Pilnas forumo žinučių sąrašas.
Narys:   Laikotarpis: -

1
ParašėTemaŽinutė
siaipzvejys Lietuva be šešėlio #675226   2021-05-09 15:31
C# [2021-05-04 10:41]:
Seshelis cielam yra daugiau blogis, nei geris. Vakaru salyse pamegink nesumoket mokesciu, atsisest gali uz tai. Ir neveltui, nes tai dalykas kuris kasasi po normalios solidarios valstybes pamatais.

Šešėlinės ekonomikos mastas ir įtaka šalies ekonomikai yra mažesnis, kuriose santykinai žemi mokesčiai, mažiau įstatymų ir teisės aktų, nusistovėjusios teisės normos. Ekonomikos nuosmukio metu, augant nedarbui ir mažėjant užimtumui, didėja suinteresuotų piliečių susirasti darbą šešėlinėje ekonomikoje. Šešėlinė ekonomika tampa svarbus pajamų šaltinis, o tai skatina bendrųjų pajamų augimą oficialiai apskaitytoje ekonomikoje, atitinkamai didėja pajamos į biudžetą iš vartojimo mokesčių ir tai teigiamai ir stabilizuojančiai veikia šalies ekonomiką. Jeigu reikia mokslininkų pavardes galiu išvardinti...

C# [2021-05-04 10:41]:
Siaip sita tema biski juokinga, man asmeniskai kyla toks ispudis kad ji sukurta nuramint siaipzvejys sazine


Šešėlinės ekonomikos reiškiniams nagrinėti atidaviau 10 metų akademinėje aplinkoje. Apsigyniau ir bakalaurą, ir magistrą. Po temos ŠEŠĖLINĖS EKONOMIKOS ĮTAKA ŠALIES EKONOMIKOS STABILUMUI: LIETUVOS ATVEJIS , gavau pakvietimą ruošti šį darbą mokslų daktaro laipsniui apsiginti.
Mano akademinės žinios ir perpintos praktinėmis žiniomis. Dirbant su klientais nuo Japonijos iki Amerikos, vis labiau įsitikinu, kad : šešėlinę ekonomiką šiuo požiūriu – tai žalingas ir nepageidaujamas reiškinys, slepiama nuo šalies institucijų ekonominės veiklos dalis: 1) kurianti pridėtinę vertę; 2) duodanti pelną ; 3) didinanti apyvartą; 4) mažinanti sąnaudas; 5) vykstanti legalioje, nelegalioje ir neformalioje ekonomikoje; 6) išsauganti verslumą; 7) daranti teigiamą įtaką darbo rinkai; 8) išlaisvinanti kūrybiškumą ir išradingumą; 9) priemonė vengti mokesčių; 10) „maitinanti“ įvairaus sunkumo baudžiamus nusikaltimus, kuri būtų apmokestinama arba uždrausta, nes vykdoma ne pagal šalies įstatymų visumą.

Apibendrinant šešėlinės ekonomikos pasekmes, daugelyje visuotinai pripažintų teiginių šešėlinė ekonomika siejama su neigiamomis pasekmėmis ekonomikai, nors vertinti šešėlinės ekonomikos poveikį šalies ekonominiam stabilumui vien neigiamomis pasekmėmis, yra veikiau būdas išvengti diskusijos apie teigiamas pasekmes ekonomikos stabilumui, ko aš ir siekiu.
siaipzvejys Lietuva be šešėlio #675230   2021-05-09 16:56
tunks [2021-05-09 15:44]:
kaip tai skandianvai nelabai isipaiso i sita modeli, bet ten seseliui nelabai yra ka veikt

... ar tikrai ?

Švedai jau prieš gerus 20 metų išmokino mane gyventi, kai nežinai kur dėti gautų pajamų . Neturi jokių išlaidų ...

Lietuvoje tai įvardinama, kaip akcininko pajamos natūra arba asmeninių poreikių tenkinimas. Bet Švedijoje, Suomijoje į tai žiūrima kaip į normalias verslo sąnaudas.

Didelė Švedijos namų ūkių turi po įmonę, kuri gauna pajamas ir apmoka su veikla susijusias išlaidas. Pietūs kavinėse, namuose elektrą, dujas, automobilių lizingus, kurą, remontą ir namų remontą ...

Kiek mano klientų vykdydami statybos darbus Švedijoje privačiame sektoriuje gauna už darbą grynais, nes be sąskaitos pigiau. Kiek Suomijos klientų perka darbuotojų darbo valandas už grynus, papildomiems atsitiktiniams extra darbams (nes tai ženkliai pigiau ir nereikia aiškintis profsąjungoms). Kiek Skandinavai gavę pajamas grynais pinigais juos parodo buhalterijoje, o grynais gauna iki 30 proc prekyboje smulkusis verslas ...

Stambus verslas ramiai per minkštų paslaugų sutartis įmonių lėšas persimeta į atskiras įmones, kurios paskui apmoka įmonių vadų pramogas, keliones, baudas ir t.t.

Mažiaus klausykime propagandos, daugiau matykime plačiau. Nors sutinku, kad matyti reikalingos žinios Skandinavų šešėlio (be narkotikų, ginklų, prostitucijos ir pan.) ekonomikos šešėlio dydis apie 15 proc ir tai labai sveikas rodiklis. Nes gautos pajamos šešėlyje išsaugo darbo vietas apskaitomojoje ekonomikoje ir sukelia didesnes šalies prekių ir paslaugų visumines apyvartas.
siaipzvejys Lietuva be šešėlio #675234   2021-05-09 17:28
Phantoom [2021-05-04 10:48]:
ar žvejys siūlo užsiimti mokesčių nemokėjimu? šiaip retorinis klausimas tada - kodėl vieni verslai, piliečiai ir t.t. mokesčius moka sąžiningai, o atsiranda kažkokių veltėdžių, kurie nusukinėja sau į kišenę. Tai tada tegul būna tokie protingi ir pvz. nesinaudoja mokesčių mokėtojų pinigais sukurta infrastruktūra pvz. keliais, medicina, galite savo gaisrinę turėti - čia pavyzdžių galybės yra. Ir aš jau nekalbu apie tokį dalyką kaip konkurencijos iškraipymą.


Niekada niekam nesakau ir nesakysiu nemokėti mokesčių. Tik visada pasakysiu, kad ypač graužti save arba kitų nereikia, jei pavyksta juos kažkuria dalimi apeiti.

Iš Valstybės biudžeto už mūsų mokesčius, bei paskolas gautas Lietuvos vardu, mums visiems, valstybinės ir privačios įmonės, valstybės vardu, teikia viešąsias gėrybes ir paslaugas. Tik vieni prie tų paslaugų ir gėrybių labiau ir/ar plačiau prieina, kiti už tai kas priklausytu, turi papildomai susimokėti arba negauna visai.
Ar bandėte kada skaičiuoti, kiek valstybės vardu yra išvaistoma ? Ir ar bandėte skaičiuoti kiek jūsų šeima (truputi plačiau įskaitant tėvus, senelius, brolius, seses...) kasmet išleidžia už "nemokamas paslaugas ir viešąsias gėrybes".
Valstybės vardu surenkama labai daug lėšų į šalies biudžetą, bet didžioji dalis jų tiesiog iššvaistoma.

Korupcija, ne kompetencija, atsakomybės baimė, ne veiklumas, nepotizmas, tiltai į dangų ir t.t. yra didesnės sumos, nei tos lėšos namų ūkių, išvengusios dalies mokesčių, kurios vėliau per vartojimą buvo apmokestintos. Ar bent pagalvojote tokia kryptimi iš kur verslas gauna eurų finansuoti korupciją ir kodėl turi gauti , nes ...?
siaipzvejys Lietuva be šešėlio #675235   2021-05-09 17:33
artas71 [2021-05-09 17:16]:
siaipzvejys [2021-05-09 16:56]:

Nesuprantu šio modelio: LT LEGALIAI su IDV pasamdžius statybininką susigrąžini 15% arba 20% (priklauso kokios pajamos - DU ar investicijų, nuomos ir pan). Nematau prasmės. Win-win situacija - asmuo/statybininkas turi OFICIALIAS pajamas, paslaugas teikiantis asmuo SUSIGRĄŽINA GPM P:s susigrąžinau 500 EUR už 2020 metus.


Labai paprastai PRIDĖTINĖS VERTĖS MOKESTIS. 45.000 eur riba, paprastai labai lengvai įveikiama suma, dirbančiam statybininkui su IDV. Atitinkamai jis sąskaitas namų ūkiui turi išrašyti su + PVM. Kad išvengti PVM, tik daliai kuri prisispaudžia išrašo, o kitai daliai nerašo, nes pasako bus pigiau. Ir žmonės perka KAINĄ šiandien. Jie nenori laukti sugrąžinimo kitų metų gegužės mėnesį.

PVM yra daugiau nei susigrąžini 15% arba 20% ...

Turiu klientą, kuris turi velnišką konkurenciją statybos rinkoje kurioje vaikšto vien gryni. Rinka kuriai reikia sąskaitų yra nepakankama, kad verslas būtų pelningas, o rinkos dalis kurioje šešėlis yra toks, kad gali tą verslą nuskandinti dėl savo neapskaitomumo.
1