Geri įmonių finansiniai rezultatai paskatino optimizmą JAV akcijų rinkose

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2010-07-23 10:21 Komentarai: (0)
Ketvirtadienį JAV akcijos sparčiai brango dėl geresnių nei laukta bendrovių „3M“, „Caterpillar“, „AT&T“ ir „UPS“ finansinių rezultatų bei prognozių, kiek apraminusių investuotojus dėl ekonomikos atsigavimo. Gamybos sektoriaus atstovė „Caterpillar“ pranešė uždirbusi daugiau pajamų ir pelno nei tikėjosi rinkos dalyviai, daugiausia dėl įrangos kasybos, infrastruktūros ir energijos pramonės įmonėms pardavimų.

Vakar rezultatus skelbė dvi įmonės – „3M“ ir „UPS“ – kartais laikomos visos JAV ekonomikos atspindžiu. Dėl šios priežasties investuotojai atidžiai seka jų rezultatus ir į juos reaguoja panašiai, kaip į skelbiamas ekonomines naujienas. Pramonės produktų, o tiksliau – viskuo nuo lipnios juostos iki filmų plokščiaekraniams televizoriams gamyba užsiimanti bendrovė „3M“ uždirbo daugiau pajamų ir pelno, be to, dėl geresnės paklausos pačiose JAV bei užsienyje pagerino visų 2010 m. pelno prognozę. Pašto siuntų pervežimo kompanija „UPS“ buvo kita svarbi vakar rezultatus skelbusi įmonė, viršijusi tiek pajamų, tiek ir pelno prognozes. Dėl jos verslo pobūdžio investuotojai bendrovės rezultatus taip pat vertina kaip ekonomikos būklės atspindį.

Jau esamų namų pardavimai birželį, lyginant su geguže, smuko 5,1 proc. Šis smukimas buvo mažesnis nei laukta, be to, pardavimai, lyginant su ankstesniais metais, augo 10 proc., todėl naujienos neturėjo didesnės neigiamos įtakos JAV akcijų indeksams.

JAV Prezidentas B. Obama, turėtų pasirašyti Parlamento patvirtintą teisės aktą dėl pratęsiamų bedarbio pašalpų mokėjimo. Per savaitę maždaug 2,9 mln. žmonių būtų pasibaigęs laikotarpis, už kurį mokamos pašalpos, be to, dalis jų pinigų nebegauna jau nuo birželio pradžios, o dabar terminas, per kurį galima kreiptis dėl jų mokėjimo pratęsimo, nukeltas iki lapkričio pabaigos.

Paėjusią savaitę naujų bedarbių skaičius išaugo nuo ankstesnę savaitę pasiektų dvejų metų žemumų (427 tūkst.) iki 464 tūkst. Jau esamų bedarbių skaičius mažėjo nuo 4,710 mln. iki 4,487 mln.

Iždo obligacijų kainos smuko, kaip ir galima tikėtis brangstant akcijoms.

Vakarų Europa

Ketvirtadienį rinkas nustebino paskelbti duomenys apie Europos gamybos ir paslaugų sektorius. Geresni nei laukta rezultatai sugrąžino investuotojams ūpą ir sugebėjo numalšinti jau kurį laiką vyravusius nuogąstavimus, kad ūkio plėtra lėtėja. Tai nebuvo vienintelė palanki naujiena rinkoje, nes lūkesčius viršijo ir euro zonos pramonės nauji užsakymai, vartotojų pasitikėjimas bei D. Britanijos mažmeninė prekyba.

Šiandien euro zona skelbs bankų testavimo nepalankiomis sąlygomis rezultatus. Jau anksčiau dauguma analitikų sutarė, kad testavimo rezultatai tikėtina bus neblogi ir regiono bankai pasirodys stabilūs. „Swedbank“ akcijos kaina vakar pakilo 2,2 proc., kai banko atstovai išsakė nuomonę, kad visi Šiaurės bankai turėtų atsilaikyti prieš testavimo prielaidas. Europos bankų akcijų kainų indeksas vakar pakilo 3,2 proc.

Euro zonos pirkimo vadybininkų indeksas (angl. purchasing manager index) liepą buvo ne tik geresnis nei tikėtasi, bet jo reikšmė padidėjo palyginti su birželiu. Į antrą planą pasitraukusios kalbos dėl regiono viešųjų finansų grąžino pasitikėjimą į rinkas, kur šiuo metu ekonomikos atsigavimas tebeturi savo pagreitį. Vis dėlto ilgesnio laikotarpio perspektyvos kol kas atrodo kiek labiau miglotos ir nepalankių naujienų dar galime sulaukti antrojoje metų pusėje.

Azija

Japonijos vyriausybė svarsto galimybę sumažinti pelno mokestį, kad galėtų dar paskatinti ekonomiką. Pasak jos, sumažintas pelno mokestis nebūtinai sumažins mokesčių pajamas, o šalyse, kuriose pelno mokesčio lygis siekia 20-30 proc., biudžeto pajamų santykis su BVP yra geresnis nei Japonijoje. Šiuo metų Japonijoje pelno mokestis įmonėms sudaro apie 40 proc. (priklausomai nuo įvairių kriterijų, jis šiek tiek skiriasi atskiroms įmonių grupėms) ir yra vienas didžiausių tarp šalių, priklausančių Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai.

Baltijos šalys

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) prognozuoja, kad Latvijos ekonomika šiemet trauksis 3,5 proc. ir tik 2011 metais vėl ims augti, taip pat 3,5 proc. tempu. Nors TVF puse procentinio punkto pagerino Latvijos augimo prognozę, tačiau išliko skeptiškas šalies ekonomikos atžvilgiu – ir šiemet prognozuoja nedarbą pasieksiant 21 proc. Lietuvos ekonomikai prieš keletą savaičių TVF prognozę pakėlė nuo -1,6 proc. iki 2,1 proc.

Vidurio ir Rytų Europa

Ukrainai pavykus sumažinti biudžeto deficitą ir susitarus su Tarptautiniu valiutos fondu dėl naujos paskolos, reitingų agentūra „Standard & Poor‘s“ pranešė, kad gali pagerinti Ukrainos skolinimosi reitingus. Šiuo metu skolinimuisi užsienio valiuta Ukrainai yra suteiktas reitingas „B“, o skolinimuisi vietos valiuta - „B+“. Abiejų reitingų perspektyvos – teigiamos. Pasak agentūros, ji gali pakelti skolinimosi užsienio valiuta reitingą vienų laipteliu – iki „B+“. Tai vis dar yra keturiais laipteliais žemiau, nei investicinio lygio reitingas.

Rusijos mažmeninės prekybos bendrovė „X5 Retail Group“ kreipėsi į Federalinę antimonopolinę tarnybą su prašymu įsigyti didžiausių Rusijos mažmenininkų dešimtuke esančią bendrovę „Kapeika“. Kol kas šio prašymo tikslas yra išsiaiškinti ar yra prasmė pradėti tarpusavio derybas, tačiau sandoriui įvykus jis būtų vertintinas teigiamai abiejų bendrovių atžvilgiu.

Lenkijos mažmeninės prekybos apimtys gegužę augo 4,3 proc., lyginant su ankstesniais metais. Tai spartesnis augimas nei ankstesnį mėnesį (1,6 proc.) ir spartesnis nei prognozuota (3,3 proc.).

Žaliavos

Vakar „WTI“ naftos ateities sandoriai „NYMEX“ biržoje smarkiai išaugo, o tam daugiausia įtakos turėjo džiugios nuotaikos finansų rinkose, kėlusios tiek akcijų, tiek ir žaliavų kainas į viršų. Geresni nei tikėtasi Europos pramonės aktyvumo bei JAV pirmaujančių rodiklių indekso duomenys padėjo sukurti teigiamus lūkesčius rinkose. Be to, silpnėjęs JAV doleris svarbiausių valiutų atžvilgiu taip pat prisidėjo prie naftos kainos išaugimo. Reiktų paminėti ir didėjantį stiprėjančios audros Meksikos įlankoje pavojų, kuris gali sutrukdyti naftos gavybą viename intensyviausių pagal gavybos apimtis regione JAV. Tiesa, daugiau naujienų agentūros „Bloomberg“ apklaustų naftos rinkos dalyvių ateinančią savaitę tikisi naftos pigimo nei brangimo, o viena pagrindinių priežasčių – tikimasi, kad naftos atsargos JAV gali dar padidėti.

Vario kaina Londono metalų biržoje vakar išaugo ketvirtą dieną iš eilės, o kilimo tempas šią savaitę yra įspūdingas. Jį skatina tiek išaugę lūkesčiai, kad daugiausia vario sunaudojančioje valstybėje Kinijoje bus imtasi veiksmų, neleisiančių lėtėti šalies ekonomikos augimui, tiek tebesmunkančios metalo atsargos Londono metalų biržos sandėliuose, tiek ir geresni nei tikėtasi pranešimai apie JAV nekilnojamojo turto rinkos padėtį. Be to, Tarptautinės vario tyrimo grupės paskelbta ataskaita apie pasaulio vario rinkos pokyčius per keturis 2010 metų mėnesius taip pat nudžiugino rinką – vario paklausa lenkė jo pasiūlą pasaulyje, o teigiamas metinis vario sunaudojimas buvo stebimas jau ir išsivysčiusiose valstybėse.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-07-18 » Pozityvios ekonominės naujienos kilstelėjo JAV akcijų indeksus į naujas aukštumas
2025-07-17 » D. Trumpo pareiškimai dėl FED vadovo sudrebino finansų rinkas
2025-07-16 » Aukštesnė JAV infliacija mažina investuotojų rizikos apetitą
2025-07-15 » Finansų rinkose laukimas prieš JAV infliacijos duomenų skelbimą
2025-07-14 » Muitų politikos sumaištis gąsdina finansų rinkas
2025-07-11 » D. Trumpas toliau kelia sumaištį pareiškimais dėl naujų tarifų
2025-07-10 » Nvidia tapo brangiausia įmone istorijoje
2025-07-09 » Dėl JAV politikos neapibrėžtumo finansų rinkose vyrauja laukimo režimas
2025-07-08 » JAV muitų grąžinimas nukeliamas į rugpjūtį
2025-07-07 » JAV muitų politika toliau neramina finansų rinkas

 
Dar nėra komentarų