„Metų naujokas“ po savaitės praranda pagreitį

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-09-22 13:06 Komentarai: (0)
Didžiosios Britanijos lustų dizainerio ARM akcijos sunkiai išlaiko savo IPO kainą. Tai vyksta praėjus vos savaitei po debiuto, kuris buvo įvardytas kaip vienas svarbiausių šių metų biržos įvykių.

ARM kotiruotės ketvirtadienį nukrito žemiau 51 dolerio, t.y. pradinės kainos iš viešo akcijų siūlymo, įvykusio lygiai prieš savaitę. Blogiausiu sesijos momentu bendrovės akcijos buvo vertinamos 49,85 doleriais, tačiau kaina po to atšoko iki 52,16 dolerių, t.y. 1,4 procento kritimas.

ARM atėjimas į biržą buvo įvardijamas kaip „metų debiutas“ ir pradžioje viskas rodė, kad iš tiesų jis bus labai sėkmingas. Debiuto biržoje pradžioje akcijos pabrango dešimt procentų, o antrą prekybos sesiją jų kaina buvo pašokusi iki net šešiasdešimt devynių dolerių, bet po to pradėjo kristi.

Didžiosios Britanijos bendrovė pateko į Nasdaq po septynerių metų pertraukos. Jos akcijos jau buvo įtrauktos į Londono vertybinių popierių biržos sąrašą 1998 – 2016 metais, kol pasitraukė po to, kai ją perėmė Japonijos SoftBank. Didžiosios Britanijos valdžia bandė įtikinti ARM grįžti į vidaus rinką, t.y. debiutuoti Londono biržoje. Tačiau kompanija pasirinko JAV.

Bendrovės debiutas buvo pristatytas kaip labai svarbus įvykis, pažadinsiantis Amerikos IPO rinką, kurioje nieko didelio neįvyko nuo 2021 metų pabaigos, kai Rivian buvo įtrauktas į Nasdaq biržą. Tada elektromobilių gamintojas pardavė akcijas už 12 milijardų dolerių ir pasiekė milžinišką 66,5 milijardo dolerių rinkos vertę.
 
Dar nėra komentarų