Rinkos neįgauna vienareikšmės krypties

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2024-06-04 11:02 Komentarai: (0)
Šįryt Azijos rinkose biržos neįgauna vienos krypties – Japonijos NIKKEI indekso reikšmė mažėja apie 0,25 proc., Honkongo HANGSENG kyla apie 0,27 procento. Taip pat po vakar dienos euforijos Indijos akcijų biržose, šiandien maždaug 3 proc. korekcija.

Tam įtakos turi pranešimai, kad Indijos ministro pirmininko Modi persvara gali būti mažesnė negu manyta vakar. Tai reiškia, kad partija nepasieks 2/3 daugumos, reikalingos keisti konstituciją, arba paprasčiau tariant – atlikti ypatingai ryžtingus sprendimus ir reformas.

Tuo tarpu JAV akcijų rinkose kiek netikėtai prasti ISM instituto skaičiuojamo pramonės indekso gegužės mėnesio rodikliai, o tiksliau kritusios gamybos užsakymų apimtys, padidino bazinių palūkanų normų mažinimo lūkesčius. Kartu pesimistiniai duomenys lėmė ir JAV 10 metų skolos vertybinių popierių pajamingumo mažėjimą. Šiuo metu investuojantys į JAV 10 metų trukmės obligacijas gali tikėtis apie 4,4 proc. grąžos.

Šią savaitę pagrindinis įvykis finansų rinkose – ECB sprendimas dėl bazinių palūkanų normų. Beveik neabejojama, kad ketvirtadienį palūkanos bus sumažintos 0,25 procento. Taip pat penktadienį rinkos dalyviai vertins JAV darbo rinkos duomenis, kurie formuos lūkesčius dėl tolesnės pinigų politikos krypties.
 
Dar nėra komentarų