Verslo ir rinkų naujienos » Fondai žaidžia prieš svarą


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2010-04-01 12:00.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=9281


Trys didžiausi ir pagrindiniai Europietiški alternatyvūs hedge fondai nuo šių metų pradžios jau uždirbo keliasdešimt milijonų svarų spekuliuodami valiutų rinkoje, t.y. žaisdami prieš svarą bei darydami prielaidą, kad ši valiuta nuvertės kitų valiutų atžvilgiu, rašo Financial Times dienraštis.

Trijų pagrindinių Europos hedge fondų, t.y. Man Group, Winton Capital ir BlueCrest, kurie bendrai valdo 37 mlrd. Eurų vertės aktyvus, veiksmai rodo, kad šie ir toliau prognozuoja svaro vertės kritimą kitų valiutų atžvilgiu.

Svarą šortina ir kiti mažesni ir mažiau žinomi hedge fondai. Pagrindinis motyvas dėl svaro silpnėjimo, tai neaiškumas susijęs su šalyje vyksiančiais rinkimais jau šių metų gegužę, bei prasta šalies ekonomikos bei finansų būklė ir gan didelis biudžeto deficitas.

Svarui spaudimą pastaraisiais mėnesiais darė, dėl Gordon Brown vyriausybės veiksmų skatinant ekonomiką, pastebimai šoktelėjusi šalies viešoji skola.

Praėjusią savaitę pristatytas Britų biudžetas 2010-11 finansinių metų laikotarpiui buvo teigiamai sutiktas tarp rinkos dalyvių, tačiau skelbiami įvairūs šalies makroekonominiai ir verslo lūkesčių bei veiklos rodikliai ir toliau nenuteikia itin optimistiškai.

Remaintis Financial Times dienraščio informacija, hedge fondų valdytojai neanalizuoja rodiklių susijusių su šalies ekonomikos fundamentais, o tiesiog naudojasis kompiuteriniais modeliais, kurių pagalba galima nuspėti tolesnę kryptį rinkose artimiausiais mėnesiais, ir pagal tai jie vykdo investicijas.

Nuo šių metų pradžios svaras dolerio atžvilgiu jau spėjo nuvertėti beveik šešiais procentais, na o Šveicarijos franko atžvilgiu svaras jau spėjo nukristi virš keturių procentų. Tuo tarpu euro atžvilgiu svaro kursas per tą patį laikotarpį išliko faktiškai nepakitęs.

Priminsime, kad gerai žinomas investuotojas bei milijardierius George Soros 1992 metais uždirbo vieną milijardą dolerių šortindamas svarą, t.y. investuodamas į jo susilpnėjimą, kuris netgi devalvavosi, po to kai iškrito iš Europietiško valiutų stabilizavimo mechanizmo.

Hedge fondai taip pat nemažai uždirbo, kuomet prasidėjus krizei šortino Britų didžiųjų bankų akcijas, na o šiais metais pasinaudojo galimybę uždirbti, dėl Graikijos problemų, ir iš euro silpnėjimo.