FED netikėtai visus nustebino, nes padidino diskonto normą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2010-02-19 12:13 Komentarai: (6)
Amerikos Federalinis Rezervų bankas visiškai netikėtai po ketvirtadienio prekybos šalies akcijų biržose ėmė ir padidino ketvirtadaliu iki 0.75 procentų diskonto normą, kuri yra skirta tiesioginėms paskoloms bankams. Šiuo žingsniu FED siekia paskatinti finansų institucijas, kad šios labiau remtųsi pinigų rinkomis, o ne Centriniu banku, savo trumpalaikio likvidumo poreikiams patenkinti.

Amerikos Federalinio Rezervų banko pranešime teigiama, kad atlikti pakeitimai skirti dar labiau normalizuoti FED turimas skolinimo priemones. Šie pakeitimai neturėtų sugriežtinti finansines sąlygas namų ūkiams ir įmonėms, ir taip pat tai nėra joks signalas, dėl ekonomikos ir pinigų politikos pokyčių perspektyvų.

Šie netikėti Amerikos Federalinio Rezervų banko atlikti veiksmai sukėlė dolerio sustiprėjimą euro ir kitų valiutų atžvilgiu. Analitikai ir rinkos dalyviai spėlioja, kad netrukus FED padidins ir bazinę palūkanų normą, kuri šiuo metu yra istorinėse žemumose ir sudaro vos 0,25 procentus.

Po paskelbtos informacijos, kad FED padidino diskonto normą, skirtą tiesioginėms paskoloms bankams, euras dolerio atžvilgiu susilpnėjo net nuo 1,3615 dolerių už eurą iki net 1,3455 dolerių už eurą. Paskutinį kart už vieną eurą tiek dolerių buvo mokėta tik praėjusių metų gegužės viduryje.

Po to kai reitingų agentūros sumažino Graikijos kredito reitingą ir pasirodė vis daugiau nuogąstavimų dėl galimo Graikijos nemokumo, dėl gerokai per didelio biudžeto deficito, euras ėmė praradinėti savo pozicijas dolerio atžvilgiu. Vėliau paaiškėjo, kad ne tik Graikija, tačiau ir kitos euro zonos šalys turi rimtų problemų, dėl per didelių savo biudžetų deficitų. Rinkos dalyviai ėmė spėlioti, kad Amerikos Centrinis bankas ims didinti bazinę palūkanų normą anksčiau nei Europos Centrinis bankas. Visą tai dar labiau silpnino eurą dolerio atžvilgiu, tad nuo praėjusių metų lapkričio pabaigos euras dolerio atžvilgiu susilpnėjo net nuo 1,5135 dolerių iki net 1,3480 dolerių už vieną eurą, arba net vienuolika procentų.

Neigiamai į FED paskelbtą žinią sureagavo ir investuotojai prekiaujantys indeksų ateities sandoriais, kurie šiuo metu raudonuoja.
 
1.   Parašė Marazaz   2010-02-19 09:03  

na zinia manau sveikintina. ir laikas geras. panasiai kaip devalvacija - atsikeli ryte ir turi -20%. susitaikai ir eini darban. o jei diena ta padarytu tai sell mygtukas i stala sulystu

 
2.   Parašė vaidas7777   2010-02-19 11:11  

Aha, pagal Ashamaną zhopa pareina Amerikai...

 
3.   Parašė kikas   2010-02-19 12:06  

dar nieks nepareina... cia tik gelytes

 
4.   Parašė newbie   2010-02-19 13:48  

bet įdomus sutapimas: vienu metu vykstantis Graikijos ir visų PIIGS šalių finansinių bėdų "suradimas" ir išviešininmas; po to užvažiavimas ant Anglijos finansų būklės ir oplia - "neplanuotas" FED sprendimas. Obettačiau - kažkodėl labai greitai gesinami tie reti probleminių ES šalių finansų palyginimai su amerikosais. Kaip kažkur kažkas pastebėjo - gal todėl, kad graikai lyginant su jankiais atrodo kaip nekalti kūdikiai...

 
5.   Parašė sliux   2010-02-19 14:03  

Va va, labai gera newbie pastaba. Čia ne kas kitas kaip bandymas užmaskuoti dar didesnes pačios JAV bėdas. Įtariu su skolos pardavimu visai prasti popieriai jau pas juos ir kai šita spiralė pilnai įsisuks, visokios Graikijos ir kitos "kiaulių" bėdos atrodys juokingai mažos.

 
6.   Parašė vaidas7777   2010-02-19 14:11  

Dar Obama susitinka su Dalai Lama, piktina Kiniją... O pati Kinija investuoja Irane... Viskas dėl bapkių... Šiaip dabar manau USA siurbs investicijas iš kitur, nes tampa čia patrauklu investuoti. Tik kaip su skola? Karui, socialiniems projektams ir kitiems chiudams?