Verslo ir rinkų naujienos » Rytinė akcijų rinkų apžvalga


Autorius: SEB bankas, Parašyta: 2010-08-05 10:25.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=9988


Nors investuotojų nuotaikos pastaruoju metu išlieka pakankamai ramios, tačiau atsiranda vis daugiau naujų nuogąstavimų dėl galimo nuosmukio. Vakar pagrindiniai JAV akcijų indeksai demonstravo nuosaikius 0,4-0,8 proc. prieaugius, tokiu būdu bandydami likviduoti paskutinių trijų mėnesių korekcijos padarinius. Iki paskutinio indeksų reikšmių piko liko apie 5 proc. Jį pasiekus būtų galima tvirčiau jaustis dėl tolesnio finansų rinkų atsigavimo.

Šiandien sprendimus dėl palūkanų normų skelbs Anglijos ir Europos Centrinis bankai. Kaip jau tapo įprasta, pokyčių sulaukti nesitikima. Svarbių makroekonominių naujienų Europoje taip pat nebus, todėl regione prekyba akcijomis turėtų išlikti pakankamai rami. Netikėtumų galėtų pateikti nebent tik vis dar skelbiami pusmetiniai bendrovių veiklos rezultatai. Tuo tarpu JAV paaiškės kassavaitiniai naujų ir besitesiančių bedarbių paraiškų duomenys. Prognozuojamas nežymus šių skaičių mažėjimas, o tai akcijų rinkas neabejotinai veiktų teigiamai.

Nepaisant to, kad anapus Atlanto periodiškai skelbiami neblogi JAV ūkio rodikliai, rinkos ekspertai euforiją stengiasi išsklaidyti, teigdami, jog vien tai viso pasaulio ekonomikų neišgelbės. Pastaruoju metu daugiausia nerimo kelia Kinijos nekilnojamo turto rinka. Vietos valdžios atstovai skolintojams nurodė atlikti naują bankų atsparumo testą, atsižvelgiant į pesimistinį 60 proc. NT rinkos kainų nuosmukį. Per paskutinius metus šalyje naujoms paskoloms buvo suteikta rekordinė 1,4 trilijono JAV dolerių suma, dėl ko ir buvo išprovokuotas dabartinis drastiškas NT kainų šuolis bei galimas didelis nemokių klientų skaičius. Nepaisant to, kol kas Azijos rinkos labiau linkusios atsižvelgti į tai, kas darosi JAV, todėl šįryt Honkongo indeksai liko beveik nepakitę, o Japonijos akcijų rinka kyla net 1,5 proc.

Nesiliaujantys gaisrai Rusijoje suteikė progą spekuliantams uždirbti iš grūdų (ypač kviečių) kainų svyravimų. Per šiek tiek daugiau nei mėnesį kviečių ateities sandorių vertė išaugo 58 proc. Tikėtina, kad dėl grūdų trūkumo Rusijos valdžia gali uždrausti bet kokį jų eksportą iš šalies. Nederėtų nustebti, jei jau artimiausioje ateityje maisto gamintojai ir mažmenininkai pradės didinti ir galutinių produktų kainas.

Baltijos šalių rinkos ir toliau žengia ta pačia kryptimi kaip ir Vakarų Europos ar JAV rinkos. Tą parodo vakarykštis nuosaikus regiono akcijų indeksų kilimas. Taigi, investuotojų susikoncentravimas ties pasaulio kapitalo rinkų pokyčiais ir naujienomis išlieka gana aukštas. Iš kitos pusės skelbiami bendrovių pusmečio rezultatai taip pat įneša savo korekcijų tiek prekybos aktyvumo, tiek kainų pokyčių prasme.

Panašu, kad pastarosiomis dienomis stebėtas Aprangos, Snaigės, Pieno žvaigždių akcijų kainų kilimas išsikvėpė. Tuo tarpu vakar pusmečio rezultatus paskelbė Klaipėdos nafta ir Ūkio bankas. Klaipėdos naftos pajamos šių metų sausio-birželio mėnesiais, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai, paaugo 8,6 proc. iki 72,9 mln. litų. Šis rezultatas yra neblogas signalas pirkėjams, kartu turint omenyje ir tai, kad naujo suskystintų dujų statybos terminalo statybos darbai pradeda materializuotis - rugpjūčio 26 dieną bendrovė šaukia neeilinį visuotinį akcininkų susirinkimą, kuris priims sprendimus dėl terminalo projekto rengimo.

Ūkio banko grupės pirmojo pusmečio konsoliduotas grynasis pelnas sudaro 2,3 mln. litų - 2,8 karto mažiau nei pernai atitinkamą laikotarpį. Vien tik Ūkio banko grynasis pelnas sumažėjo 4,5 karto iki 1,0 mln. litų. Tuo tarpu Ūkio banko grupės vien 2-ojo ketvirčio grynojo pelno pokytis (palyginus su 2009 m. 2-uoju ketvirčiu) buvo nuosaikiai teigiamas: +2,1 proc.

Taline šiandien investuotojai reaguos į vakar pasibaigus prekybai paskelbtus Baltikos rezultatus (konsoliduotas grynasis nuostolis sumažėjo 2,5 karto) ir Tallink Grupp pranešimą, kad liepą keleivių pervežta 3,7 proc. daugiau nei pernai, o krovinių ir keleivių automobilių pervežimo augimo tempai buvo net didesni - atitinkamai 13,3 proc. ir 11,0 proc.