
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2009-04-07 12:16.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=7141
Amerikos ekonomika yra ilgalaikės recesijos fazėje, ir jos situacija tikrai nepagerės šiais metais, na o šalies bankai kaip visuma yra nemokūs, teigia žinomas investuotojas, filantropas bei milijardierius George Soros.
„Nesitikiu, kad Amerikos ekonomikos padėtis pagerės trečiam arba ketvirtam šių metų ketvirtyje. Manau, kad nuosmukio laikotarpis bus ilgas“ – atviravo žinomas investuotojas.
George Soros teigia, kad šalies ekonomikos krypties pokyčiai galėtų panašėti į apverstą kvadratinę šaknį.
„Jūs pasiekiate dugną, po to automatiškai kažkiek nuo jo atšokate, tačiau tolesnis atšokimas nesivysto V raidės pagrindu, ir jūs vėl nusileidžiate žemyn daugiau nei prieš tai buvote kritęs ir gan ilgai tose žemumuose išliekate“ – prognozuoja jis.
Žinomo investuotojo bei milijardieriaus nuomone, svarbiausia yra sutvarkyti finansų sistemą, t.y. bankus bei nekilnojamo turto sektorių, kol tai nebus padaryta rimtesnio atsigavimo rinkose tikėtis neverta.
George Soros teigia, kad JAV valdžios šiuo metu vykdomas taip vadinamas bankų „streso“ testas, tai yra geras žingsnis norint nustatyti kokio kapitalo reikia kiekvienam bankui, bei vėliau juos rekapitalizuoti. Tačiau tuo pačiu jis pastebi, kad tikrosios turto vertės nustatymo reikalavimų sušvelninimas, kuomet bankų turimas investicinis turtas nebūtinai galės būti nustatytas pagal esamą rinkoje vertę, t.y. kainą, gali prailginti taip vadinamų „zombių“ bankų egzistavimą, kas tikrai nepagelbės šalies ekonomikai.
Jis taip pat pastebi, kad doleriui spaudimas atsirado po to, kai Kinai pasiūlė jį, kaip pagrindinę rezervine valiutą pakeisti specialia nauja tarptautine valiuta.
George Soros mano, kad tam tikro atsigavimo galima tikėtis jau kitais metais, tačiau kada tiksliai tai gali nutikti priklauso nuo recesijos mąsto. Žinomas investuotojas labai palankiai atsiliepė apie Kiniją, teigdamas kad ši valstybė turėtų pati pirmoji išbristi iš visą pasaulį apėmusios pasaulinės krizės, ir tai gali įvykti netgi šiemet. Jo nuomone, Kinija turėtų patraukti paskui save ir likusias šalis, bei bus neabejotina ekonomikos atsigavimo lyderė.
Milijardierius taip pat pastebėjo, kad tos Europos sąjungos šalys, kurios turi įsivedusios eurą, turi nemažą pranašumą prieš kitas šalis, tai turėtų ateityje sustiprinti šią sąjungą. Nors Tarptautinio Valiutos fondo ir kitų organizacijų skiriamos lėšos turėtų stabilizuoti padėtį ir pagelbėti Rytų ir Centrinės Europos šalims, tačiau Baltijos šalių ekonomikų laukia didelės ir rimtos problemos bei smarkus nuosmukis, tuo tarpu Ukraina jau netrukus apskritai gali bankrutuoti.