Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

1
ParašėTemaŽinutė
ABCDEFG SAB1L - Šiaulių bankas #626815   2020-03-30 17:38
Sprendžia akcinininkai, bet nuo sausio 1 d. ŠB yra tiesiogiai prižiūrimas ECB, todėl klausimas ar pagrindiniai akcininkai norės susišikti su ECB santykius, kuriai tas pats ŠB labai džiaugėsi ir trimitavo apie tai.

https://sb.lt/lt/apie/naujienos/siauliu-banka-nuo-sausio-1-d-tiesiogiai-priziures-europos-centrinis-bankas

Reikia suprasti, kas tokiame ECB perspėjime nemokėti dividendų ir nesupirkinti savų akcijų yra parašyta tarp eilučių.

O perspėjimas yra paprastas - bankai patirs riebius praradimus, todėl turi nešvaistyti sukauptų babkių, nes jomis reikės dengti praradimus. O jei visgi bus noras pasitaškyti babkėmis, o po to atlėksite finansinės pagalbos prašyti, tai gausite riebią špygą...nes buvot įspėti nedaryti nesąmonių.
ABCDEFG NTU1L - Novaturas #626817   2020-03-30 17:42
Asmeniškai manau 50/50 kad bus NTU bankrotas. Jei pasaulis bus priverstas be skrydžių dar gyventi 1-2 mėn., tai ragai garantuoti NTU.
ABCDEFG KNF1L - Klaipėdos nafta #627027   2020-03-31 16:23
Netyčia užtikau visai šviežią interviu su KNF‘o vadovu.

https://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/baterijos-naftos-ir-duju-greit-neisstums-957886

Geras straipsnis, kuriame ir aš pats radau kelis naujus iki dabar man asmeniškai nežinomus dalykus. Bet kokiu atveju, KNF‘as yra fundamentaliai iš savęs stiprus verslas, kuris jau gana stipriai per paskutinius 5 metus transformavosi ir per artimiausiu 5 metus dar labiau pasikeis.

KNF‘o pliusai:
1. Šalia eksporto vis intensyviau vyksta importas per KNF‘ą.
2. Šalia eksporto ir importo vyksta ir logistikos/sandėliavimo (kaip paskirstymo centro) veikla. Laivas atgabena produktus į KNF‘o talpyklas, ten jie saugomi, o vėliau juos perkrauna į kitus laivus (čia man naujas dalykas).
3. Vyksta dar ir gamyba - sumaišant įvarius naftos produktus pagaminami nauji subproduktai, kurie vėliau iškeliauja tiek laivais, tiek ir geležinkeliais (čia man naujas dalykas).
4. Pralaužti ledai ir jau vyksta laivų, varomų SGD, užpylimas SGD.
5. Pralaužti ledai tarptautiniame lygmenyje ir paimtas Brazilijos SGD terminalo valdymas.
6. Padarytos investicijos jau leidžia krauti apie 15 įvairių produktų vietoj anksčia buvusių 5.
7. Yra ilgalaikė strategija 10 metų į priekį dar labiau išplečiant naftos ir jos produktų talpyklas, kraunamų produktų spektrą ir paimant daugiau tarptautinių SGD projektų.
8. Kitais metais bus baigtas dujotiekis, tai SGD galės keliauti ir į Lenkiją bei Ukrainą.
9. Jau vyksta trečios geležinkelio estakados statybos, nes tai irgi visada pas KNF‘ą buvo butelio kakliukas gabenant didelius produktų kiekius.

KNF‘o minusai:
1. SGD laivą reikėjo išpirkti dabar praėjus 5 nuomos metams. Bet tuomet greičiausiai ir jie patys manė, kad prireiks 10 metų viskam SGD technologijai įsisavinti, o viską padarė daug greičiau.
2. Tik dabar prasidėjo krantinių rekonstrukcija išgilinat jas iki 17 m. KNF‘uijau vakar jų reikėjo, nes negali maksimaliai krauti didžiųjų laivų.
3. Infrastruktūros plėtra reikalauja daug laiko ir investicijų.

Mano išvada tokia. Akcija nelabai tinka spekuliantams, bet fondams, kurie investuoja 5-10 metų į priekį, tai gera pozicija. Tai yra labai iš savęs tvarus verslas su aiškia ilgalaike strategija.

Tik tie fondai (instituciniai investuotojai) paskutiniais metais dažnai pamesdavo savo kryptį investuoti į tvarius verslus ir dažnai susigundydavo greitu spekuliaciniu pelnu prisiperkant įvairaus šūdo...pvz NTU
ABCDEFG APG1L - Apranga AB #627290   2020-04-01 14:49
Labai blogas vadovų sprendimas stabdyti informacijos kas mėnesį atskleidimą. Įmonių profesionalumas ir pasimato per tokias krizes. O Apranga, kuri ne vieną kartą yra gavusi apdovanojimus už ryšius su investuotojais, dabar nėrė į krūmus. Nesvarbu kaip tau gerai einasi ar blogai, bet privalai teikti pilną išsamią informaciją taip, kaip darei iki dabar. Šiuo atveju pasieglė kaip bailiai iš išskaičiavimo tikėdamiesi, kad informacijos (blogos) neteikimas gal kaip nors sustabdys investuotojus nuo akcijų pardavimo. Manau, kad nesustabdys, nes nežinomumas tik dar labiau viską pablogins. Aprangos vadovai pamiršo, kad esminė indormacija yra ne tik ta, kuri gražiai ir gerai kalba apie įmonę. Bloga informacija irgi yra esminė, leidžianti daryti investuoojams sprendimus. O dabar gaunasi informacijos esminės slėpimas. P.S. Aprangos neturiu, niekada neturėjau ir neketinu turėti.
ABCDEFG SAB1L - Šiaulių bankas #627298   2020-04-01 15:18
Jūs palaukite bent antrą ketvirtį, kad būtų aiškiau situacija su Virusu ir kokie ŠB pusmečioo rezultatai tuo metu bus. Tada ir bus galima spręsti ar akcija verta daugiau nei dabar, o gal atvirkščiai pasirodys, kad pvz 0,2 yra teisinga kaina.
ABCDEFG KNF1L - Klaipėdos nafta #628539   2020-04-06 12:51
pranas666 [2020-04-06 12:45]:
https://cns.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.action?disclosureId=933078&messageId=1175454

O čia kitokios tokelės, dividendai 0,02 EUR.


Per krizę ir pasimato, kurie verslai fundamentaliai raumeningi, o kurie tik oro pripūsti kandonai
1