Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

ParašėTemaŽinutė
Darriusk Šešėlių patvory. Mintys, principai, rinkos. #761769   2023-09-16 08:49
cos [2023-09-15 23:50]:
kad ten to "komunizmo" praktiškai nebuvo, tokia atsiskyrusi "balta varna'.

Žiūrint kas ką vadina "komunizmu". Jeigu pagal tavo mylimus vadovėlius - tai komunizmas tokia santvarka, kurios SSSR irgi "praktiškai nebuvo". Stalino realizuotas modelis - tai kažkas tap vergovės ir feodalizmo. Vėlesniais laikais, Brežnevo "išvystytas socializmas" - tai irgi tokia pusiau feodalinė sistame, galbūt su kokiais tai komunizmo elementais.

cos [2023-09-15 22:18]:
jo, jo - "antikomunistas", kuriam nesvarbus komunizmas.


Kaip ir sakiau - komunizmas komunizmui nelygu. Jeigu jau kabinėjiesi prie žodžių tai galiu dar papildyti: Šri Lankoje dabar irgi valdo "komunistai" ir Lenino portretus per mitingus nešioja. Visai žavi šalis, būtų SSSR tokia buvus - nekeikčiau jos dabar.

Liūdna, bet SSSR buvo pati baisiausia "socializmo" sistema. Tiksliau viena iš baisiausių. Lygiavertės buvo Kampučijoje, Kinijoje, dabar yra Š. Korėjoje.
artas Tvarkos palaikymas #761770   2023-09-16 08:54
Petras Kurmelis [2023-09-15 20:39]:
artas [2023-09-15 15:35]:
Nenuostabu, kad homosovietiškiems senjorams dūšiai artimi prorusiški paršiukai ir karviukai, bei visokie kitokie "gyvulių ūkio" gyventojai

Tu čia savo tėvui taip sakai, žulikuti tu dinastinis?


Ironiška, bet mano tėvai mėgsta/mėgo (kai prasidėjo karas, didumą atjungė nuo kabelio) rusiškas laidas pažiūrėti, o tėvukas tikrai jaučia nostalgiją "aniems" laikams. Nesmerkiu, apie politiką nesam diskutavę. Žinau tik tiek, kad nepalaiko liliputo invazijos.

Amžius - žmogaus diagnozė. Jei jaunystę praleidęs po pjautuvu raudonam fone, l. didelė tikimybė, kad bus prorusiškų pažiūrų arba geriausiu atveju - neutralus, tipo prieš karą, bet paklaustas kieno Krymas pradės sukti uodegą, kaip tu senas pirdžiau
EnlightResearch LNA1L - Linas Agro Group #761771   2023-09-16 08:57
There is a EUR 13m deal with Auga on Grybai.
Some smaller investments have also been announced.
C# Šiukšlių dėžė #761772   2023-09-16 10:04
"kad ukrai rengia riuzzkiams antrą afganą"

Ne ukrai rengia rusams afgana, o amerikonai. Ukrai nera ant tiek durni, kad nenoretu ta kara kuo greiciau pabaigt, bet per durni kad atsispirtu jankiams, juo labiau kad dabar patapo nuo ju pilnai priklausomi.

Pvz. sitas kontrapuolimas yra akivaizdus jankiu botagas. Jeigu daryt viska racionaliai, tai po pirmo menesio nesekmiu, padarius razvetka bojam, kaip sakant, reikejo nutraukt ir mastyt apie alternatyvas, megint kazkaip gudriau, tuo tarpu ukropai kaip baranai vis vaziuoja kolonom ir dega tenais. Kitaip tariant uzsiima lygiai tom paciom nesamonem kaip rusai pries tai, kurie megino sturmuot po kelis kartus, tais paciais keliais tas pacias tvirtoves.

Jankiams akivaizdziai nereikia jokios pergales, jokios greitos karo pabaigos. Karstas taskas kuris pats svyla, tik dapili ten kuro - idealu. Tokiu budu rusai niekaip negales iseit is karo, ir realu per dar kokius kelis metus juos galutinai parklupdyt, jeigu ukrai nepasibaigs greiciau aisku.

Na o rusus aisku galima pasveikint, kad buvo tokie debilai per visa laika nuo 2013, ir is savo armijos padare joke. Neveltui sklinda konspiracijos teorijos, kad sitas karas tai vakaru planas, kur visas rusu elitas kartu su Putinu, yra vakaru agentai, samoningai padare viska kad Rusija ant galo prapistu.

Nes armijos levelis yra ziaurus, ir rusai turejo sansus sita kara pabaigt max per metus, jeigu butu kariave tik pries niekieno nepalaikomus ukropus. Bet tai kaip buvo galima tiketis kad jankiai nepalaikys ukropu, kazkoks lol.

Nu rusus kol kas tenkina situacija kad sius i fronta mesa, ir atgal grish lavonai ir invalidai. Kaip ir ukropus, apie tuos isvis nera ka sneket.

Jeigu ukropu frontas kazkada ir pabyres pirmas, tai tada prasides smagumai su teroristais (tiesa sakant jau prasidejo), per Lenkijos siena toliau vaziuos ginklai, prisiminkim kiek laiko rusai tasesi su karlikine Cecenija, kol isvale is ten visa bruda.

Jau nera prasmes sito karo monitorint, kas menesi svodkes paziuret nebent. Sekanciu ivykiu eiga - eiliniai sprogimai per visa Rusija, jau patiems rusams darosi poxui kas ten kur eilini karta sprogo ir uzsidege. Ir visokiu jibanu kaimu-griuvesiu 'atsiiminejimai', kur abi puses kels veliavas ir pis prota kad pergale jau netoli.

Dar pridesiu kad lygint su Afganistanu ne visai korektiska, nes ten niekad nebuvo aiskiai isreiksto fronto, grieztai partizaninis karas. Cia kadangi yra frontas, tai reikalai vyksta biski greiciau, bet ne taip greitai kaip visiems noretusi. O kai frontas subyres visiskai, tada jo, gali prasidet Afganistanas.

Iki kol nutils paskutiniai suviai - visai realu desimciai metu ir daugiau. O frontas gali pabyret per kokius 2-3 metus.
Auto moderavimas, 2023-09-16 11:05, Tema #1183
Deimas Karas. Ginklai. Nesutarimai #761773   2023-09-16 10:38
Geras zenklas kai vata pradeda kalbet apie ukru fronto byrejima. Pries ispisimo kacapu is Chersono ir Charkovo ta pati daina buvo apie plystanti ukru fronta.
C# Karas. Ginklai. Nesutarimai #761774   2023-09-16 10:44
Geras zenklas kad tu eilini karta irodei kad esi mulkis.

Is mano teksto pilnai galima suprast kad rusai gali pirmi subyret, tikimybemis grubiai 50/50.

Rusai zmogeliuku daugiau turi, bet jiems gali pradet slubuot logistika ir visa karo ekonomika, ir tada frontui shakes bet kokiu atveju.

Reali abieju pusiu situacija visiskai neaiski, nes stovi vadinamas fog of war.
C# Karas. Ginklai. Nesutarimai #761775   2023-09-16 11:19
Kas liecia rusu propaganda, kad tipo jau tuoj ukropai Zaporozeje susidaush galva, ir patys rusai tada puls - total chujnia.

Nebus jokiu rimtu puolimu, o jeigu ir bus meginimai, tai visi jie bus labai greitai sustabdyti. Ypac Donbase, kur artimiausiu strongpointu prie Donecko iki dabar neispirdolina.

Sito karo esme kad isikasi i transejas, apsirupini priestankiniais, priesaviaciniais kompleksais, kulkosvaidziais ir gali taip sedet iki begalybes. Ispirdolint tave gali normaliai tik artilerija, ir tai gali but problemos, jeigu pvz. buvo islieti gelzbetoniniai pastatai.

O rusams su arta reikalai negereja, ir pacios sistemos pasenusios, ir radiusai per mazi, ir sviediniu jau is Kimo prasyt tenka. Kazkada dar anksciau girdejau kad rusams problemos su paciu paraku, tai jiems pirma parako is KNDR reikia.

O kad rusai isvis beveik neturi HIMARS analogo - prajobu prajobas. Tornado-S panaudojimas, kuris turejo but HIMARS analogu, ir beje turi radiusa net iki 120 kilu, per visa kara fiksuotas vos pora kartu. Kaip suprantu jie negali tu raketu konvejeriniu budu gamint.
erikasrx Karas. Ginklai. Nesutarimai #761776   2023-09-16 11:27
C# [2023-09-16 11:19]:
O rusams su arta reikalai negereja, ir pacios sistemos pasenusios, ir radiusai per mazi, ir sviediniu jau is Kimo prasyt tenka. Kazkada dar anksciau girdejau kad rusams problemos su paciu paraku, tai jiems pirma parako is KNDR reikia.


Keista, čia tavo vatiniai prijateliai triedė, kad taip greitai ir tokiais kiekiais gamina, kad sviedinių jau neturi kur štabeliuot, žmones mol išleidžia išeiginių kol atras laisvos vietos kur sandėliuot
C# Karas. Ginklai. Nesutarimai #761777   2023-09-16 11:36
Rusai issaude dachuje sviediniu i niekur, ypac karo pradzioje, kai net neturejo elementariu dronu ugnies korekcijai.

Kitas momentas jie buvo paprate padaryt didelius skladus. Tai kai tik ukropai gavo HIMARS, iskarto tuom pasinaudojo ir daug tokiu skladu isnese i ora. Aisku kaip rodo praktika tai ukrai irgi megsta tokius skladus kartais pasidaryt, bet nuo pat karo pradzios rusai juos mokina Kalibrais kad taip daryt nereikia.

Kaip tik ukropai gavo normalias raketas, taip rusams iskarto atsirado rimtos problemos su uznugariu, pries tai jiems tiesiog poxui buvo. Baisiausias daiktas kuris atskrisdavo is ukropu pries gaunant HIMARS buvo pasenusi Tocka-U - klisha, ir iveikiama PVO.

O dabar kai gavo Storm Shadow, tai dar smagiau pasidare. Visa rusu laime kad ukropai aviacijos daug neturi, ir tu raketu turbut neduoda daug.

Su Taurus butu dar smagiau, radiusas iki 500 kilu, bet piratas Stolcas neduoda, teisingai daro, norit taikos, neeskaluokit karo. Bet turbut pramush jankiai anksciau ar veliau, pagrasins antra aki isdurt.
cos Šešėlių patvory. Mintys, principai, rinkos. #761778   2023-09-16 11:48
Darriusk [2023-09-16 08:49]:
Žiūrint kas ką vadina "komunizmu". Jeigu pagal tavo mylimus vadovėlius - tai komunizmas tokia santvarka, kurios SSSR irgi "praktiškai nebuvo". Stalino realizuotas modelis - tai kažkas tap vergovės ir feodalizmo. Vėlesniais laikais, Brežnevo "išvystytas socializmas" - tai irgi tokia pusiau feodalinė sistame, galbūt su kokiais tai komunizmo elementais.

Dariuk, sakei, kad tau komunizmas - nesvarbu, nerūpi, bet zulini ir zulini nesustodamas, šią temą. Gerai, paaiškinsiu tau, kaip ir zz, ant pirštų...
leitenantas Jugoslaviją vadina "komunistine šalimi". Jis ją taip vadina todėl, kad po karo Jugoslaviją valdė komunistai, o ne todėl, kad ten buvo sukurtas komunizmas. Jau rašiau, kad komunizmas yra utopija, jo sukurti (nekalbant apie materialinę bazę) neįmanoma jau vien todėl, kad žmogus yra toks sutvėrimas, kurio "pirštai visada lenkti į save", toėl žmonės niekada SĄŽININGAI nesilaikys pagrindinio komunizmo principo: "kiekvienam pagal poreikius, iš kiekvieno pagal galimybes" (atskiros išimtys tik patvirtina šią taisyklę ir čia negroja). Todėl beprasmiška šnekėti apie kažkokius "komunizmo elementus" tiek SSSR, tiek kitose socialistinio lagerio šalyse.
Zu Karas. Ginklai. Nesutarimai #761779   2023-09-16 11:56
C# yra tipinis Dunnning-Kruger efekto atstovas, kai jam atrodo, jog jis už visus išmano geriau.
https://en.wikipedia.org/wiki/Dunning%E2%80%93Kruger_effect
Juokdarys...
C# Karas. Ginklai. Nesutarimai #761780   2023-09-16 12:05
Man nera jokio dunningo ir fredo kriugerio, konkreciai apie istorija as esu N lekciju praklauses is N istoriku. Ir man vien to uztenka zinot kad pvz. soloninas yra pizdabolas. Pas rusus istoriku pizdabolu yra daug, ir soloninas yra eilinis, vienas is ju.

Jeigu pvz. paklausysi eilini istorika kairiuju paziuru, tai jie paprastai isskalbineja Stalino mundura, o kai kurie visiski dalbakai, neigia visus komuniagu padarytus nusikaltimus, arba sumazina iki niekiniu dydziu.

Pas solonino tipo istorikus viskas uzlauzta kardinaliai i priesinga puse - visas komunizmo periodas juodas, toks juodas kad juodesnis uz juodaja skyle.

O tiesa kaip visada kazkur per viduri.

Vat ir viskas, Zulanderi, papugele is New Zealando
Zu Karas. Ginklai. Nesutarimai #761781   2023-09-16 12:13
Lekcijų praklausęs... mm, jo...
C# Karas. Ginklai. Nesutarimai #761782   2023-09-16 12:22
Taip Zu, zinok yra toks saitas Youtube, ir dabar ten zmones deda beveik viska, tame tarpe ir labai rimta kontenta, kur chebra su moksliniais laipsniais porina apie viska. Todel kad tai geras budas populiarint save ir prisidurt kapeika viena kita prie algos. O kai kurie isvis pasidaro visas pajamas is to.

Aisku reikia moket atsirinkt kas yra geras kontentas, ir kas per veikejas porina, bet su praktika imanoma. Nu tai soloninas buvo vienas is tokiu, kurio paklausydavau, bet su laiku jo turinys iskeliavo i siukslyna.

Man biski juokinga is mulkiu kurie moka uz delfi+, visa ta kontenta gali rast for free anglu/rusu kalbomis.

Whatever, kiekvienam savo.
ThePope Šešėlių patvory. Mintys, principai, rinkos. #761783   2023-09-16 13:01
Čia šūkis, o ne principas. Principai kuriais organizuojama komunistinė visuomenė, tai kolektyvo viršenybė prieš individą, tarybos, privačios nuosavybės panaikinimas, centralizavimas, privalomas darbas, žemė kolūkiečiams, fabrikai rabotiagoms, bet protpisystė, ty medijos ir švietimas - nomenklatūros, ty vienose rankose. ir t.t. ir pan. iki vaikų paveldėjimo...

Žmonijos evolicijos šunkelis.

A, tiksliai, klasika - komunizmo nebuvo, nes kažkas neatidžiai skaitė marksą, dėl to išplaukė esmė ir nebuvo kompensuota dėl per mažo uolumo ties įgyvendinimu.

Į temą, nebloga drama su ATACMS tęsiasi laikraščiuose, kiek čia jau, mėnuo turbūt. Įdomu į kurią potencialaus rusų elgesio dalį pasirinktas toks reagavimo būdas.
Zu Karas. Ginklai. Nesutarimai #761784   2023-09-16 13:03
Jo jo, saitas Youtube... Toliau nenustoji žmonių juokinti...
Pasirodo pasiklausai kelių lekcijų Youtube ir jau išmanai geriau už generolą Žalužną ir visą Ukrainos generalinį štabą kaip jiems kontrpuolimo operacijas reikia vykdyti...
Klounas, tu C#. Tai tik patvirtina, kad nesugebi suvokti savo gebėjimų ribotumo. Užuot tai suvokęs, tu švaistaisi savo kvailais patarimais kaip ir ką turi daryti ukrainiečiai.
Tai patvirtina, kad esi tipinis Dunnning-Kruger efekto atstovas, kai jam atrodo, jog jis už visus išmano geriau.

Ate nevykėli... Neturiu šiandien daugiau laiko, kad jį gaišti su tavimi... Turiu ir kitų užsiėmimų. Viso.
C# Karas. Ginklai. Nesutarimai #761785   2023-09-16 13:25
Zaluznas tavo ziniai mazai kazkuom skiriasi nuo Gerasimovo/Shoigu - ta pati sovetskaja skola. O generola Sirski kuris siuncia kolonas sproginet ant minu, jau pradejo mesininku vadint patys ukropai.

Ukropams nereikia nieko pult, jiems uztenka rusus provokuot ant puolimo, kad ir toliau uzsiimtu tom paciom chujniom kaip nuo karo pradzios - sturmuotu itvirtintus miestus kaip Mariupolis/Bachmutas, dauzytusi i Ugledara/Avdiivka ir t.t. Tuo tarpu patys issaugotu savo karini potenciala ant mesos, ir nereiktu tada gatvese mobiku gaudyt.

Ukropu puolima siaip vakaru spauda nemazai kritikavo, tai gal pirma tiems ir reiksk savo durnas pretenzijas
cos Šešėlių patvory. Mintys, principai, rinkos. #761786   2023-09-16 13:29
ThePope [2023-09-16 13:01]:
Čia šūkis, o ne principas. Principai kuriais organizuojama komunistinė visuomenė, tai kolektyvo viršenybė prieš individą, tarybos, privačios nuosavybės panaikinimas, centralizavimas, privalomas darbas, žemė kolūkiečiams, fabrikai rabotiagoms, bet protpisystė, ty medijos ir švietimas - nomenklatūros, ty vienose rankose. ir t.t. ir pan.

pala,pala, Popai, ne taip greitai... Nori pasakyti, kad komunizmas ir socializmas yra vienas ir tas pat? Nes tie VISI "principai, kuriais organizuojama komunistinė visuomenė", ir kuriuos čia išvardinai, buvo taikomi ir naudojami socializme, tai kuo tada skiriasi socializmas nuo komunizmo?
ThePope Šešėlių patvory. Mintys, principai, rinkos. #761787   2023-09-16 13:46
Socialistiniai principai kiek kiti, ten kur solidarumas, soc. teisingumas ir t.t. leninui reikėjo pertvarkyti Dievo karaliaujamą dangų į ateistinį ir materialistinį, su rojumi kur galioja pacituotas šūkis apie gausybės ragą neribotiems baudžiauninkų poreikiams. Todėl tai ne socializmas, bet komunizmas ir komunizmas su religiniu potepiu. Rezultate, šūdina religija gadinanti žmones.
cos Šešėlių patvory. Mintys, principai, rinkos. #761789   2023-09-16 14:02
ThePope [2023-09-16 13:46]:
Socialistiniai principai kiek kiti, ten kur solidarumas, soc. teisingumas ir t.t.

na, šitie principai kuo puikiausiai tinka ir naudojami kapitalizme ir net šiandieninėje Lietuvoje, o ką ten toliau parašei, aš, tiesą sakant, nelabai supratau - religija socializme nebuvo draudžiama, tik Bažnyčia atskirta nuo valstybės.