Rinkose vis dar jaučiami EP rinkimų atgarsiai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2024-06-17 11:06 Komentarai: (0)
Europos akcijų rinkose vis dar jaučiami EP rinkimų atgarsiai, po kurių Prancūzijoje buvo paskelbti išankstiniai parlamento rinkimai. Per paskutinę savaitę Europos STOXX 600 indekso vertė smuko per 2,4 proc., o Prancūzijos akcijoms sekėsi dar prasčiau – CAC 40 indekso vertė krito net 6,2 procento.

Neramumas dėl Prancūzijos rinkimų matomas ir obligacijų rinkose – 10 metų obligacijų pajamingumo premija lyginant su atitinkamomis Vokietijos obligacijomis yra išaugusi iki dešimtmetį nematytų aukštumų. Euras vis dar laikosi silpnai – pirmadienio ryte EUR/USD kursas yra ties 1,07 riba.

Šią savaitę investuotojų lauks JK ir Norvegijos centrinių bankų susirinkimai ir palūkanų normų sprendimai, išankstiniai birželio mėn. euro zonos PMI duomenys bei JAV ekonomikos aktyvumo rodikliai.

Baltijos biržose, kaip ir likusioje Europoje, praėjusią savaitę akcijos krito. OMXB indekso vertė traukėsi per 1,8 proc., daugiausiai smuko Estijos akcijos, Talino indekso vertė krito 2,1 procento. Daugiausiai paskutinę savaitę smuko „Novaturo“ akcijos (-8,3 proc.), įmonė pranešė, jog lyginant su 2023m., bendrovė 2024m. gavo apie 12 proc. mažiau pajamų ir aptarnavo mažau klientų.
 
Dar nėra komentarų