FED atstovai šiais metais tikisi tolesnio palūkanų padidėjimo

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-10-03 12:56 Komentarai: (0)
Esame svarbiame momente, kai Amerikos Centrinio banko atstovų komentarai gali mums padėti suprasti, ko tikėtis iki šių metų galo.

Daugelio sprendimus priimančių asmenų nuomone, galima tikėtis tolesnio palūkanų padidėjimo, o Amerikos Federalinio Rezervo banko prezidentas Jerome Powell pareiškė, kad centrinio banko siekis yra išlaikyti sveikas sąlygas darbo rinkoje.

Pirmadienio prekybos sesijos metu investuotojai sužinojo apie tolesnes Federalinio rezervo atstovų užuominas. Tą dieną FED Klivlando padalinio prezidentė Loretta Mester nurodė, kad centrinis bankas šiemet greičiausiai vėl turės didinti palūkanų normas.

Ji pabrėžė, kad tolesnis pinigų politikos kelias priklauso nuo ekonomikos rezultatų ir nuolatinio pasiūlos ir paklausos balansavimo. Pripažindama, kad darbo rinka yra stipri, Centrinio banko narė atkreipė dėmesį į sulėtėjimą ir poreikį išlaikyti aukštesnes palūkanų normas, kad būtų užtikrintas grįžimas prie FED nustatyto 2 procentų infliacijos tikslo.

Anksčiau Amerikos Federalinio Rezervų banko prezidentas Jerome Powell pareiškė, kad centrinio banko siekis yra išlaikyti sveikas sąlygas darbo rinkoje.

„Pagrindinė viso to dalis yra tai, ko mes visi norime. Tai ilgalaikis stiprių darbo rinkos sąlygų laikotarpis“ - sakė jis per apskritojo stalo susitikimą su darbuotojais, smulkaus verslo savininkais ir vietos darbdaviais.

Tuo pačiu metu Jerome Powell pabrėžė būtinybę siekti didesnio kainų stabilumo. Šia prasme jis pridūrė, kad FED yra labai susikoncentravęs į šio tikslo siekimą.
 
Dar nėra komentarų