Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

1
ParašėTemaŽinutė
ABCDEFG KNF1L - Klaipėdos nafta #609946   2019-10-15 10:35
Nežinau, kiek galima pasitikėti šituo Rusijos propagandos ruporu, bet jie rašo, kad kitais metais Baltarusija nusprendė didinti Naftos produktų ekportą per Klaipėdos uostą ir atitinka dalimi sumažinti ekportą per Latvijos ir Estijos uostus.

https://sputniknews.lt/economics/20191004/10372363/Klaipdos-nafta-pratese-sutarti-su-Baltarusijos-naftos-kompanija.html
ABCDEFG KNF1L - Klaipėdos nafta #611089   2019-10-30 10:28
Valstybė kompensuoja ne praradimus dėl valiutos, o skirtumą, kurio dėl kažkokių aplinkybių pritrūko iki valstybės nustatytos SGD terminalo grąžos. Nežinau kokia ji yra 2019 metams, bet 2020-2024 yra patvirtinta 2,9%. Tai čia kaip kažkas rašo, KNF‘as net teoriškai negali niekaip gauti nuostolio iš SGD terminalo veiklos.

Tas trūkumas arba kompensacija išmokama vasario mėn. už praėjusius metus, kuomet jau galima tiksliai įvertinti visus skaičius už praėjusius metus. Tai panašu, kad šį kartą ji bus gana didelė ir stipriai įtakos KNF‘o kitų metų pirmo ketvirčio rezultatą į gerą pusę. Čia nieko konkrečiau neįmano pasakyti, nes tas investicinės grąžos apskaičiavimas iki dabar nėra viešai pateiktas ir išaiškintas visuomenei.

Beje nereikia pamiršti, kad jei KNF‘as iš SGD terminalo sugeneruoja didesnę grąžą per metus nei nustatyta įstatymo, tai tą perviršį sekančiais metasi grąžina Valstybei.

Tai iš esmės tas naujas apskaitos standartas KNF‘o atžvilgiu rodo pieno riebumą, o ne realią situaciją. Ir dėl dividendų panašu, kad susidarys vienkartinis vienų metų nemokėjimo langas pereinant nuo vieno apskaitos standarto prie kito.

Bet kokiu atveju, man vis dar trūksta aiškumo ir normalaus visos situacijos išaiškinimo iš KNF‘o pusės apie tai, kaip veikia SGD terminalo finansavimo modelis.
1