Milijonai dolerių palaidoti šiukšlėse

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-09-14 18:19 Komentarai: (2)
„Dešimt metų stengiausi būti malonus, dabar turime eiti į mūšį“ – sakė Jamesas Howellsas, kurį cituoja The Independent, pasiryžęs susigrąžinti prarastą turtą. 2013 metais 37 metų britas netyčia išmetė diską, kuriame buvo aštuoni tūkstančiai bitkoinų. Šiuo metu jų vertė siekia maždaug 205 mln. dolerių.

Jamesas Howellsas netyčia išmetė į šiukšliadėžę savo standųjį diską, kuriame buvo aštuoni tūkstančiai bitkoinų. Tada įranga nukeliavo į sąvartyną Niuporte, Velse. Tačiau 37-erių britas itin pasiryžęs surasti savo bitkoinus, kurių dabartinė vertė yra maždaug 205 mln. dolerių. Jis nepasiduoda, nors kova vyksta jau 10 metų.

Dabar Howellsas atrado naują būdą, kuriuo jis tikisi atgauti savo bitkoinus. Jis pasamdė advokatus, kad padėtų jam atgauti diską. Jie jau parašė laišką vietos valdžiai, prašydami teisėtai patekti į sąvartyną.

Planas atgauti Howellso standųjį diską apimtų daugiau nei 100 tūkstančių tonų šiukšlių persijojimą ir kainuotų 11 mln. dolerių. Ši užduotis apimtų visas technologines naujoves, tokias kaip robotai šunys, specialios kameros ar dirbtinį intelektą naudojančios mašinos.

Liūdnas įvykis įvyko 2013 metais. Jamesas Howellsas tada turėjo du vienodai atrodančius kietuosius diskus. Vienas jų buvo tuščias, kitame – 8000 bitkoinų. Nors britas norėjo išmesti tuščią diską, būtent daugiamilijoninis turtas atsidūrė sąvartyne. Beveik dešimtmetį vyras nori jį susigrąžinti.

Tačiau iki šiol vietos valdžia lieka nepajudinama. Beveik dešimtmetį Niuporto miesto taryba nuolat atmesdavo Howellso prašymus.

„Pono Howellso mums pateikti pasiūlymai kelia rimtą ekologinę grėsmę, kurios negalime leisti“ – argumentavo miesto tarybos atstovai.

Jei diskas bus rastas ir bitkoinai bus atgauti, Howellsas sakė, kad dalį pinigų panaudos tam, kad Niuportą paverstų pirmuoju Jungtinėje Karalystėje „kriptovaliutų centru“. Jis taip pat ketina vietos gyventojams atiduoti po 50 svarų bitkoinų forma.
 
1.   Parašė NeedFeed   2023-09-15 06:59  

nepasisekė :/

 
2.   Parašė Miciukas   2023-09-15 07:16  

nepasiseke, nes nerusiavo siuksliu mete diska i buitines atliekas