Nuo rinkimų dienos keturi Goldman Sachs insaideriai pardavė daugiau nei 28 milijonų dolerių vertės šio banko akcijų, kurių kaina per tą patį laikotarpį pakilo 12 procentų dėl numatomo susijungimų skaičiaus padidėjimo ir reglamentų sumažėjo Donald Trump prezidentavimo laikotarpiu.
Ironiška, bet vienas didžiausių pardavėjų buvo stambiausias Kamala Harris aukotojas - Palantir Technologies įkūrėjas Alex Karp nuo lapkričio 5 dienos realizavo nuosavybės vertybinių popierių už apie 900 mln. dolerių sumą. Jo įmonės akcijų kaina šoktelėjo į viršų, kai daug žadantys finansiniai duomenys, paskelbti dieną prieš rinkimus, sutapo su porinkiminiu bumu, todėl jo įmonės rinkos vertė nuo to laiko pašoko net 48 procentais.
Paskutinį kartą toks didelis insaiderių arba viešai neatskleistos informacijos turėtų akcijų pardavimas, palyginti su pirkimu JAV finansų institucijose, buvo tada, kai Donald Trump pirmą kartą buvo išrinktas prezidentu 2016 metų lapkritį.
VerityData tyrimų viceprezidentas Ben Silverman sakė, kad insaiderių turimų akcijų pardavimo šuolis po Trump pergalės atsirado po to, kai tris ketvirčius iš eilės jis buvo mažesnis už vidutinį.
Kai kurie mano, kad kai kuriuos pardavimus galėjo paskatinti netikrumas po Donald Trump pergalės.
„Bus kai kurie pralaimėtojai ir kai kurios pramonės šakos gali smarkiai nukentėti" - sako Teksaso krikščionių universiteto profesorius Swami Kalpathy. Remdamasis informacija apie Donald Trump siūlomus tarifus, jis priduria, kad „mums sekėsi gerai. Tačiau kita istorija yra ta, kad galbūt vadovai tikisi akcijų kainų korekcijos".
VerityData duomenimis, viešai neatskleistos informacijos turėtojų prekybos tempas per pastaruosius du dešimtmečius pasiekė rekordinį ketvirčio lygį.
Nors prekyba įmonių, kuriose dirbama, akcijomis yra įprasta – ypač dėl to, kad akcijų rinka mušė rekordus prieš Donald Trump sėkmę, tačiau po lapkričio 5 dienos įvykęs insaiderių išpardavimas atskleidė, kaip JAV kompanijų viršininkai dabar gauna naudos iš jo sugrįžimo prieš jam įsikuriant Baltuosiuose rūmuose.