Indijos akcijų rinkos vertė per mažiau nei trejus metus pakilo trilijonu dolerių

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-12-06 16:56 Komentarai: (0)
Indijos vertybinių popierių biržoje listinguojamų įmonių vertė pirmą kartą pasiekė 4 trilijonus JAV dolerių ir sumažino atsilikimą nuo Honkongo.

Honkongas yra ketvirta pagal dydį vertybinių popierių birža pasaulyje, tačiau šiuo metu jos vertė yra mažesnė nei 4,7 trilijono dolerių po septyniolikos procentų Hang Seng indekso kritimo šiais metais. Tuo tarpu du pagrindiniai Indijos indeksai Sensex ir Nifty nuo metų pradžios ūgtelėjo 13,3 bei 14,6 procento.

Bloomberg duomenimis, Indijos rinkos vertė 2020-aisiais pandemijos paveiktais metais buvo mažesnė nei 1,5 trilijono dolerių, tačiau nuo to laiko ji smarkiai išaugo.

Investuotojus nuramino Indijos valdančiosios partijos, vadovaujamos ministro pirmininko Narendros Modi, pergalės per trejus šį savaitgalį vykusius valstijos rinkimus.

„Rinka džiaugiasi BJP pergale, tikėdamasi, jog ji tęsti savo politiką 2024 metais, sutelkiant dėmesį į augimą, o ne į fiskalinį populizmą“ – Reuters sakė Sanjeevas Hota iš Sharekhan brokerio.

Nepaisant pasaulinių ekonominių sunkumų, TVF prognozuoja, kad Indija, sparčiausiai auganti pasaulio ekonomika, šiemet pakils 6,3 procento. Investuotojai nuo Apple iki Goldman Sachs teigiamai vertina šalį kaip investicijų vietą.

Plėtojant Pietų Azijos rinką, Indijos biržose listinguojamų įmonių rinkos kapitalizacija per mažiau nei trejus metus padidėjo 1 trilijonu JAV dolerių. Pagrindinis indeksas pasiekė rekordinę vertę bei auga jau net aštuntus metus iš eilės.

Bloomberg duomenimis, trys didžiausios akcijų rinkos yra JAV, kurios vertė yra šiek tiek daugiau nei 48 trilijonai dolerių, po to seka Kinija (apie 9,6 mlrd. dolerių) ir Japonija – beveik 6 trilijonai dolerių.

Šių metų pradžioje Indija aplenkė Kiniją ir tapo daugiausia gyventojų turinčia šalimi pasaulyje, todėl ji tapo greičiausiai augančia pagrindine ekonomika. Skelbdama politinį stabilumą ir didelį vidaus augimo potencialą, Indija deda pastangas, kad padidintų pasaulines investicijas į savo kapitalo rinkas ir pramonės gamybą.

Užsienio investuotojai šiais metais įsigijo šalies akcijų, kurių grynoji vertė viršija 15 mlrd. dolerių, o vietiniai fondai pirkiniams skyrė daugiau nei 20 mlrd. dolerių. Šią institucinę paramą papildo mažmeninės prekybos atsigavimas po pandemijos.

Indija pereina nuo vartojimu grindžiamos ekonomikos prie ekonomikos, kurią skatina vartojimas ir investicijos, o rinkos teigiamai ir teisingai reagavo į šią galimą šalies stiprybę.

Panašūs straipsniai:

(Indija,finansai,investavimas)

2024-02-29 » Rekordinės įplaukos į bitkoinų ETF
2024-02-28 » Europos Komisijos vadovė už Rusijos aktyvų panaudojimą
2024-02-27 » Paragino panaudoti įšaldytus Rusijos aktyvus
2024-02-27 » Nuostabusis septynetas - Amazon pajamos didžiausios
2024-02-27 » Fondai technologijų įmonių akcijas pardavė labiausiai per 7 mėnesius
2024-02-27 » Komercinio nekilnojamojo turto problema apribota kol nebus recesijos
2024-02-26 » GRANOLAS ilgainiui yra net geriau nei Nuostabusis septynetas
2024-02-26 » Reddit eina į biržą
2024-02-26 » C.Lagarde: duomenys apie atlyginimus yra daug žadantys, tačiau vis dar reikia daugiau informacijos
2024-02-26 » W.Buffett įmonės pelnas šoktelėjo, o laisvos lėšos pasiekė naują rekordą

 
Dar nėra komentarų