
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2009-02-25 12:46.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=6677
Amerikos valdžia padarytų klaida, jei imtų nacionalizuoti šalies bankus, nes tai gali sukelti labai rimtą nestabilumą, ir valdžia neturėtų rizikuoti, mano didžiausios obligacijų fondų valdytojos „PIMCO“ kompanijos vadovas Bill Gross.
„Amerikos ir pasaulio finansų sistemai reikia, kad vėl galima būtų palankiomis sąlygomis pasiskolinti ir kad kredito rinka būtų atvira, na o bankų nacionalizacijos visiškai nereikia“ – mano jis.
Bill Gross vykdo ir toliau tą pačią pasirinktą investavimo strategiją, t.y. perka skolos vertybinius popierius, kurių kompanijas palaiko vyriausybė.
Jis teigia, kad dar per anksti spręsti, ar Amerikos ekonomika patiria tik recesiją, su palyginti trumpu nuosmukiu, ar jos laukia galbūt netgi gili depresija. Jo nuomone, Amerikai nacionalizuoti bankus nebūtų taip paprastai, palyginus su tuo, ką praeityje darė Švedijos valdžia savo šalyje.
„Švedijoje nebuvo tiek daug bankų bei kitų finansų institucijų, kurias reikėjo būtinai nacionalizuoti, tuo tarpu mūsų šalyje veikia net 7500 bankų, neskaitant įvairių kitų finansų institucijų, kurių daugumą be abejonės reikėtų perimti“ – primena Bill Gross.
„Jeigu jūs manote, kad leisti bankrutuoti „Lehman Brothers“ bankui buvo klaida, tada pažiūrėkite kokį efektą duos „Citigroup“ arba „Bank of America“ bankų nacionalizavimas. Manau, kad JAV valdžios pagrindinis tikslas turėtų būti rekapitalizuoti finansų institucijas, t.y. įlieti į jas daugiau reikiamo kapitalo, išlaikant pagrindinę infrastruktūrą kredito rinkose. Tuo tarpu vienakryptė nacionalizacija ir kredito įstaigų mažinimas norimo efekto nesuteiks“ – mano didžiausios obligacijų fondų valdytojos „PIMCO“ kompanijos vadovas.
„Rinkoje jaučiama baimė, kad Amerikos skolos popieriai gali netekti investuotojų pasitikėjimo, tad dabar vyksta savotiškas dolerio tvirtumo išbandymas. Atidžiai stebėkite dolerį, ir jeigu jis stipriai nuvertės, tuomet valdžios atstovai nelabai ką sugebės padaryti norėdami sutramdyti vykstanti finansų chaosą“ – perspėja Bill Gross.
Paklaustas apie tai, ar Amerikos ekonomika šiuo metu vis dar yra recesijos, o gal jau net pasekė depresijos stadija, jis atsakė, kad mes kol kas to dar nežinome.
„Pagrindinis depresijos bruožas, t.y. defliacija, kuri visuomet lydi depresiją, ir defliacija yra pavojinga ne tuo, kad kainos krenta, o todėl, kad duoda pardavimo ženklus kredito rinkoms. Valdžia šiuo metu bando to išvengti, matysime, kaip jiems tai seksis daryti“ – teigė Bill Gross.