Pasaulinė rinka jau yra perkrauta JAV skolų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-09-15 15:13 Komentarai: (1)
Bridgewater Associates įkūrėjas Ray Dalio išreiškė susirūpinimą dėl pasaulinės obligacijų rinkos sakydamas kalbą 10-ajame Milken instituto Azijos aukščiausiojo lygio susitikime Singapūre.

Milijardierius atkreipė dėmesį į grėsmes, kylančias dėl augančios JAV skolos ir būtinybės ją refinansuoti. Be to, jis užsiminė, kad artimiausiu metu Amerikos obligacijų pajamingumas gali dar didėti.

Ray Dalio paaiškino, kad didelis biudžeto deficitas priverstų JAV iždo departamentą parduoti daugybę obligacijų. Jis pabrėžė, kad tai ne tik JAV, bet ir viso pasaulio problema. Padėtis gali dar pablogėti, jei investuotojai nuspręs masiškai parduoti savo obligacijas, o tai dar labiau padidins jų pajamingumą.

„Pasiūlos ir paklausos disbalansas yra ne tik naujų obligacijų skaičius. Kyla klausimas "ar nuspręsite parduoti obligacijas?" Asmeniškai manau, kad ilgalaikės obligacijos nėra gera investicija“ – sakė Ray Dalio.

Obligacijų pardavimas turi domino efektą, dėl kurio gaunamas didesnis pajamingumas, nes rinka turi pritraukti naujus obligacijų pirkėjus. Tokia padėtis sukuria sudėtingą scenarijų pinigų institucijoms.

Kaip pažymėjo Dalio, augant palūkanų normoms, centriniai bankai susiduria su kritiniu sprendimu, ar leisti palūkanų normoms kilti ir susidoroti su vėlesniu ekonomikos nuosmukiu, ar neutralizuoti kilimą spausdinant pinigus ir perkant šias obligacijas, kas gali sukelti infliacijos pasekmes.

Vos per vieną ketvirtį Iždo departamentas išleido vieno trilijono dolerių vertės iždo vekselių. Be to, artėjant 7,6 trilijono dolerių vertės JAV skolos terminui per mažiau nei metus gali padidėti skolos aptarnavimo išlaidos, o tai gali padidinti pajamingumą.

Paklausus apie investavimo strategijas renginyje, Ray Dalio pozicija buvo aiški. Jis rekomendavo vengti obligacijų ir kitų skolos priemonių. Vietoj to jis įžvelgė grynųjų pinigų laikymo pranašumus, bent jau kol kas, laikydamas, kad tai saugi investicija dabartinėmis sąlygomis.
 
1.   Parašė Petras Kurmelis   2023-09-15 21:31  

Tai bus juoko, jeigu sekantį krizė bus JAV obligacijų krizė. Ir visą pasaulio ekonomiką žemyn nutemps toks niekas, kaip JAV obligacijos.