„SAMPO Naujosios Europos“ fondui – keturios „Morningstar“ žvaigždutės

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SAMPO bankas Data: 2007-06-01 11:31 Komentarai: (0)
Tarptautinė nepriklausoma investicinių fondų vertinimo agentūra „Morningstar“ suteikė keturių žvaigždučių įvertinimą Rytų ir Vidurio Europos akcijų rinkose investuojančiam „SAMPO Naujosios Europos“ fondui. Tai reiškia, kad šis SAMPO fondas turi geresnį rizikos ir pelningumo santykį nei du trečdaliai visų analogiškos investavimo strategijos fondų Europoje, įvertintų „Morningstar“ agentūros.

„Lietuvos finansinės institucijos viešai platina daugiau nei 140 investicinių fondų, iš kurių tik nedidelė dalis apskritai patenka į „Morningstar“ reitingų lenteles, kadangi ši agentūra reitinguoja tik griežtus kriterijus atitinkančius ir sėkmingos veiklos istoriją turinčius fondus. Todėl „SAMPO Naujosios Europos“ fondo įvertinimas – ne tik kokybiško SAMPO fondų valdytojų darbo pripažinimas, bet ir puiki pagalba klientams renkantis patikimas investicijų kryptis“, – pabrėžė SAMPO banko Investicinių ir taupymo paslaugų departamento direktorius Darius Kuzmickas.

Pasak jo, „Morningstar“ agentūros suteiktas reitingas rodo fondo stabilumą ir jo valdymo kokybę. Investicinius fondus „Morningstar“ vertina pagal grąžos ir rizikos santykį, taip pat pelningumą, mokesčius, valdytojo profesionalumą ir kitus rodiklius.

Keturiomis „Morningstar“ žvaigždutėmis įvertintas „SAMPO Naujosios Europos“ fondas veikia nuo 1998 metų. Šio fondo lėšos nukreipiamos į kylančias Rytų ir Vidurio Europos akcijų rinkas (išskyrus Rusiją), investuojant į bendroves su gerais veiklos rezultatų lūkesčiais. Fondo grąža per metus iki gegužės 28 d. siekė 48,7 procento. Per penkis šių metų mėnesius „SAMPO Naujosios Europos“ fondo vertė pakilo 12,9 procento.

„Rytų ir Vidurio Europos rinkose akcijų kainų lygis per pastaruosius penkerius metus gerokai išaugo. Todėl investuojant vis svarbesnė tampa nuodugni bendrovių analizė,, leidžianti surasti įmones, turinčias didelį potencialą ir galimybę generuoti pridėtinę vertę“, – investavimo strategiją apibūdino „SAMPO Naujosios Europos“ fondo valdytojas Aari Stalde.

Žinomiausia Europoje fondų vertinimo agentūra „Morningstar“ jau yra suteikusi reitingus 9 iš 14 Lietuvoje SAMPO banko viešai platinamų fondų: trys iš jų įvertinti maksimaliu 5 žvaigždučių reitingu, šeši – keturiomis žvaigždutėmis.

SAMPO banko Lietuvoje išplatintų investicinių fondų suma šių metų gegužės 31 d. sudarė 216,7 mln. litų – 82,7 proc. daugiau nei prieš metus (118,6 mln. litų).

SAMPO bankas priklauso vienai pirmaujančių Šiaurės Europos ir Baltijos šalių finansinių paslaugų grupių „Danske Bank“ (Danija).
 
Dar nėra komentarų