Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

1
ParašėTemaŽinutė
bugaga Karas. Ginklai. Nesutarimai #730977   2022-11-27 18:47
Darriusk [2022-11-27 14:45]:
...
Karas eina sunkiai. ...


kaip jūs taip sugebate ...??

karas eina kaip niekada lengvai. pažiūrėkit video iš bepiločių: išlenda vienas iš žeminės, eina pašnekinti to kur apkase, o tas nebejuda, atskrenda dronas , numeta mažą bombikę, o apačioje rusų kareiviai net nejuda ir t.t video nuo žemės : prieina , apverčia pora gulinčių , jie nebejuda ir be žaizdų... ir t.t. tai vadinasi hipotermija.primeskit kiek tokių atvejų, jei į kinoteatrą patenką dešimtys? ir jų niekas neskaičiuoja suvestinėje... tuoj sulauksim -5 -7C vidutinės dienos temperatūros, suriestų į ožio ragą kiekvieną parą bus po kelis šimtus...

kitas niuansas. visi didesni pasiekimai fronte įvyko kai buvo didžiausia tyla eteryje.kai buvo blogai buvo ir tos info...todėl tyla iš fronto linijos tai pozityvi informacija...

trečia ,jau kaip ir laikas butų pamatyti,kad norint judėti pirmyn be didelių nuostolių , pradžiai reikia sunaikinti atsargų papildymo logistiką. kitu atveju nuostoliai.pirmas variantas ukrainai puolant, antras rusams puolant.
bugaga Karas. Ginklai. Nesutarimai #731035   2022-11-28 21:43
apie šlapius apkasus ir pan...

tikrai ne visos tranšėjos tokios kaip kai kuriuose foto.ten telkšo vanduo dažniausiai dėl nemokėjimo arba tingėjimo nusidrenuoti. kartai būna tokių sąlygų, kad nudrenuoti neįmanoma, bet retai.

hipotermija tai ne tik temperatūra , bet ir maisto trūkumas. tai dar ne alkis, kai jau galvoje tik viena mintis ką paėsti, bet maisto turi trūkti reguliariai, kad pliusinėje temperatūroje prasidėtu apatija ir ko bendroje pasekoje kūno temperatūra krenta...

galūnių nušalimas čia kiek vėliau prie žemesnių temperatūrų.ten labiau nuovargis ir didesnis šaltis. kai ilgai nemiegojęs, pervargęs užmiegi .. jei derinys su maisto trūkumu ir šūdina ekipiruote , ko nors nenušalti įmanoma tik prie laužo ar pečiuko arba žeminėje. pirmu atveju tam prieštarauja termovizoriai, antru reikia ne tik organizuoti , bet būti tikriems dėl sargybos, nes kai visi sumiega, šansas kolektyviai neatsibusti labai didelis.

sušalusių bus šimtais per parą.nurašys ant dingusių be žinios. beje, jau dabar pripažįsta virš 15 000 dingusių be žinios..
bugaga Karas. Ginklai. Nesutarimai #731338   2022-12-01 22:15
shtudent [2022-12-01 19:40]:
youngcat [2022-12-01 18:22]:
Tai EMCO Bulgarijoje ir ROMARM S.A Romunijoje.

Jūs matyt nesupratote žinutės esmės. Nuo sovietmečio Čekijoje, Slovakijoje ir Lenkijoje yra likę gamybiniai pajėgumai, kuriuos nebegalėjo naudoti be rusų suteiktos licencijos. Dabar JAV leido ant to skersą padėti (formaliai pasiremti senomis sovietinėmis licencijomis). Taip pat yra remontinė sovietinės technikos bazė. Tokia remontinė bazė net pas mus LT egzistuoja ir Helisota ne vieną kartą yra remontavusi sovietinius karinius sraigtasparnius iš egzotiškų kraštų.


visos tarybinės licenzijos jau senai pasibaigusios. kas nori gali gaminti bet ką iš tsrs . kad ir pečius savo garaže kaltu , tai legalu. rusija su tuo nesusiįjusi niekaip.

"remontinė sovietinė technikos bazė" jau dešimtmečiais tai yra kažkieno legali nuosavybė ir iš tarybinio ten greičiausiai tik atsarginės dalys . visa tai gali naudoti savininkas taip kaip nori.

ko nesuprantam, tai koks turi būti tuščias kaušas, kad rimtai cituoti rusijos šaltinius, kuriuo yra Федеральной службa по военно-техническому сотрудничеству.
bugaga Karas. Ginklai. Nesutarimai #731423   2022-12-03 00:28
bugaga [2018-12-31 12:34]:
kadangi seni baigiasi ir nauji metai prasideda karo grasinimais, tai parašysiu rimčiau šia tema. pavadinimas galėtų būti "taika, pasauliniai karai, kariniai konfliktai ir fibonacci" . grafiko nepaišysiu.

esmė tokia, kad nuo 1900 metų du pasauliniai ir visi didesni kariniai konfliktai pagal trukmę ir tarpus tarp jų idealiai telpa į fibonacci skaičių seką su paklaida plius minus vieni metai karo laikui ir minus plius vieni metai taikos laikui , kurie išsilygina per ilgą laiką.
abu pasauliniai karai turėjo įvykį, kuris laikomas karo pradžia , tačiau tikrai nėra karo pagrindu (ferdinando užvertimas ir austrijos aneksija) (apie karo paskelbimą su lenkijos užpuolimu aš žinau, bet skaičiuojam realius įvykius , o ne subjektyvų susitarimą)..

po antro pasaulinio , tokiu tašku galėjo tapti : korėjos karas, vietnamo karas, afganistano karas kurie nutolę nuo 1945m sekančiai 5 21-1 ir 34 metai. tuo netapo. sekantis taškas 55+1 t.y 2001m . tais metais turime tik vieną įvykį pretenduojanti į šią seką. tai rugsėjo 11d. dar ir šiandien mes negalime tiksliai pasakyti ar jis turės tokią reikšmę, kaip du anksčiau minėti įvykiai. bet mes žinome, kad pagal tą pačią seką laikotarpio pabaiga 2022-23 metai. todėl dar yra trys-keturi metai iki galimo didesnio pasaulinio konflikto pabaigos. pabaigos, ne pradžios

ir čia kiekvienas spręskit pagal savo supratimą bus "pasaulinis karas" dabar ar ne....

sekantis kritinis taškas 2034 metai plius minus du , t.t 2032-2036 metai, konflikto pabaiga 2055m plius minus du , t.y 2053-2057 metai.

...


dabar , kai liko ne taip ir daug , apie tai smulkiau. visa tai matematika. kodėl?? nes tai masių psichologija ir masių veiksmai, visa tai apsirašo matematinėmis formulėmis.ką dėl paprastumo galima suvesti į fibonacci darbus. kodėl gaunasi neapibrėžtas laikotarpis ir kodėl negalima prognozuoti tiksliau trumpu laikotarpiu, pavyzdžiui dabar iki karo pabaigos.

toks konfliktas tai ekonomika, politika ir kariniai dalykai, kaip jėgos, metalo dirbiniai ir panašiai, ką galime trumpai vadinti karinė jėga. jei į tai žiūrėti per skaičių prizmę, tada karinė jėga tai aritmetika , o ekonomika ir politika tai gauso pasiskirstymas, kuris būtinai įvyksiančiam įvykiui nustato ribas, kuriose jis turi/gali įvykti, iš to neapibrėžtumas laiko intervale. jei visa tai perkelti į naujesnius matematinius darbus, tada mums reikalinga chaoso teorija.

chaoso teorijoje karinė jėga tai pirmo lygio chaosas, kurį mes galime apskaičiuoti/prognozuoti ir jis vyks taip pat ar mes tai suskaičiuosime ar ne, tai yra mūsų prognozės neturės reikšmės įvykiui. politika ir ekonomika, tai antro lygio chaosas ir čia mūsų prognozės veikia būsimą įvykį, todėl jis tampa laike nenuspėjamas, kadangi kiekviena nauja prognozė veikia įvykį iš naujo. todėl konkreti konflikto pabaigos data tampa priklausoma nuo individualių veiksmų , kas iškrenta iš aritmetikos rėmų tačiau pilnai telpa į gauso pasiskirstymą.

bugaga [2022-02-12 06:22]:
.... dabar pajėgos sutelktos bet ir fantazijos kitos, jose kijevo paėmimas ir pan. dabar fantazijos atsimuš į mažą kiekį šiuolaikinės ginkluotės. krūvą pasenusios ginkluotės plius karinė strategija "užmėtysim kūnais" nieko nepadarys prieš kariuomenę turinčia vos keletą šiuolaikiškų ginklų.

.....
dabra jau matyti, kiek rusija neteko po 2014m , tai bandykit suprasti kiek neteks po daug didesnio karinio konflikto...


kodėl šitaip, o ne kitaip? tai istorija ir valstybės teorija. demokratiniai institutai visada progresuoja, diktatoriški institutai visada regresuoja. tai nebūtinai tiesinė priklausomybė, bet ji yra ir ji absoliuti. to pagrindas organizacijos sudėtingume. ta pati chaoso teorija tai labai aiškiai parodo, kur demokratija tai sudėtinga strūktūra kilusi iš chaoso ir sugebanti keistis iki pagrindų ir atgimti po žlugimo esant tam tikroms sąlygoms, o diktatūra paprasta strūktūra galinti keisti tik savo išorinę formą prisitaikant prie sąlygų, be galimybės pakeisti pagrindus ar atgimti. revanšizmo sukurta diktatūra, tai visada nauja strūktūra, skirtingai nuo atgimusios demokratinės struktūros... jei į tai žiūrėti paprasčiau , demokratija tai sistema su atgaliniu ryšiu , diktatūra be atgalinio ryšio. todėl diktatūra visada, anksčiau ar vėliau nutolsta nuo realybės ir pradeda egzistuoti diktatorių fantazijose, kas priveda prie žlugimo.

kodėl finišas dabar, o ne dar po vieno ar dviejų užėjimų.?? todėl , kad penktoji banga. 1905m pirmos bangos pradžia , tsrs pabaiga tai ketvirtoji banga . dabar penkta , su visais jai būdingais prieštaravimais.apie tai irgi parašyta prieš kažkiek metų, bet nebepaslenku surasti...

toliau lieka tik suprasti kur kritiniai taškai, ir kokie įvykiai juose vyks. tam yra matematika, istorija, valstybės teorija, socionomika ir panašūs dalykai.

p.s dėl diktatūros negalėjimo atgimti. tsrs tai buvo katinė diktatūra, dabartinė rusija tai policinė diktatūra, t.y nauja struktūra.
1