Verslo ir rinkų naujienos » Hipotekos palūkanų normos JAV žemiausios per keturis mėnesius


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2023-12-06 18:37.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=36916


Trisdešimties metų hipotekos palūkanų norma JAV, spalį pasiekusi beveik 8 procentus, toliau krenta, o tai yra teigiamas signalas nekilnojamojo turto rinkai ir ekonomikai, praneša Bloomberg.

Minimos trukmės hipotekos arba būsto paskolos palūkanų norma per savaitę, pasibaigusią gruodžio 1 dieną, sumažėjo 20 bazinių punktų iki 7,17 procento, pranešė MBA hipotekos bankų asociacija, kas yra žemiausias lygis nuo pat rugpjūčio mėnesio.

Per penkias savaites palūkanų norma jau susitraukė iš viso 69 baziniais punktais, arba labiausiai per tokį laikotarpį nuo 2008 metų.

Hipotekos paskolos kaina mažėja, nes JAV obligacijų pajamingumas krenta dėl didėjančio pasitikėjimo, kad centrinis bankas pradės mažinti palūkanų normas jau kitų metų pavasarį. Ekonomistai mano, kad sumažėjus būsto paskolų palūkanoms, rinkoje padaugės gyvenamųjų nekilnojamo turto objektų, todėl sumažės jų kainos ir padidės paklausa.

Kol kas matome 14 procentų aktyvumo augimą būsto paskolų refinansavimo segmente. Tai didžiausias prieaugis nuo vasario mėnesio. Praėjusią savaitę aktyvumas pirkimo segmente šiek tiek sumažėjo.