Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

1
ParašėTemaŽinutė
Paul-fx Sidabras #636674   2020-05-31 21:14
Faraonas [2020-05-31 10:43]:
Pries porą mėnesių aš pirkau kelias monetas fizinio iš florinus už 17 eu. Ar tai brangu ? Po 10 metų žmonės svajos apie tokią kainą.


jau 10 metu panasios kalbos geriau i bitkoina ir pazet kas bus po 10 metu
Paul-fx Sidabras #636717   2020-06-01 12:45
Disclaimeris [2020-06-01 10:40]:
NuLošiam [2020-06-01 09:11]:
1. Dėl mainerių. Tai yra rizika. Dauguma mainerių visokiose šūdinose šalyse. Ateis diktatorius ir nacionalizuos. Neseniai berods, kažkurioj bananų respublikoj taip ir įvyko.

2. Dėl išteklių, tai būtų įdomu tada nuorodos, faktai. Ir jei yra kažkoks išteklius tai žiūrint kurioj šalyje? Ne per dieną pradėsi tiekti į prekybą.

3. Sidabras didele dalimi išgaunamas kasant visokius varius, cinkus ir kitas iškasenas. Jei tarkim krizės metu stotų pramonė, pasiūla sumažėtų. Ir nors sidabras labai industrinis metalas (kas degina jo kiekius), bet jis yra ir pinigai. Ką parodė daug kartų išaugusi paklausa monetoms. O staklės tai Brrrrrr, freee money.

4. O techninės pusės gerai apibendrino Artas. Vienas protingesnių žmonių šitame durnių laive. 9 metų korekcija baigiasi. Ko nemato 5 minučių grafikų žiūrėtojai.

5. Sidabro marketas yra nulis. Mažesnis nei lašas jūroj. Debt clock jau skaičiuoja ratio 1 OZ su 3124 USD. Tegul pasiekia ratio 10 procenetų ir turėsim 300 USD 1 OZ.

O dėl BTC tai visi forumo klaunai bus įrėminti į klaunų metraštį. Pareina skaitmeninės valiutos. Jau net LT klaunų autoritetai kaip Kuodis apie tai rašo. Kad kaip čia dalina tuos pnigus žmonėms, reikia skaitemninio, kad būtų galima sekti, turėtų galiojimo laiką (supraskit, jei neišleidai dings) ir t.t. O visa tai ne pats sugalvojo. Tai pusė lūpų jau kurį laiką yra kalbama ir info vis nuteka iš pačių viršutinių institucijų. BTC ims skaitmeninio aukso poziciją.

Gražios visiems dienos.


1. Čia apie Indonezijos atvejį kur Zijin ir Barrick berods kasė? Ten kiek mačiau tiesiog atsisakė pratęsti licenzija vyriausybė. Bet gal ir apie kokį kitą.
Na tai reikia saugią jurisdikciją pasirinkti (Australija, Kanada, JAV ir pan.) arba investuoti per kokį Gold/Silver ETF'ą, kuriame po keletą mainerių akcijų paketų. Gaila platinos ETF'o nėra, gal dėl to, kad jų skaičius nedidelis
2. Neturiu po ranka, bet esu skaitęs ne kartą. Čia suveikia paprasta priežastis, kad sidabro kiekis po žeme su auksu santykis 1x19 kažkur sidabro nenaudai, o kainos 1x100, taigi sidabras tiesiog per pigus, kad vien dėl jo jį kasti. Tuoj va indijos Vedanta taps 4 pasaulio sidabro mineriu visai netyčia minindamas pagrinde visai dėl kitų metalų.
3. Nu jo, tai čia su visais metalais taip. Kas liečia Brrrr, tai žmonės dažnai supaprastintai supranta modernią monetarinę politiką. Centriniai bankai paskolina atspausdintus skaitmeninius pinigus privatiems bankams, bet jei privatūs bankai dėl padidėjusios rizikos per krizę tik laiko tuos pinigus savo balansuose ir neskolina jų toliau pagal grandinę į ekonomiką, tai jokios infliacijos nebus. Pvz., dabar pažiūrėjus pinigų masės pagreičio chartą, tai jis istorinėse žemumose, kas yra indikatorius defliacijai
https://fred.stlouisfed.org/series/M2V
4. Miningas inerciškas ir cikliškas biznis. Kai commodities kainos šokteli, visi pradeda investuoti į miningą, kadangi investicijos kasyklai trunka ne vienerius metus, tai sušoka tuo momentu perteklinės investicijos, kai jau pradeda kasti, tai pasiūla greitai viršija paklausą, ir kainos nukrenta ir vėl sėdi mineriai ilgo ciklo dugne prie išgyvenimo ribos.
5. Tam kad defliacinėje aplinkoje metalai augtų, reikia į jų aktyvus plauktų pinigų srautai, daugiausia iš 100 trln. bond rinkų, kad tai įvyktų, reikia jog metalai būtų patrauklesni grąžos atžvilgiu už bond marketą. Tam paprastai reikia žemų centrinių bankų palūkanų, žemų korporatyvinių bondų grąžos, kad akcijų rinkos kaip alternatyva irgi atrodytų nepatraukliai/rizikingai. indikacijų yra šiuo momentu, todėl ir matome gyvybės ženklus metaluose.

Dėl BTC tai žmonės persvaigta šiek tiek šiuo klausimu. Jei ir bus skaitmeninės valiutos, tai bus koks skaitmeninis baksas ar euras, o ne BTC. BTC vertė yra jame kaip atsiskaitymų platformoje (kaip kokiam PayPal). pats BTC kaip tokenas yra didelis šios atsiskaitymų sistemos minusas, nes jį kalbasina žemyn/aukštyn per stipriai. joks sveiko proto verslininkas nesudarys pirkimo/pardavimo sutarties kur atsiskaitymas už prekes būtų BTC, nes priklausomai nuo to kur pastarasis nukalbasins viena iš šalių dėl volatilumo patirs ar nuostolį arba pelną, kai nuspėjamos valiutos atveju, abu gali pasiimt po savo 5-10 proc. pelno grandinėje.


btc volatilumo problema galima labai paprastai ispresti naudojant ivairius hedgus. judek i kuria nori puse verte bus ta pati.

Alternatyvus pvz gyvenu euro zonoj, bet aktyvai visur doleriais. Nuo svyravimu apsisaugojama atsidarius forexe poziciju
Paul-fx Sidabras #636751   2020-06-01 19:34
Disclaimeris [2020-06-01 15:48]:
to Paul-fx
Galima aišku, bet tai jau jei reikia visime apie hedgus galvot, tai kuo tada gera tokia valiuta. O bobutei ką 80metei? irgi apie hedginimo strategiją galvot, jei BTC gautų pensiją? Ir kokiais reikia būt avantiūristais, kad savo šalies , gyvenimo santaupas, pensijų fondų finansus patikėt kažkokio anoniminio bičo/komandos kūriniui. Nebus BTC jokia pasauline rezervine valiuta. O vat savotišku PayPalu, tai jis išliks. beje BTC ir PayPal kapitalizacija dabar daugmaž kaip tik vienoda, apie 180 mlrd. dolerių.


btc aternatyvi atsiskaitymo priemone.
1