Investuotojai akcijomis atsikrato sparčiausiu tempu nuo pat gruodžio

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-09-22 15:07 Komentarai: (1)
Bank of America strategai skelbia, kad perspektyva išlaikyti aukštas palūkanų normas ilgesnį laiką, dėl ko ekonomika „kietai nusileis“, lemia tai, jog investuotojai parduoda akcijas sparčiausiai nuo gruodžio mėnesio, praneša Bloomberg.

Iš pasaulinių akcijų fondų per savaitę iki rugsėjo 20 dienos nutekėjo 16,9 mlrd. dolerių, teigiama banko pranešime, kuriame cituojami EPFR Global duomenys. JAV akcijų fondai neteko daugiausiai lėšų. Tiesa, ir toliau daugiausiai naujų pinigų pritraukė technologijų sektorius, o energijos sulaukė daugiausiai naujų lėšų nuo pat kovo, kai finansų ir sveikatos priežiūros sritys patyrė didžiausius pinigų atsiėmimus.

Michael Hartnett vadovaujama komanda teigė, kad dėl nuolat aukštų palūkanų normų 2024 metais gali kilti kietas ekonominis nusileidimas ir finansų rinkose „šokimai ir nuosmukiai“. Hartnett rugsėjo 21 dienos rašte rašo: „Pasakojimai“ jau pasirodo, įskaitant didėjančią pajamingumo kreivę, nedarbo lygio ir asmeninių santaupų padidėjimą bei didesnį įsipareigojimų nevykdymą ir vėlavimą.

Strategas išliko meškiškas, net kai S&P500 šiais metais pakilo maždaug tryliką procentų iki 4330 punktų. Nuo liepos pabaigos ralis susilpnėjo, o rizikos paklausa šią savaitę dar labiau nukentėjo, nes Federalinis rezervų bankas pranešė, kad gali ilgiau išlaikyti aukštesnes palūkanų normas. Tiek S&P500, tiek daug technologijų turintis Nasdaq 100 artėja prie didžiausio mėnesinio nuosmukio nuo gruodžio mėnesio.

Bank of America atstovas Michael Hartnett teigė, kad svarbus akcijų trajektorijos ženklas bus šių metų rinkos lyderių reakcija, kai obligacijų pajamingumas sumažės. Jei mažesnis pajamingumas paskatins dar vieną JAV namų statytojų ir mikroschemų gamintojų ralį, tai bus „Bull5000“, bet jei jie negali gauti pelno, „parduos paskutinį palūkanų kėlimą ir atgal į „Bear4000“, sakė strategas.
 
1.   Parašė arvi   2023-09-24 11:22  

Pats laikas pirkti