Verslo ir rinkų naujienos » JAV akcijos brango penkta sesija paeiliui


Autorius: Finasta, Parašyta: 2011-07-04 11:09.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=9179


Penktadienį JAV akcijų indeksai ženkliai išaugo. Dow Jones Industrial indeksas pašoko 1,36 proc., S&P 500 indeksas kilo 1,44 proc., o Nasdaq indeksas brango 1,53 proc. Bendras visos savaitės indeksų prieaugis buvo didžiausias per pastaruosius du metus. Brango visų sektorių akcijos - tik 7 bendrovių iš 500 sudarančių S&P 500 indeksą akcijos pigo. Didžiausiu kilimu išsiskyrė technologijų ir pramonės sektoriai, kurių akcijų kainos per savaitę šoktelėjo daugiau nei 6 proc.

Bendrų teigiamas nuotaikas papildė greitesniu nei laukta tempu augęs ISM gamybos indeksas. Paskelbta, kad indekso reikšmė birželį siekė 55,3, nors buvo tikėtasi, kad ji nukris iki 52. Netikėtas augimas rodo, kad po truputį atsigauna Japonijos stichinės nelaimės sutrikdytas pramonės sektorius.

Mokėjimo kortelių gamintojų „Visa" ir „Mastercard" akcijos ir toliau įspūdingai brango - apie 4 proc. Per savaitę užfiksuotas atitinkamai 20 ir 15 proc. augimas.

Šiandien JAV akcijų biržos nedirba dėl visuotinės šventės -nepriklausomybės dienos.

Vakarų Europa

Vakarų Europos akcijų indeksams praėjusi savaitė buvo geriausia šiemet. Išskyrus Islandiją, kilo visų Europos šalių nacionaliniai akcijų indeksai. D. Britanijos FTSE 100 vertė išaugo 5,1 proc., Vokietijos DAX - 4,2 proc., Graikijos akcijų indeksas ASE - 6,2 proc.

Daugiausia dėmesio sulaukė finansų sektoriaus akcijos, paprastai jautriausiai reaguojančios į ekonominio klimato pokyčius.

Investuotojų lėšos plūstelėjo į rinką, po to kai Graikijos parlamentas patvirtino vyriausybės siūlomą biudžeto išlaidų mažinimo projektą ateinantiems penkiems metams. Fundamentali Graikijos būklė nuo to nepasikeitė ir šalies skola per vieną dieną nepranyko, tačiau taupumo plano patvirtinimas Graikijai atvėrė kelią gauti taip reikalingą tarptautinę paskolą. Euro zonos finansų ministrai sutiko iki liepos vidurio Graikijai pervesti 8,7 mlrd. eurų. Dėl tokių naujienų, bendra euro zonos valiuta praėjusią savaitę stiprėjo didžiosios dalies valiutų atžvilgiu. Šį ketvirtadienį posėdžiauja Europos centrinis bankas (ECB). Visi „Bloomberg" apklausti ekonomistai tikisi, kad ECB padidins bazinę palūkanų normą nuo 1,25 proc. iki 1,5 proc.

Euro zonos pirkimo vadybininkų indeksas skaičiuojamas gamybos sektoriui birželio mėnesį dar sumažėjo ir šiuo metu siekia savo mažiausią vertę nuo 2010 metų pradžios. Tokia statistika tik dar kartą patvirtina jau anksčiau ekonomistų išsakytas nuomones, kad regiono plėtra ima lėtėti.

Nedarbo lygis euro zonoje gegužės mėnesį siekė 9,9 proc. ir nemažėja jau trečias mėnuo iš eilės.

Azija

Šiandien Azijos akcijų indeksai tęsė praėjusią savaitę vyravusią teigiamą tendenciją. įspūdingą augimą rodė Kinijos akcijų indeksas CSI 300, pakilęs 2,25 proc. Nedaug atsiliko Honkongo akcijų indeksas Hang Seng pašokęs 1,78 proc., bei Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 pabrangęs 1,12 proc. Penktadienį paskelbti geresni nei tikėtasi JAV ISM gamybos indekso duomenys davė teigiamą impulsą pramonės sektoriaus bendrovėms Azijoje. Brango didžiausių mašinų gamintojų akcijos, tarp kurių lyderiavo „Honda Motor" akcijos, brangusios 3,5 proc. Solidžiu augimu pasižymėjo ir technologijų sektoriaus bendrovės. „Samsung Electronics" akcijos brango 3 proc. Blėstantis pesimizmas dėl Graikijos skolų krizės atsispindėjo ir finansinio sektoriaus bendrovių akcijų brangime. Investuotojai pamažu grįžta į ši sektorių, o šiandien daugumos Azijos bankų akcijos brango virš 2 proc.

Baltijos šalys

Penktadienis Vilniuje pagal aktyvumą buvo panašus į ketvirtadienį. Biržos apyvarta siekė 1,8 mln. eurų, o indeksas kilo ir vėl nežymiai. Didžiąją dalį apyvartos pasiglemžė „Sanitas" akcijos, kurių perleista už 1,41mln. eurų, o kaina pakilo iki 9,75 euro. Čia vis dar vyksta institucinių investuotojų portfelių persistumdymas, tačiau gali būti, kad jis jau eina į pabaigą. Ketvirtadienį stipriai pigusios „Aprangos" akcijos penktadienį sugebėjo 2,41 proc. atsitiesti. Tai lėmė ne tik atsitiesimas po akcijų išpardavimo, bet ir paskelbti neblogi birželio mėnesio pardavimų rezultatai. Taip pat iš Nasdaq OMX Baltic 10 išbrauktos „Linas Agro Group" akcijos nesugebėjo atsitiesti ir jų kaina šiandien liko nepakitusi. Apyvarta taip pat nebuvo įspūdinga -26 tūkst. eurų. Talino birža aktyvumu gerokai atsiliko ir tai tampa vis dažnesnis atvejis. Biržos apyvarta siekė 564 tūkst. eurų, o indeksas po užsitęsusios korekcijos penktadienį kilo net 1,79 proc. Vienintelė pigusi akcija buvo „Silvano Fashion Group", prekybos dienos pabaigoje kainavusi 3,259 euro. Rygos biržos prekybos sesija niekuo neišsiskyrė nuo kitų. Apyvarta siekė 59 tūkst. latų, o indeksas krito 0,68 proc.

Žaliavos

„WTI" naftos ateities sandorių kaina „NYMEX" biržoje penktadienį krito 0,5 proc. Rinka praėjusią savaitę pakankamai neutraliai sureagavo į JAV vykusį aukcioną, kurio metu buvo parduota 30 mln. barelių žaliavinės naftos iš strateginių šalies rezervų. Penktadienį paskelbti preliminarūs aukciono rezultatai, kurie parodė, kad šios naftos paklausa buvo ganėtinai stipri. Didžiausiais šios naftos pirkėjais tapo naftos perdirbimo bendrovė „Valero", naftos milžinė „Shell" bei naftos prekybininkė „Vitol". Beje, „Goldman Sachs" sumažino galimą atsargų paleidimo į rinką efektą kainai, nes kitos šalys paprasčiausiai sumažins privalomų naftos rezervų ribą, o ne paleis perteklines atsargas tiesiai į rinką. Verta atkreipti dėmesį ir į Kuveito atstovų komentarus, kurie teigia, kad ši šalis laukia naftos kainos tarp 90 ir 100 JAV dolerių už barelį šių metų II pusm. Šiandien prekyba „WTI" naftos ateities sandoriais pačioje biržoje nevyks, bus sudaromi tik elektroniniai sandoriai, tad didesnių kainos svyravimų neturėtų būti.