Verslo ir rinkų naujienos » Nuotaikos tarp įvairių investuotojų grupių vis labiau pozityvesnės


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2024-04-11 14:26.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=37409


Praėjusią savaitę finansų rinkose vis labiau didėjo įvairių investuotojų grupių, tiek individualių, tiek institucinių optimizmas, kuris darėsi vis labiau kraštutinio lygio. Tai yra perspėjamasis signalas.

Goldman Sachs banko apskaičiuotas ir individualių, institucinių bei užsienio investuotojų nuotaikas rodantis indeksas pastaruoju metu pasiekė gana aukštas - ekstremalias vertes.

Tačiau žvelgiant iš praeities perspektyvos, pernai maždaug birželį vyravo panašios nuotaikos. Kaip prisimename, tuomet Volstryte korekcija žemyn įvyko tik rugpjūčio pradžioje.

Savo ruožtu CitiGroup analitikų naudojamas rodiklis kovo pabaigoje taip pat pasiekė ekstremalias euforijos reikšmes. Pagal šį rodiklį, jei jis pasiekia ekstremalios euforijos lygį, yra 80 procentų tikimybė, kad akcijų kainos po metų bus mažesnės.

Tuo tarpu, jei tam tikru momentu jis yra panikos zonoje (paskutinį kartą tokia situacija buvo praėjusių metų gegužės – birželio mėnesiais, tačiau verta paminėti ir tai, kad prieš tai jis ten išliko beveik 3 mėnesius), yra 95 procentų tikimybė, kad per metus akcijų kainos pakils.