Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

1
ParašėTemaŽinutė
ABCDEFG SAB1L - Šiaulių bankas #605628   2019-08-13 10:00
Kažkada seniai gal kokiais 2007 m. panašaus tipo pranešimą buvo išleidęs AB „Sanitas“. Tuo metu toks pranešimas iš esmės Lietuvoje investuotojams buvo kaip ir nieko nesakantis...na ieško įmonė ale ką toliau daryti. Man asmeniškai tuomet tai pasirodė gana įdomus pranešimas, nes nieko panašaus nebuvau anksčiau matęs.

Tada paklausiau vieno tais 2007 metai su AB „Sanitas“ susijusiu asmeniu, ką toks pranešimas iš esmės reiškia. Tai buvo pasakyta aiškiai ir trumpai. Tokie pranešimai tarptautinėje praktikoje reiškia, kad įmonė kaip verslas dabartinėje būsenoje jau yra pasiekusi savo piką, todėl įmonė yra parduodama ir jai nusamdyti patarėjai ieško pirkėjo.

Toks pranešimo turinys apie neva kažkokias strategines kryptis yra naudojamas tarptautiniu lygmeniu ir juo siekiama užmaskuoti ir tiesiai nekomunikuoti, kad įmonė parduodama, nes tokiu atveju auga rizika negauti geros kainos. Visi žinom, kaip nori parsiduoti, tai kainą iš esmės diktuoja pirkėjas.

Tai čia ką dabar rašinėja Šiaulių bankas, tai esu tikras 80%, kad pirmiausias ir pagrindinis tikslas yra surasti pirkėją šiam bankui. Žinoma, tai nereiškia, kad pavyks jį rasti ar rasti tokį, kuris duos norimą kainą. Jei nerastų, tai bankas nori nenori, turėtų bandyti ieškoti kažkokių kitų ale strateginių alternatyvų.

Aišku, jei paklausite SB pagrindinių akcininkų, ar bankas parduodamas. Tai jie iki apsišikimo aiškins, kad ne ir tai tik viena iš alternatyvų. Bet manau nereikia čia tų bla bla bla pasakų.
ABCDEFG NTU1L - Novaturas #605851   2019-08-14 16:31
Yra geležinė taisyklė, kurios kai kurie fondų valdytojai iki dabar neįsikala sau į galvą. Jei per IPO ar SPO savo akcijas parduoda ir esami akcininkai, tai nuo tokio platinimo laikykis per 100 km atstumu. Akcininkai siekia išsicashinti tik tada, kai mato, kad verslas jau nebeturi perspektyvų augti.

Tas past tiek su Novaturas, tiek su Auga. Per platinimą priknista daug proto investuotojams, pripaišytos rožinės perspektyvos, rezultatai dirbtinai patiuninguoti. Pasibaigia toks platinimas ir visi šūdai pasimato.

Žinom, tai nebūtinai visada taip nutinka, bet Lietuvos atveju tai total true.
1