daliux galėtų parašyti kaip sekasi vystyti kituose regionuose kitus vėjo parkus, tarp jų ir offshore
7. Taip pat daliux galėtų parašyti ar Ignitis vis dar partneriai su Ocean Winds.

Bet kaip sakant, einu pasipildysiu, juk pensininkų akcija, nors šiai dienai norėtųsi jos turėti mažiau, tik aplinkybės neleidžia.
Dunkelheit IGN1L - Ignitis grupė #786902   2024-04-16 11:43
Laikosi div politikos, už 2022 metus buvo 0.624, o dabar už 2023 metus paskutinis mokėjimas 0.643 (antrasis pusmetis)
Dunkelheit SAB1L - Šiaulių bankas #787135   2024-04-17 12:13
Aš truputį nesuprantu paskutinių žinučių. Kol kas Nasdaq skelbia, kad Rudys 2024-04-15 pardavė 10k akcijų už vidutinę 0,673 eur/@ kainą, kai tuo tarpu opciono būdu įgijo 0,675 eur/@ 98254 vnt. Be to, nereiškia, kad Rudys pardavė naujas akcijas, jis jas galėjo parduoti turimas iš anksčiau gavęs po Div apskaitymo.

Degėla, aš nematau info, kad insider'iai parsiduoda, gal ne ten žiūriu ir kažko nežinau?
Dunkelheit SAB1L - Šiaulių bankas #787139   2024-04-17 12:22
Tas ponas dirbo ir įgijo opcioną. Už dyką opciono niekam neduoda, jis tam tikra prasme irgi rizikavo, galėjo rinktis kitą darbą, kitą banką, kitą atlyginimą. Žmogus uždirbo 66 150 EUr priedo metinių pajamų.

Bet kur čia schemutė aš nesuprantu?
Dunkelheit IGN1L - Ignitis grupė #787148   2024-04-17 12:37
kad atėjusi armija pakels šalies ekonomiką ir Ignitis EBITDA tai čia geras esu tuo paskatintas pirkti Ignitis akcijų dar daugiau ir jas akumuliuoti bei laukti armijos. Dirbdami ateinančios armijos šeimos nariai Ignityje pastatys saulės/vėjo parkus, prijungs juos prie 330 kV linijų ir nuties dar papildomas linijas į savo gimtinę ir taip Lietuva įgyvendins armijos artimųjų rankomis Dainiaus Kreivio strategiją ir Šalis taps eksportuojanti elektrą Šalimi į Vokietiją, o ši taps didžiausia Lietuvos pagamintos elektros importuotoja ir jau tuomet kai Armija paliks Lietuvą bus galima įjungti antrą bėgį ir statyti Branduolinę energetiką Lietuvoje ir pradėti teikti balanso paslaugas Vokietijai. Šiaip skamba sarkastiškai, tačiau tas sarkazmas ir daliux žinutės paskutinėje pastraipoje trykšta gausiai
Dunkelheit SAB1L - Šiaulių bankas #787187   2024-04-17 16:29
Prosas [2024-04-17 12:49]:
O tai koum tos mergaitės sėdinčios kasoje kur visokie pusglušiai nepatenkinti rėkia kad paskolos nebegali susimokėti negavo opciono, o valytoja tai ir nelabai gavo nemokamų akcijėlių


Nežinau, Prosai, kodėl žmonės dirba darbus ir sudaro darbo sutartis tokias. Pvz. Swedbank savo darbuotojus skatina išdirbus tam tikrą laiką akcijomis, o pasaulyje -vakarų tokia praktika yra geroji. Čia tik Marijos žemėje opcioną gauna hierachijos viršūnės. Bet taip giliau pagalvojus apie vertės grandinę ir skirtą darbo laiką, kompetencijas man kiltų klausimas, o kodėl valytoja turi gauti opcioną jeigu jos funkcija išvalyti grindis ir atsakomybės 0, nebent ji tų grindų neišvalo ir neateina į darbą, tuomet atsakomybė yra darbo vieta.

Tai turiu vieną klausimą kur čia schemutė aš nesuprantu?

Schemutė čia tik ta, kad nuo DU mokesčių sumokama būtų daugiau, o opciono keliu nereiškia, kad išvis bus patirtos išlaidos už pasiektus tikslus. Taip pat nuo Opciono akcijų vertės mokestinė aplinka 15%, kai tuo tarpu DU 42 ar 52%.
Dunkelheit IGN1L - Ignitis grupė #787259   2024-04-18 09:58
Tomy [2024-04-18 09:34]:

Galiausiai - jeigu aš toks nuostolingas klientas, tai kodėl čia mane taip visi viliojo ir norėjo, kad būčiau jų klientas?


Tomy, jeigu gerai supratau, tai Tiekėjai viliojo todėl, kad elektrinių kaina buvo didelė, o jų konkurencinis pranašumas buvo pigus ir didelis kapitalas leidžiantis kontraktuoti pigiausiai rinkoje brangiausią resursą - saulės modulius tiesiai iš gamintojo. Viskas puikiai klostėsi iki kainos kritimo ir perteklinės pasiūlos, kai Nepriklausomi tiekėjai saulės modulių prikaupė už brangiai sandėlyje, o rinka tiesiai iš gamintojo perka pigiai. Šiuo atveju Nepriklausomi tiekėjai tik vadybininkai ir neturintys savo inžinierių ir montuotojų, o tai reiškia neturi ir greičio. Taigi eigoje korporacijų super vadybininkai pastebėjo, kad ši veikla nepelninga ir rizikinga (kai kas tų saulės modulių turi sandėlyje tiek daug, o jų vertė yra mažesnė nei sandėlio kaina) jos paprasčiausiai atsisakė.

Tai dabar turbūt tik Elektrum viską daro ką tik gali daryti. Enefit teismuose dėl sutarčių nutraukimų. Ignitis saulės elektrinių veiklos atsisakę ir susikoncentravo ties large scale renewables vystymo ir klientus ima (sukandę dantis tyli), nes gali sau tą leisti.

Iš to seka ir Jūsų su daliux diskusija dėl elektros kainos kritimo. Taip Gaminantys vartotojai turėjo įtakos kainų kritimui, tačiau daugiau jos turėjo Gamintojų atsiradimas ir Vėjo plėtra Onshore bei jau du Veikiantys saulės parkai Litgrid kurių suminė įrengtoji galia apie 180 MW. Taip pat įtakos turėjo kainų mažėjimui visos Europos su Skandinavija energetinė plėtra, kurios įtaką gauname per jungtis.

daliux, žiūrėto video įraše Renatas teisingai įgarsino faktą, kad žaidimo taisyklės kai rinkoje yra Gaminantys vartotojai ir čia turime atskirti dvi jų rūšis: Buitiniai ir Verslo:

a) Buitiniai klientai iš tiesų daug perteklinės energijos patiekia į tinklus netgi su atvirkštine generacija į Litgrid tinklą. Bet jis teisus, nes tokios žaidimo taisyklės nuo Liberalizacijos pradžios.
b) Verslo klientai praktiškai didžiają daugumą pagaminto kiekio suvartoja dienos eigoje, gal tik savaitgaliais, tie kurie veiklos nevykdo ne, tad disbalansas čia yra mažesnė bėda, tačiau didžioji bėda yra ta, kad Verslo klientas įsirengęs saulės elektrinė dalį elektros pasigamina pats, o tai reiškia, kad iš Nepriklausomo tiekėjo jos mažiau nuperka, todėl mažėja Pardavimai, mažėja EBITDA, sunkėja savo pačių statomų Saulės ir vėjo parkuose pagamintos elektros energijos realizacija. Taip pat Nepriklausomi tiekėjai nenori investuoti į prognozavimą ir know-how kaip tiksliau vertinti realią situaciją.
Dunkelheit IGN1L - Ignitis grupė #787349   2024-04-18 19:16
Tomy, tai tokiems subjektams Energetikos ministerija įstatyme padarė išlygą, kuriai lieka galioti GV pagal Net-Metering apskaitą kaip ir visiems buitiniams (senoji tvarka ir niekas nesikaičia), o kitiems juridiniams Net-Billing.

Tiek mokyklos tiek buitiniai klientai didžiausią disbalansą sukelia ir palikta tvarka nepakeista, tačiau verslui, kuris praktiškai viską suvartoja ir į sekančius periodus nieko neperkelia - nauja tvarka ir nepriklausomai nuo to kurioje tvarkoje jie yra gauna On Top nepriklausomų tiekėjų diskriminaciją, nes patys pasigamina dalį elektros, todėl nenuperka elektros iš tiekėjų tiek kiek jie norėtų kad nupirktų.
1