
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2010-05-10 10:44.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=9505
Viena iš didžiausių Lenkijos statybos kompanijų PBG šiandien paskelbė savo pirmojo šių metų ketvirčio veiklos rezultatus. Nepaisant to, kad minimos bendrovės pajamos ir augo, tačiau tiek veiklos, tiek grynasis pelnas sumažėjo.
Per praėjusį ketvirtį lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus Lenkijos statybos kompanijos PBG pajamos ūgtelėjo daugiau nei trečdaliu iki 469,024 mln. zlotų.
Minimai bendrovei per pirmą šių metų ketvirtį pavyko uždirbti 23,924 mln. zlotų veiklos ir 17,768 mln. zlotų grynojo pelno, t.y. atitinkamai 31,2 ir 23,6 procentais mažiau nei buvo uždirbta prieš metus per tą patį laikotarpį.
Prastesnius PBG kompanijos veiklos rezultatus iš dalies lėmė buvusi gana šalta žiema, kuri trukdė vykdyti tam tikrus statybos darbus.
Lenkijos statybos kompanijos PBG vadovybė prognozuoja, kad per šiuos metus kompanijos pajamos turėtų pasiekti tris milijardus zlotų, veiklos pelnas sudaryti 300 mln. zlotų, na o grynasis pelnas siekti 220 mln. zlotų, t.y. atitinkamai 16, 5 ir 4,5 procentais daugiau nei buvo uždirbta per 2009 metus.
Vienos iš didžiausių Lenkijos statybos kompanijų PBG akcijos, kurios taip pat yra įtrauktos į prestižinį didžiųjų kompanijų WIG20 indeksą, šiandieninės prekybos metu Varšuvos biržoje nepaisant itin gerų nuotaikų vos nežymiai brangsta. Nuo šių metų pradžios šios kompanijos vertybinių popierių vertė jau spėjo ūgtelėti virš dvylikos procentų.