Klausimai apie diskusijų forumo funkcionalumą ir ten galiojančias taisykles.
Klausimai
1. Kaip sukurti naują temą?
2. Kokiomis temomis galima diskutuoti forume?
3. Kaip ištrinti savo žinutes forume?
4. Kaip "užlaikinti" man patinkančią forumo žinutę?
5. Kodėl gavęs kelis neigiamus vertinimus nebegaliu rašyti forume?
6. Paveikslėlio talpinimas forume1. Kaip sukurti naują temą?     (0)
Prieš kurdami naują temą įsitikinkite, kad tokios arba labai panašios temos forume dar nebuvo. Paprasčiausia tai padaryti pasinaudojant paieškos funkcija. Jeigu tokios temos tikrai nėra, galite ją sukurti, pirmiausia pasirinkę tinkamiausią forumo sritį ir tada paspaudę naujos temos sukūrimo piktogramą ( Nauja tema), esančią temų sąrašo viršuje. Kuriamos temos pavadinimas turėtų būti trumpas, bet tuo pačiu ir aiškiai apibūdinantis būsimos diskusijos esmę. Jei "protingo" temos pavadinimo sugalvoti nepavyksta, pasistenkite kuo konkrečiau viską aprašyti pirmoje temos žinutėje, kad moderatoriai vėliau pagal tai galėtų pakoreguoti ir temos pavadinimą.

2. Kokiomis temomis galima diskutuoti forume?     (1)
Nors mūsų portalas orientuotas į investuotojus ir verslininkus, tačiau diskutuoti galima ir įvairiausiomis kitomis nesusijusiomis temomis. Svarbu, kad diskusija būtų įdomi ir įtrauktų kitus bendruomenės narius. Jeigu nerandate savo temai tinkamos vietos, talpinkite ją forumo srityje "Apie viską", o esant reikalui administracija vėliau ją perkels į tinkamesnę vietą.

3. Kaip ištrinti savo žinutes forume?     (0)
Parašius naują žinutę forume, ją redaguoti arba ištrinti autorius gali tik per sekančių 4 valandų laikotarpį. Vėliau galimybės savarankiškai redaguoti savo parašytą žinutę nebelieka. Jeigu tikrai yra svari priežastis, dėl ko norėtumėte seną žinutę redaguoti arba trinti, turite kreiptis į vieną iš forumo moderatorių arba administraciją, kad tai atliktų rankiniu būdu. Redaguoti arba trinti galima tik pavienes senas žinutes.

4. Kaip "užlaikinti" man patinkančią forumo žinutę?     (0)
Kur ir ką reikia paspausti, kad "uzlaikinti" man patinkantį forumo dalyvių komentarą ar teiginį? Paprasčiau sakant uždėti tam nariui pliusą. Ačiū


Teigiamus žinučių vertinimus gali uždėti tik tie nariai, kurie patys forume parašę ne mažiau kaip 50 žinučių. Tai padaryta siekiant apsisaugoti nuo piknaudžiavimo balsavimu, kai vien dėl to yra sukuriamos naujos vartotojų sąskaitos ir po to teigiami balsai dėliojami "sau". Be to laikomės nuostatos, kad prieš vertindamas kitus, narys turi būti "apšilęs kojas", susipažinęs su bendruomenėje nusistovėjusiomis tarpusavio bendravimo normomis ir galėtų objektyviai vertinti forume talpinamo turinio kokybę.

5. Kodėl gavęs kelis neigiamus vertinimus nebegaliu rašyti forume?     (0)
Siekiant apsisaugoti nuo spam'o ir kenkėjiškų vartotojų, forume įdiegta automatinio laikino blokavimo funkcija. Jos pagrindas- neigiami žinučių vertinimai, kuriuos gali duoti "Senbuvis" grupės nariai, taip padėdami moderuoti forumą. Automatinis naujų žinučių rašymo blokavimas konkrečiam nariui yra aktyvuojamas atitinkamam laikotarpiui, jeigu per paskutinę valandą jis yra gavęs 3 neigiamus vertinimus, per parą 5 neigiamus vertinimus, per savaitę 10 neigiamų vertinimų arba per mėnesį 15 neigiamų vertinimų iš skirtingų vertintojų. Be to žinutės, kurios surenka 5 neigiamus vertinimus yra automatiškai perkeliamos į temą "Šiukšlių dėžė".

6. Paveikslėlio talpinimas forume     (0)
Paveikslėlius forume galima talpinti net trimis būdais:

Per savo bylų dėklą

Norint forume patalpinti paveikslėlį, pirmiausia jį reikia užkrauti į savo bylų dėklą. Patogiausia tai daryti pasirinkus nuorodą "Bylos", esančią po naujos žinutės rašymo langu. Spustelėjus ant šios nuorodos, atsidarys naujas langas su jūsų bylų talpykla. Į ją užkrovus norimus paveikslėlius, jų sąrašo paskutiniame stulpelyje matomos trys piktogramos, kurių paspaudimu automatiškai įterpiamas reikiamas kodas į forumo žinutės rašymo langą. Spaudžiant ant pirmosios piktogramos įterpiamas sumažintas paveikslėlis, ant antrosios visas paveikslėlis, o ant trečiosios tik nuoroda į tą bylą.

Įterpiant tik nuorodą į išorinį paveikslėlį

Jeigu norimas paveikslėlis jau yra patalpintas kur nors internete kitame tinklapyje, papildomai perkelti jį ir į savo bylų dėklą nėra būtina, užtenka tiesiog jo išorinį URL nurodyti tarp dviejų spec. kodų [ img ], o patogiausia tai padaryti pasirinkus paveikslėlio piktogramą iš žinutės laukelio įrankių juostos. Tiesa naudojant šį metodą išlieka pavojus, kad ateityje paveikslėlis forume nebebus matomas, jeigu jis bus pašalintas išoriniame tinklapyje, kurio nuorodą talpinote.

"Prikabinant" juos prie žinutės

Naudojant šį būdą, jokių specialių kodų į patį žinutės tekstą įterpinėti nereikia, o užtenka tiesiog pasirinkti reikiamus paveikslėlius iš savo kompiuterio ir jie vėliau bus rodomi sumažintu pavidalu žinutės apačioje. Norint prikabinti bylas, reikia vieną ar kelis kartus paspausti nuorodą " Prikabinti bylas", esančią po naujos žinutės rašymo laukeliu.