Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

1
ParašėTemaŽinutė
mires IGN1L - Ignitis grupė #745969   2023-03-23 17:46
daliux [2023-03-18 15:35]:
Mires, sutinku, tikrai daug kam atrodo tokia plėtra "vasiukiška" ar neįmanoma. Nes vyksta tokio dydžio pokyčiai, kuriuos tikrai sunku suvokti.Plėtrą suvokti nėra sudėtinga. Įsūdai X pinigų ir pastatai Y MW. Sudėtingiau suvokti ekonomiką. SumuVakar Nagevičius džiaugės, kad kai vėjas pučia... elektros kaina rinkoje 1 ct/kWh. Kuo daugiau salės/vėjo primurys, tuo didesnę laiko dalį elektros vertė bus artima 0. Kai vėjo bus daug, elektros vertė bus maža. O kai vėjas nebus.. elektra bus brangi, bet jos vėjo parkai negamins. Kuo spartesnė vėjo energetikos plėtra, tuo kiekvienas papildomas MW sukuria mažesnę pridėtinę vertč.

Butent šitas aspektas man, kaip Ignitis akcininkui, ir kelia didžiausią nerimą.


daliux [2023-03-18 15:35]:
O turint reikiamą perprodukciją, naudoti vandenilį nors kol kas dabartinėmis technologijomis nėra labai efektyvu, bet jos labai sparčiai vystosi - kol kas trūksta tik pramoninės technologijos dideliems kiekiams. Turint pigią energiją perprodukcijos metu galima tokį kaupimą labai ilgam laikotarpiui tarp sezonų sudengti. Vandenilis yra labai energetiškai tankus - 1kg turi apie 3kart daugiau energijos nei pvz dyzelinas. Be to - gamybos procese atsiranda atlieka O2 - kuri vėlgi, turi savo vertę. Be to - deginant (ar kitaip naudojant) h2 neišsiskia nieko kenksmingo - tik vanduo.


O vandenilio aš iš tiesu nesuprantu. Jei jį gaminti iš perteklinės energijos... tai elektrolaizerių galios išnaudojimo koeficientas bus... apie 5%. Max 10, pridėjus kelias batareikes. Plius ciklo elektra-vandenilis-elektra nvk tikriausiai kažkur apie 50% jei ne mažiau.

Sutinku, kad vandenilio energetinis tankis svorio vienetui yra labai geras, bet kita vertus, jo tankis tūrio vienetui gerokai prastesnis ir už dyzeliną ir už tas pačias gamtines dujas. Ir jei kalba eina apie ilgalaikį saugojimą - tūris yra svarbiau nei svoris. O ir suskystinti vandenilį (saugijimui) yra brangiau nei dujas.
1