Centrinių bankų skaitmeninės valiutos gali pakeisti grynuosius pinigus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-11-15 18:02 Komentarai: (0)
Tarptautinio valiutos fondo generalinė direktorė Kristalina Georgieva pripažino, kad centrinių bankų skaitmeninės valiutos galėtų pakeisti grynuosius pinigus. Tačiau tai gali būti procesas, kuris užtruks daugiau laiko, sakė ji CNBC.

„CBDC gali pakeisti grynuosius pinigus, kuriuos brangu paskirstyti salų ekonomikose. Jie gali pasiūlyti atsparumą labiau išsivysčiusioms ekonomikoms. Ir jie gali pagerinti finansinę įtrauktį, kai tik nedaugelis turi banko sąskaitų“ – trečiadienį Singapūro FinTech festivalyje teigė ji.

CBDC yra skaitmeninė šalies fiat valiutos forma, kurią reguliuoja šalies centrinis bankas. Ji yra maitinama blokų grandinės technologija, leidžiančia centriniams bankams nukreipti vyriausybės mokėjimus tiesiai į namų ūkius.

„CBDC pasiūlytų saugią ir nebrangią alternatyvą gryniesiems. Jie taip pat pasiūlytų tiltą tarp privačių pinigų ir kriterijų, pagal kurį būtų galima išmatuoti jų vertę, kaip ir šiandien grynuosius pinigus, kuriuos galime atsiimti iš savo bankų“ – sakė TVF vadovė.

Tarptautinis valiutos fondas teigė, kad daugiau nei 100 valstybių tiria CBDC – arba maždaug 60 procentų pasaulio šalių.

„Pasaulinis susidomėjimas CBDC yra precedento neturintis. Keli centriniai bankai jau pradėjo bandomuosius projektus arba net išleido CBDC“ – sakoma TVF rugsėjo mėnesio ataskaitoje.
 
Dar nėra komentarų