W.Buffett palaiko Goldman Sachs

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2010-05-03 13:09 Komentarai: (9)
Milijardierius Warren Buffett išreiškė savo palaikymą Goldman Sachs bankui, bei pagyrė šio banko vadovą Lloyd Blankfein. Jis mano, kad minėtas bankas neturėtų būti kaltinamas dėl jo klientų patirtų nuostolių iš investicijų į Amerikos rizikingų būsto paskolų rinką, nors šalies finansų rinkų reguliatoriai ir padavė Goldman Sachs banką į teismą.

„Jis daro puikų darbą valdydamas šį banką. Mano pasirinkimas būtų, kad Lloyd Blankfein būtų Goldman Sachs banko vadovu dar šiais, kitais metais ir dar artimiausius dešimt metų“ – pareiškė labai gerai žinomas investuotojas Warren Buffett.

Minimas milijarderius, kuris 2008 metų rudenį per patį krizės piką nepabijojo investuoti penkis milijardus dolerių į Goldman Sachs banką, pastaruoju metu tapo vienas iš aktyviausių šio banko gynėjų, po to kai Amerikos Vertybinių popierių ir biržų priežiūros komisija prieš keletą savaičių apkaltino Goldman Sachs banką, kad šis klientams platindamas savo sukurtus su rizikingomis Amerikos būsto paskolomis susietus skolos įsipareigojimų užtikrinimo instrumentus (CDO), kurie taip pat vadinami dar „Abacus“ pavadinimu, nepateikė jiems visos su šiais instrumentais susijusios informacijos.

„Aš neturiu visiškai jokių problemų su „Abacus“ finansų instrumentais, ir manau, kad aš apie juos suprantu daugiau nei didžioji dauguma“ – pareiškė milijardierius Warren Buffett.

Šiam investuotojui priklausanti investicinė kompanija Berkshire Hathaway kasmet už savo turimas Goldman Sachs priveligijuotas akcijas gauna 500 milijonų dolerių vertės palūkanas. Ši kompanija pagal sudarytą sandorį turi įsigijusi varantus, kurie suteikę teisę už penkių milijardų dolerių sumą įsigyti paprastas Goldman Sachs akcijas, mokant už jas po 115 dolerių už vieną.

Penktadienio prekybą Goldman Sachs akcijos baigė atpigusios iki 145.20 dolerių. Tai reiškia, kad šiuo metu Berkshire Hathaway turimų minimo banko nerealizuotų varantų popierinis pelnas siekia 1.3 mlrd. Dolerių. Prieš tai, kai Goldman Sachs bankas buvo apkaltintas galimu sukčiavimu, popierinis pelnas iš šių varantų siekė apie tris milijardus dolerių.

„Valdyti Goldman Sachs banką, - tai labai sunkus darbas, ir tikrai aš negalėčiau padaryti kažko daugiau ir geriau nei tai daro dabartinis šio banko vadovas“ – negailėjo pagyrų šio banko vadovo atžvilgiu Warren Buffett.

Tuo tarpu Goldman Sachs banko vadovas Lloyd Blankfein atsiprašė už kai kuriuos savo atstovaujamo banko atliktus veiksmus, kurie prisidėjo prie finansų krizės kilimo, bei paragino kompanijas būti labiau skaidresnes.

„Kai kurie Goldman Sachs atlikti veiksmai prisidėjo prie krizės kilimo. Mūsų bankas atliko sandorius su kompanijomis, kurios buvo daug pasiskolinusios pinigų, galbūt netgi per daug. Mes finansavome nekilnojamo turto įsigyjimą, kuris ko gero buvo pastebimai pervertintas“ – atskleidė Goldman Sachs banko vadovas Lloyd Blankfein.
 
1.   Parašė rimtas   2010-05-03 13:34  

Žinoma,kad Buffetas palaikys GS, bet kuris kur nors investavęs sakys,kad tai labai gera akcija. Geras pavyzdys yra Keli su savo pienininkais.Būtų keista, jei žmogus nusipirktų akcijų ir sakytų kad jos yra paskutinis Š. Blogos jos tampa tik tuomet, kai jas parduoda.Taip kad kol tie 5mlrd. bus GS kišenėje, Buffetas labai ilgai dar suoks,koks GS yra geras. Kai iš to popierinio pelno galiausiai bus geras popierinis minusas tuomet jo kalbos truputį pritils,o kai GS akcijos galiausiai kainuos vienaženklį (arba 0,...) skaičių, tuomet jis sakys, kad "I made some mistakes". Viskas paprasta ir suprantama.

 
2.   Parašė C#   2010-05-03 13:39  

Pofik tam Buffetui. Geriau paskaityk pries tai buvusia tema koki pelna jis sugeneravo.

 
3.   Parašė rimtas   2010-05-03 14:49  

Popierinis pelnas dar nieko nereiškia.Aš irgi turiu popierinio pelno bet neskaitau tai pelnu kol nepafiksavau.

 
4.   Parašė OpTiiX   2010-05-03 14:54  

Kaip tai popierinis pelnas? Jo valdomos kompanijos generuoja realius pinigų srautus, apie kokius čia popierius šneki?

 
5.   Parašė rimtas   2010-05-03 15:09  

Apie jo turimas akcijas, kurių kainos prieaugis yra nerealizuotas. Kiek jis pats turi kompanijų ir kiek investavęs į svetimas komentuoti negaliu, bet tikriausiai nuosavų,kur jo balsas būtų paskutinis turi nedaug.

 
6.   Parašė OpTiiX   2010-05-03 15:22  

Tai jis nelabai kreipia dėmesį į tą prieaugį. Jam svarbu, kad Berkshire valdomos firmos gamintų pinigus, ką jos puikiai ir daro. Su tokiais mastais vistiek nelabai ką paspekuliuosi rinkoj.

 
7.   Parašė rimtas   2010-05-03 15:45  

Tai va tas ir yra kad nelabai paspekuliuosi.Jo visa kompanija ir visos investicijos irgi eina kartu su rinkos trendu,ką pilnai atspindėjo 2008m smigimas, kuomet Berkshire patyrė nuostolius.Rinkai gryžus iš kontrtrendinio ralio į pagrindinį trendą jo kompanija lygiai taip sėkmingai skaičiuos nuostolius,kaip dabar pelnus.O kadangi Bufeto filosofija yra pagrysta prieš tai buvusios bulių rinkos sėkme r tikėjimu Amerikos šviesiu rytojum, jis aišku neskubės nieko nusimesdinėti, bet aš pilnai tikiu, kad jei dar bus gyvas, tikrai pigiai atsiskies kažkur apie vidurį downtrendo(po RP), kaip padarė su GS. Bet kas jam iš to jei vistiek viską labdarai atiduos. Bent jau mirs su laurais, čia turbūt jau ne piniguose jam laimė o pačiame procese.

 
8.   Parašė C#   2010-05-03 15:54  

Pagrindinis trendas rimtas akciju rinkoje nuo jos gyvavimo pradzios yra i virsu, butent pagal toki trenda buffis ir prekiauja ir jam visi tie P3 tai tik gera proga apsipirkt pigiau geru daiktu visokiu

 
9.   Parašė OpTiiX   2010-05-03 19:16  

Tikra tiesa. Buffettas niekada neužsiima prognozuot rinkos, jis žiūri tik į verslą. Jei kažkas atiduoda gerą verslą pigiai - perka. Jei kažkas perka nelabai gerą verslą brangiai - parduoda. Nieks nežino kur ta rinka eis, svarbu visada išnaudot gerą progą.