Verslo ir rinkų naujienos » JAV akcijos toliau brango dėl geresnių nei tikėtasi bendrovių finansinių rezultatų


Autorius: Finasta, Parašyta: 2010-04-21 10:39.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=9392


Prie JAV akcijų brangimo antradienį prisidėjo augančios energijos kainos ir naujienos apie geresnius nei tikėtasi pelnus. Pasibaigus prekybai „Apple" paskelbė savo finansinius rodiklius, kurie gerokai viršijo lūkesčius, daugiausia dėl „iPod" ir „iPhones" pardavimų. Be to, įmonė paskelbė geresnę nei tikėtasi II ketv. rezultatų prognozę ir akcijos poprekybinėje sesijoje brango beveik 6 proc.

„Yahoo" pranešė apie geresnį nei tikėtasi pelną bei prastesnius pardavimus, nei buvo prognozuojama. Kaip ir buvo galima tikėtis savaitės pradžioje, tokiu atveju akcijos kaina smuko, nes investuotojai šiuo metu jau nebepasitenkina pelnais ir laukia signalų apie atsigaunančios ekonomikos įtaką pardavimams. Poprekybinėje sesijoje „Yahoo" prarado apie 4 proc. vertės. Tiesa, su „IBM" buvo priešingai - po geresnių nei tikėtasi rezultatų akcija pigo investuotojams skubant „fiksuoti pelnus". „Goldman Sachs" akcijos pigo nepaisant gerų rezultatų, bet dėl kitos priežasties nei „IBM" - dėl pastaruoju metu pradėto tyrimo.

Geresnius nei laukta rezultatus paskelbė ir „Coca-Cola", „Johnson & Johnson". Kol kas paskelbti įmonių finansiniai rezultatai atitinka lūkesčius: pajamos augo vidutiniškai 11 proc., pelnai - 45 proc.

Vakarų Europa

Antradienį Vakarų Europos akcijų indeksai judėjo į viršų. Vokietijos investuotojų pasitikėjimas lenkė lūkesčius, o bankų akcijų kainos kiek atsigavo po pirminės reakcijos į naujienas apie „Godman Sachs". Bankas „Reiffeisen" savo ruožtu pabrango 10,7 proc. po to kai buvo patikslintos detalės dėl patronuojančio ir dukterinio banko jungimąsi. Automobilių sektorius vakar taip pat kilo į viršų - rinką išjudino „Daimler" paskelbęs geresnius nei tikėtasi I ketv. rezultatus, bendrovės akcija pabrango 7,4 proc.

Šiandien Atėnuose prasideda derybos su tarptautiniais kreditoriais, tokias kaip Tarptautinis valiutos fondas ir Europos Komisija, dėl sąlygų aktyvuosiančių anksčiau numatytų 45 mlrd. eurų paskolos suteikimą Graikijai. Šalies viešieji finansai balansuoja ties bankroto riba. Šio susitikimo rezultatai bus įdėmiai stebimi investuotojų ir nuo jų priklausys kuria kryptimi judės tiek Graikijos vyriausybės vertybinių popierių pajamingumai, tiek euro kursas.

Vokietijos ir euro zonos investuotojų pasitikėjimo rodikliai balandžio mėnesį viršijo ekonomistų prognozuotas reikšmes. Ekonomikos ir finansų ekspertų gretose pasitikėjimas gerėjo dėl besitaisančios padėties darbo rinkoje tiek dėl silpnesnio euro. Vokietijos ekonomika, orientuota į eksportą ir būdama viena atviriausių euro zonoje jaučia naudą dėl augančių Azijos rinkų, o silpna vietinė valiuta gerina euro zonos gamintojų konkurencingumą tarptautinėje arenoje. I geresnį investuotojų pasitikėjimą vakar sureagavo ir Vokietijos vyriausybės vertybinių popierių pajamingumai. Geresni ekonomikos lūkesčiai juos stumtelėjo 2 baziniais punktais į viršų iki 3,1 proc.

Azija

Japonijos akcijos brango elektronikos gamintojams paskelbus geresnius nei tikėtasi pirmojo ketvirčio finansinius rezultatus. Bendrovės „Elpida", kuri yra didžiausia Japonijoje kompiuterių atminties gamintoja, akcijos brango 4,8 proc. po to, kai buvo paskelbta apie pirmąjį per trejus metus pelną. Imonės „Toshiba", kuri taip pat gamina kompiuterinę atmintį, akcijos brango 3,5 proc. Nusilpus jenai automobilių gamintojos „Honda Motor" akcijos brango 2 proc., nes apie 80 proc. pajamų ši bendrovė gauna iš užsienio ir silpnesnė jena jai palanki.

Šįryt Kinijos akcijų indeksai kilo pirmą kartą per paskutines penkias dienas. Indeksas CSI 300 išaugo beveik 1,5 proc., bet jis yra beveik 10% žemesniame taške nei šių metų pradžioje. |domu, kad šiandien daugiausia brango farmacijos bei vartojimo sektoriuose veikiančių įmonių akcijos, investuotojams ieškant saugių aktyvų, kurių nepaliestų vis griežtesnė valstybės politika, siekianti neleisti perkaisti šalies ekonomikai ir pristabdyti nekilnojamojo turto kainų augimą. Todėl pastaruoju metu investuotojai yra kiek atsitraukę nuo tų įmonių, kurios užsiima finansinio tarpininkavimo, nekilnojamojo turto vystymo ir statybų veikla.

Vidurio ir Rytų Europa

Lenkijos metinis pramonės produkcijos apimčių augimas kovą išaugo dėl didesnės užsienio paklausos ir buvo didžiausias per dvejus metus. Produkcijos apimtys didėjo 12,3 proc., kai ankstesnį mėnesį - 9,2 proc. Metinis augimo tempas yra didžiausias nuo 2008 m. balandžio. Paskelbus šiuos duomenis zlotas sustiprėjo 0,3 proc. Gamintojų kainos, laikomos ankstyvu infliacijos rodikliu, kovą augo antrą mėnesį iš eilės, bet buvo 2,4 proc. mažesnės, nei prieš metus.

Serbijos centrinis bankas antradienį nepakeitė bazinės palūkanų normos (BPN) ir ji išliko rekordiškai maža (8,5 proc.). Prieš pradedant mažinimo ciklą (2008 m. pabaigoje) Serbijos BPN siekė 17,75 proc. Toks sprendimas buvo priimtas dėl vangios paklausos, kuri lemia palyginti nedidelę infliaciją (4,4 proc., kai Serbijos bankui priimtinas intervalas yra 4-8 proc.).

Rusija pagaliau įvardino orientacinį šalies euroobligacijų pajamingumą. Dešimties metų Rusijos euroobligacijų pajamingumas bus nemažesnis nei 5 proc. Pagal orientacinį pajamingumą galima spręsti, kad skirtumas tarp dešimties metų JAV valstybės obligacijų ir Rusijos euroobligacijų bus apie 137,5 bazinių punktų, o tarp penkių metų - 125 baziniai punktai. Kol kas ši informacija yra neoficiali, tačiau tai kaip „neoficialus kainoraštis" prieš skelbiant oficialią informaciją, sakė informacijos šaltinis iš stambaus Rusijos banko, kuris nenorėjo būti atskleistas.

Žaliavos

Antradienį šviesiosios „WTI" naftos kaina „NYMEX" biržoje pagaliau sugebėjo parodyti teigiamą pokytį ir pakilti 0,9 proc. Daugiausia prie naftos pabrangimo prisidėjo vakar vakare Amerikos naftos instituto paskelbti duomenys apie kritusias žaliavinės naftos, benzino bei vidurinio distiliavimo produktų atsargas. Investuotojai šiandien po pietų lauks JAV energetikos administracijos skelbsimos oficialios ataskaitos apie naftos atsargų pokyčius per praėjusią savaitę, kurą rinkos dalyviai pasitiki daug labiau. Prie naftos kainos kilimo prisidėjo ir pranešimai apie skrydžiams atsilaisvinančią Europos oro erdvę, kuri laikinai buvo labai stipriai sumažinusi aviacinio kuro paklausą pasaulyje. Tai iškart lėmė išaugusias aviacinio kuro atsargas didžiuosiuose oro uostuose, kurios atitinkamai artimiausiu metu kels sumaištį, priimant naujus užsakymus iš naftos perdirbimo gamyklų.