Didžiausias amerikiečių optimizmas dėl akcijų rinkos perspektyvos per 3 metus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2024-06-14 17:09 Komentarai: (0)
Niujorko FED tyrimas parodė, kad Amerikos namų ūkiai yra optimistiškiausi per pastaruosius trejus metus akcijų rinkos ateities atžvilgiu, praneša Bloomberg.

Remiantis naujausiais duomenimis, 158 milijonai arba 61 procentas suaugusių amerikiečių turi akcijų. Tai viena iš pagrindinių jų pensijų ir turto apsaugos priemonių. Niujorko FED kas mėnesį atlikta apklausa parodė, kad gegužę namų ūkiai įvertino 40,5 procento tikimybę, kad akcijų rinka po metų bus aukščiau nei dabar. Tai didžiausias procentas nuo 2021 metų gegužės mėnesio. Didesnis optimizmas buvo pastebėtas visose amžiaus grupėse, išsilavinimo lygiuose ir regionuose.

Bloomberg nurodo, kad rekordiniai Amerikos akcijų rinkos indeksų lygiai pirmąjį ketvirtį prisidėjo prie JAV namų ūkių grynojo turto padidėjimo iki rekordinio lygio.

Niujorko FED tyrimas parodė, kad procentas respondentų, kurie tikisi, kad akcijų rinka per metus išliks esamame ar bus aukštesniame lygyje, išaugo iki 78,1 procento ir buvo didžiausias nuo 2021 metų birželio mėnesio.

Tuo tarpu infliacijos lūkesčių tyrimas parodė minimalų nuosmukį. Medianinė metinė prognozė sumažėjo iki 3,2 procento, nuo 3,3 procento ankstesnį mėnesį. Lūkesčiai dėl infliacijos per trejus metus nepasikeitė ir vis dar siekia 2,8 procento.
 
Dar nėra komentarų