FED praėjusiais metais uždirbo rekordinį pelną

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2010-01-12 15:17 Komentarai: (1)
Amerikos Federalinis Rezervų bankas per praėjusius metus uždirbo rekordinį pelną. FED gautą net 45 mlrd. Dolerių vertės grynąjį pelną planuoja sugražinti šalies Iždo departamentui. Amerikos Centrinis bankas praėjusiais metais ėmėsi aktyvių ir beprecedentinių veiksmų gelbėdamas šalies finansų sektorių nuo kracho ir gaivindamas šalies ekonomiką.

Kaip minėta per praėjusius metus Amerikos Federaliniam Rezervų bankui pavyko uždirbti rekordinį net 45 mlrd. Dolerių vertės grynąjį pelną, kuris yra didžiausias per šio banko 96 metų istoriją, skelbia Washington Post dienraštis remdamasis pateiktu viešuoju dokumentu.

Amerikos Federalinis Rezervų bankas išlaiko save iš atliekamos nuosavos veiklos operacijų gaunamų pajamų. Paskutinį kart FED rekordinį pelną buvo uždirbęs 2007 metais, kuomet jis siekė 34.6 mlrd. Dolerių.

Pranešime teigiama, kad didėjusias Amerikos Federalinio Rezervų banko pajamas lėmė Centrinio banko vykdyta agresyvi obligacijų supirkimo programa, tokiu būdu palūkanos smuktelėjo žemyn bei buvo skatinamas augimas.

Praėjusių metų pabaigoje FED turėjo įsigijęs 1.8 trilijonų dolerių vertės Amerikos valstybines obligacijas bei kitus skolos vertybinius popierius, kai metais anksčiau turimų skolos vertybinių popierių vertė sudarė tik 497 mlrd. Dolerių. Na o didžiausią pelną Amerikos Federaliniam Rezervų bankui atnešė gaunamos palūkanos iš investicijų.

FED taip pat uždirbo pinigų teikdamas skubias paskolas ir vykdydamas specialias programas, kad paremtų paskolų išdavimą.

Nors Amerikos Federalinis Rezervų bankas ir pranešė apie išduotų paskolų bankui Bear Stearns bei draudimo bendrovei American International Group vertės sumažėjimą, tačiau FED per praėjusius metus iš šių paskolų palūkanų forma susigražino 4.7 mlrd. dolerių vertės lėšas.
 
1.   Parašė lyderis2   2010-01-12 20:25  

Va čia tai pavyzdys kaip reikia dirbti: spausdini sau pinigus, juos investuoji ir uždirbi milijardus(tuos pačius pinigus, kuriuos ir pats pagaminai)