
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2024-01-02 18:35.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=37010
Šiandien Lenkijos žiniasklaidoje mirga pranešimai, jog pasaulinis paieškų tinklapis Google vakar vakare ėmė skelbti klaidingą, t.y. gerokai nuvertėjusio zloto kursą pagrindinių valiutų atžvilgiu.
„Ši netikra informacija nuliūdino daugelį žmonių“, „Turime išsiaiškinti, kodėl Google svetainėje pateikiami netikri kursai“ – štai keletas reakcijų į pirmadienio vėlų vakarą kilusią sumaištį. Kai kuriose svetainėse, įskaitant Google, paieškos rezultatai parodė labai iškreiptą valiutos keitimo kursą.
Euras, kaip buvo rodoma Google Finance tinklapyje, pirmadienio vakarą „buvo“ įvertintas 5,9 zloto (uždarymo kursas penktadienį buvo 4,37 zloto), doleris – 5,37 zloto (vietoj 3,93 zloto), Šveicarijos frankas – 6,38 zloto (vietoj 4,67 zloto), o Didžiosios Britanijos svaras fiksavo 6,84 zloto kursą (vietoj 5 zlotų). Tinklalapis rodė, kad zloto kursas susilpnėjo net maždaug 36 procentais.
Šią problemą greitai atrado interneto vartotojai. Socialinėje žiniasklaidoje buvo paskelbta žmonių, susirūpinusių valiutų kursais, įrašai: „Kas čia vyksta?“, „Kažkas iš Google tikriausiai užmigo paspaudęs tarpo klavišą“, „Euro kursas Google kraustosi iš proto“ – tai tik keli pavyzdžiai.
Lenkijos Finansų ministras sureagavo į internautų įrašus ir keistas diagramas. "Atsipalaiduokite. Šis paniką keliantis zloto kursas yra "netikras" (duomenų šaltinio klaida). Rinkos Azijoje greitai atsidarys ir situacija grįš į normalias vėžes. Bloomberg situacija atrodo taip👇" – socialinėje žiniasklaidoje rašė Andrzej Domanski.


„Paieškos funkcijos, pvz., valiutų keitimo kursų rodymas, yra pagrįstos duomenimis iš išorinių šaltinių. Jei pranešama apie netikslumus, susisiekiame su duomenų teikėjais, kad kuo greičiau ištaisytume klaidas“ – paskelbė Google Polska, atsakydama į Lenkijos Finansų ministerijos ir Skaitmeninimo ministerijos užklausą pateikti informaciją dėl klaidinančios publikacijos apie zlotų kotiravimą priežastis.
"Google pateikiamos diagramos ne visada yra tikslios ir atspindi realijas, o pats portalas neatsako už jų teisingumą. Google, kaip oficialiai galime skaityti, netikrina atsisiųstų viešų duomenų. Rekomenduojame naudoti tam tikrus valiutos kurso duomenis NBP svetainėje“ – rašoma Lenkijos Nacionalinio banko pranešime.