„Turėtume atimti beisbolo lazdą iš Paul Krugman rankų, manau, kad jo teiginiai yra visiškai klaidingi“ – teigė jis.
Prieš kelias dienas ekonomistas Paul Krugman paragino Amerikos valdžią imtis aktyvesnių veiksmų ir padidinti spaudimą Kinijai, kad ši leistų sustiprėti juaniui. Jo nuomone, per nelyg pigus ir akivaizdžiai neįvertintas juanis kitų valiutų atžvilgiu, trukdo pasaulio ekonomikos atsigavimui ir vystymuisi.
„Tai yra veidmainiavimas, kai amerikiečiai priskiria ypatingą padėtį savo valiutai, tačiau kinams to nesiūlo daryti. Ypač tada, kai Kinijos besivystančiai ekonomikai, kurios finansinė sistema yra faktiškai tik pradinėje stadijoje, reikia žymiai labiau bazinės ir kontroliuojamos valiutos, nei to reikia išsivysčiusioms šalims tokioms kaip Amerika“ – pareiškė Morgan Stanley banko Azijos regione vadovas Stephen Roach.
Jis teigia, kad vietoj to, kad amerikiečiai darytų spaudimą kinams, jie turėtų susikoncentruoti ties didesniu nuosavu taupymu ir ekonomikos efektyvumo didinimu.
„Esu šiek tiek nustebęs dėl to, ką sako Stephen Roach. Tai ką aš sakiau nebuvo vien tik tušti žodžiai, o tokią nuomonę susidariau po atliktos rimtos ir išsamios ekonominės analizės. Turime globalią ekonomiką, kurios augimą stabdo kinai, kurie dirbtinai mažina savo valiutos vertę“ - pareiškė Nobelio premijos laureatas bei ekonomistas Paul Krugman.
Jis teigia esantis nustebęs, kad Morgan Stanley banko Azijos regione vadovas Stephen Roach mano, jog bus sulaukta pozityvių rezultatų padidinus taupymą Amerikoje, tuo pačiu nepadidinant juanio vertės kitų valiutų atžvilgiu.
„Iš kur tuomet atsirastų alternatyvi paklausa prekėms ir paslaugoms“ – retoriškai paklausė ekonomistas Paul Krugman.
Tačiau minimas ekonomistas pripažįsta, kad taupymo mąstai Amerikoje turi padidėti, tačiau tai turi įvykti ilgalaikėje perspektyvoje, o ne dabar.